Kunstkivi töötasapinna materjalina

  Kivi on töötasapinna materjalina tuntud ja armastatud. Sajandeid kasutusel olnud graniidil ja marmoril on siiski mõned spetsiifilised omadused, mille tõttu päris kõigeks need kivisordid ei sobi. Nii on koduomanike, arhitektide ja sisekujundajate vajadused kaasa aidanud, et kasutusele võetaks erinevad kunstkivi tootmise tehnoloogiad.
  Looduskivi tekkeprotsess on keeruline ja kontrollimatu, materjal ei ole alati veatu ja võib sisaldada mikropragusid, kivistumata setteid või õhumulle. Inimese poolt tehislikult loodavate kivide puhul aga püütakse tootmist võimalikult ühetaolisena hoida ja seetõttu on kvartskivi ja Terrazzo-kivi (tuntud ka komposiitkivi, kunstmarmori, tsementmarmori ja Terrazzo marmori nime all) oma kvaliteedilt ühtlasemad….

  Loe edasi

  Lastesõbraliku köögi planeerimine

  Peale pikka päeva on kodus just köök see koht, kus pere taas jälle kokku saab. Köök on ruumina alati olnud olulisel kohal ning juba ürgsetel aegadel koguneti ikka tulekolde ümber toitu valmistama, seltskonda nautima ja juttu puhuma. Seepärast on tähtis köögi renoveerimisel ja planeerimisel arvestada, et kodu kõige tähtsam ruum vastaks kõikide elanike, sh laste vajadustele….

  Loe edasi

  Nipid, kuidas luua vajadustele vastav köök, mis teenib sind aastaid

  Köögiremonti kiputakse tegema üsna harva ja köök valitakse pikkadeks aastateks. Seetõttu on oluline hoolikalt läbi mõelda ning planeerida, millised lahendused on teie perele olulised ja mugavad ka mitme aasta pärast. Samuti tasub valida kvaliteetsed ning kauakestvad lahendused, mis niipea kulumise märke ei ilmuta. …

  Loe edasi

  Köögisaar – kaasaegse köögi keskpunkt

  Olid ajad, mil kööki peeti pigem abiruumiks, see oli pisike pugerik, kuhu mahtus mööbli vahele askeldama vaid üks inimene, reeglina palgaline köögiabiline või perenaine. Õigupoolest polnud köögis õieti ruumi temalegi, rääkimata söögilauast, mille ümber mahuks sööma kogu pere korraga. Sääraseid väikseid ruume kohtab tihti sajand või rohkem tagasi ehitatud majades, peamiselt kesk- ja vanalinnas….

  Loe edasi

  Kõige hügieenilisem tasapind on kvartskivist

  Valamud üldiselt kubisevad bakteritest ning mõned uuringud on koguni näidanud, et kraanikauss on üks räpasematest kohtadest köögis. Põhjust ei tule kaugelt otsida – valamus me ju valmistame ette toitu, peseme ja puhastame nii liha, kala kui ka köögivilju. Nii kipub mustus kogunema äravoolu ava ümbrusse ja kanalisatsioonitorru.
  Viirusepuhang on pannud paljud inimesed mõtlema rohkem hügieenile ning kindlasti tasuks kodu puhul puhtuse poole püüdlemist alustada eelkõige köögist, kus valmivad toidud, mida me sööme. Seega oleks mõistlik teha hügieenilisemaid valikuid ning valida oma kööki tasapind ja valamu, mida on lihtne puhastada….

  Loe edasi

  Allahindlus -30%

  Quartzforms kvartskivid Lavic Navajo, Absolute Deep Black ja Honey Galaxy (30mm, poleeritud) -30%.

  Loe edasi

  Blanco Silgranit valamud: tasapinnakiviga harmoneeruvad pilgupüüdjad

  Kööki planeerides ei tohiks jätta tähelepanuta valamut. Milline peaks olema üks hea valamu? See peaks pakkuma silmailu, olema lihtne hooldada ja puhastada ning see võiks oma uueväärse välimuse säilitada pikkadeks aastateks. Kõigile nendele tingimustele vastavad graniidist tehtud Blanco Silgranit valamud.

  Loe edasi

  Blanco valamud ja segistid – täius avaldub detailides

  Vesi on tähtsal kohal iga elusorganismi jaoks ja inimese keha sisaldab umbes kahe kolmandiku ulatuses vett. Samuti on vesi oluline köögis ja seda mitte ainult söökides ja jookides kasutamiseks, vaid ka toiduainete ettevalmistamisel, salatite, puu-, juurviljade puhastamisel, nõude pesuks jne….

  Loe edasi

  Black Galaxy Star, Star Gate ja Nero Assoluto

  Sügavmusta graniidi kolm säravaimat esindajat

  Tumedaid, musti, mustjaspruune ja -halle graniidisorte on palju, kuid kõige kuulsamad ja populaarsemad neist on Black Galaxy Star, Star Gate ja Nero Assoluto. Võib-olla ei peaks neid võrdlema ja loomulikult on iga arvamus ja võrdlus väga subjektiivne, kuid vaatleme siiski, mis on neis kivides sarnast ja erinevat….

  Loe edasi

  Kvaliteetne vannituba pikkadeks aastateks

  Kui eluruumides armastatakse vaheldust ning tihti värskendatakse nii seinavärvi, tapeete kui ka muid sisekujunduselemente ja mööblit, siis vannituba on selline ruum, mille remonti keegi pikisilmi ei oota. Põhjus selleks on lihtne – vannitoaremont kipub olema kulukas, tülikas ning väga tolmune töö, mis elanike elu häirib. Seetõttu on tähtis vannitoa remont teha kvaliteetsete materjalidega, mis niipea vahetamist ei vaja. Ka kiiresti kaduvate trendide järgimine pole vannitoas omal kohal – pigem tasuks eelistada ajatut klassikat, mille väärtus püsib ja millest ära ei tüdine….

  Loe edasi

  Kaunis marmorist kamin on kodu süda

  Tihti öeldakse, et kodu süda on köök. Need, kellel on kodus kamin, julgeksid sellele vastu vaielda – kodu süda on hoopis kamin. Pole midagi paremat kui külmal talvel või isegi sumedal suveõhtul perega kamina ümber koguneda, selle soojust ning praksuvat tuld nautida. On ju aegade algusest peale olnud tuli just see koht, mille ümber õhtuti lähedastega koguneti end soojendama ja lugusid vestma….

  Loe edasi

  Marmorist aknalauad – pilgupüüdjad teie kodus

  Ilmselt paljude jaoks kuulub marmor materjalina suursuguse ajalooga häärberitesse, villadesse ning luksuslikesse viietärnihotellidesse. Seal on marmorist nii põrandad, laiad trepid kui ka massiivsed aknalauad. Kodustes oludes näeme aknalaua materjalina pigem tavapärast laminaati või puitu, mis ajab asja ära, ent kindlasti pilku ei püüa. Kuid miks mitte tuua seda suursugust ja kaunist materjali, marmorit, ka enda koju?…

  Loe edasi

  Eripakkumine!

  Allahindlus!

  Lihvitud paekivi Azul Bateige (20/30 mm) ja poleeritud kvartskivi Harmonia Dolomites (30 mm) poole soodsama hinnaga!…

  Loe edasi

  Uued tooted!

  Teie köögist või elutoast on juba pikka aega puudu olnud üks tähtis ja värvikas sisekujunduselement! Granitop astus sammu edasi ja tootevalikusse on tulnud lisaks töötasapindadele ka lõikelauad kahes erinevas suuruses, serveerimisalused, snäkilauad ning tee ja kohvitasside alused….

  Loe edasi

  Granitopist tellimine – kiire ja mugav!

  Granitopist töötasapindade tellimise üks plusse on võimalus meie kodulehel arvutada välja materjali ja paigalduse hind. Planeerimise juures tuleb köögi renoveerijale appi hinnakalkulaator, mis võimaldab mõne minutiga valida välja eelistatud tasapinna materjali, selle värvi ja paksuse, sisestada mõõdud ja hinnata, kui palju töötasapind maksma läheb.

  Loe edasi

  Köögi töötasapinnad Carrara marmorist

  Pole vist ühtki teist kivi, mis oleks sama tuntud ja armastatud kui valge Carrara marmor. Läbi aastatuhandete on Bianco Carrara olnud ajatu ja ainulaadse luksuse sümboliks (marmaros – kr. k särav kivi). Eriline pole mitte ainult selle stiilse kivi väärikas minevik, vaid ka moevooludest üle olemine – Bianco Carrara kestvus, läbikumav pind ja valguse käes pärlendav ilu on igavene….

  Loe edasi

  Kivist töötasapind – rohkem lahendusi, kui arvad!

  Graniidist, marmorist ja kvartskivist töötasapinnad on esindusliku välimusega, neid on kerge hooldada ning kivipinnad sobivad nii moodsasse disainerikööki kui ka klassikalisse interjööri. Parima tulemuse saavutamiseks on hea teada kõiki võimalusi, mida nende ainulaadsete materjalide kasutamine pakub….

  Loe edasi

  Must marmor – hubase kodu luksuslik pärl

  Lihtsaim viis hubase ja stiilse kodu loomiseks on kasutada sisekujunduses looduslikke materjale. Marmor on moondekivim, mis on vastupidav ja annab elamisele isikupärase ja praktilise lisaväärtuse. Sellest saab valmistada nii köögitasapindu kui ka, näiteks, raamaturiiuleid, aknalaudu, plaate kamina või ahju ette.

  Loe edasi

  Töötasapinna hooldus ja puhastamine

  Kivist töötasapinnad on nii kaunid kui vastupidavad ning ei nõua eriti palju hoolt. Kui tahad olla kindel, et siidiselt matt või peegelsiledaks poleeritud pind aastakümneid uueväärsena püsiks, tuleks siiski mõnda reeglit meeles pidada….

  Loe edasi

  Crystal Calacatta kvarts

  Alles üsna hiljuti, 2018. aasta kevadsuvel turule tulnud uued materjalid võeti klientide ja sisekujundajate poolt hästi vastu! Tänaseks on rõõm täienenud materjalivalikust jõudnud paljude klientide köökidesse ja vannitubadesse!…

  Loe edasi

  Kuidas valida köögivalamut?

  Kivist tööpinda valides pööra tähelepanu ka valamule!

  Looduskivist (marmorist, graniidist) või kunstkivist töötasapind on investeering, mille eest saad kauni köögi aastakümneteks. Loomulikult on see otsus, mida ei saa teha kiirustades, sest iga hooajatrendiga kaasaminek muutub väga kulukaks sisustushobiks. Mis aga veel kindlam – disainköök võib olla kuitahes ilus, hooldada ja koristada tuleb seda siiski, seepärast on oluline valida oma harjumustega sobiv töötasapind….

  Loe edasi

  Mugav ja trendikas vannituba

  Vannitoa renoveerimine on igale koduomanikule suur väljakutse. Samas võib ka eriteadmisi omamata saavutada suurepärase tulemuse, kui kõik hoolikalt läbi mõelda ja koostada konkreetne tegevuskava, eelarve ja plaan. Muidugi kehtivad vannituba remontides mõned üldreeglid – kasutada tuleb õigeid materjale ja valida usaldusväärsed koostööpartnerid….

  Loe edasi

  Ideid väiksema köögi jaoks

  Igal kodul pole suurt kööki, mis külgneb elu- või söögitoaga. Mõnes korteris, sageli linnasüdame vanemates majades, on ruum toidu valmistamiseks sageli imepisike.

  Moodsa köögi jaoks on välja mõeldud lahendusi, millest meie esivanemad undki ei osanud näha ning tänu sellele võib valikuid olla palju rohkem kui esmapilgul tundub! Selleks, et köök suurusest olenemata kena ja kasutajasõbralik saaks, on kasulik meeles pidada mõnda kuldreeglit.

  Loe edasi

  Abiks köögisaare planeerimisel – kuni kaks korda suurem tööpind!

  Remondi või renoveerimise käigus ära unusta köögisaart!

  Iga toiduvalmistamist armastav inimene teab, kui tähtis on hästi organiseeritud köök ning kui lihtne ja isegi nauditav võib gurmeeõhtusöögi tegemine olla, kui kokkamisel kasutada õigeid vahendeid. Kvaliteetne tooraine on hea maitse puhul muidugi põhiline, kuid kindlasti on toiduainetega võrdselt tähtis ka valmistusviis ja kasutatavad seadmed. Paraku tuleb kõiksugu nõud ja tehnika ka kuhugi ära mahutada. Hea võimalus täiendavate sahtlite-kappide ja suurema töötasapinna saamiseks on hoolega planeeritud köögisaar….

  Loe edasi

  Saime valmis uue kodulehe

  Tehnoloogia areneb tänapäeval kiiresti ja koos sellega tõusevad ka inimeste ootused. Loomulikult soovivad Granitopi kliendid, et meie kodulehekülg oleks sama kaunis ja veatu nagu Granitopi poolt valmistatavad graniidist, marmorist ja kvartsist töötasapinnad, aknalauad, kaminad jms….

  Loe edasi

  Mis värvi ja millise mustriga töötasapind valida?

  Erinevaid materjale on palju ja mõnikord lihtsustab töötasapinna valikut, kui jätta kõrvale kivi liik. Esiteks võiks mõelda sellele, mis värvi ja millise mustriga oleks Sulle meelepärane töötasapind!

  Niisiis – soovitusi töötasapinna valimiseks…

  Loe edasi

  Jura Grey paekivi on jätkuvalt populaarne!

  Nii nagu graniit, marmor ja teised looduskivid, on ka paekivi moodustunud miljoneid aastaid tagasi geoloogiliste, biokeemiliste jt protsesside käigus. Paekivi mustrit on emake loodus kujundanud tõesti kaua ja mõnes kivis on Juura-ajastu elutegevus ja merelised setted selgelt tänapäevani näha.

  Loe edasi

  Köögi värskendamine on investeering iseenda õnne!

  Tänapäeval valmivad disainköögikapid kvaliteetsetest materjalidest, on loodud konkreetset ruumi silmas pidades ja pere vajadusi arvestades. Valides sobivat kõigi nende erinevate käepidemete, siinide, stopperite, dekoratiivpaneelide jms seast; õige tehnika leidmisele ja toimiva köögi planeerimisele võis kuluda tunde ja tunde ning tuhandeid eurosid. Pärast paari-kolme aastat võib aga hakata tunduma, et köök pole siiski päris ideaalne või oleks aeg väikseks värskenduseks. Selleks pole vaja hakata põhjalikku remonti tegema või uut köögimööblit ostma – sageli annab uue ja unikaalse tunde ka töötasapinna väljavahetamine!

  Loe edasi

  Kaunis kodu rõõmustab igaüht!

  Kodu renoveerimine on aeganõudev tegevus ja kivist töötasapinnad on ühed viimastest kodukujunduse elementidest. Vaatamata sellele ei õnnestu meil alati näha seda säravat lõpptulemust, mille nimel koos klientidega pingutame – ikka on veel kusagil midagi värvida, keraamilised plaadid seina panna või midagi silikoonida. Ja isegi kui töötasapinnad, taustakivid, valamu ja segisti on paigas, ei ole pilt päris terviklik.

  Loe edasi

  Kuidas kujuneb töötasapinna hind?

  Töötasapinna hinna saad välja arvutada kõigest paari minutiga!

  Iga kivist töötasapind on rätsepatöö, mis valmib just Sinu vajadusi ja eelistusi silmas pidades. Sobiva kivipinna valimisel tasub arvestada oma köögi sisekujunduse, elutsiili ja harjumustega, pereliikmetega (eriti väiksematega), köögi suurusega jms.
  Kõik need valikud mõjutavad ka töötasapinna hinda – iga pisiasi on oluline ja alati on mõistlik hoolikalt kaaluda, mida ja millisel kujul on tarvis.

  Loe edasi

  Marmorist töötasapinnad on endiselt moes!

  Kõikidest töötasapinna materjalidest on marmor paljude arvates kõige suursugusem ja kaunim materjal, paraku käib marmori iluga kaasas tundlikkus väliste mõjude suhtes. Nii rõhutame alati valikuid tutvustades ka planeerimise praktilist külge ja seda, et kööki on meil pakkuda ka marmorist paremaid ja vastupidavamaid materjale.

  Loe edasi

  Segistid ja seebipumbad

  Segistid

  Saadaval kvaliteetsed Blanco segistid igale maitsele. Saadaval on kõike traditsioonilistest köögisegistitest pilkupüüdvate disainerlahendusteni. Enamik Blanco segisteid on loodud silmas pidades mõnda Blanco köögivalamute tootesarja, millega nad eriti hästi kokku sobivad. …

  Loe edasi

  Valamud

  Granitop pakub laias valikus kvaliteetseid Blanco köögivalamuid

  Erinevate pealt- ja alt paigaldavate valamute seast leiab igaüks endale midagi sobivat ning lisaks soodsatele hindadele on meilt valamu tellimine ka muretu – kõik ühest kohast! …

  Loe edasi

  Töötasapinna hooldamine

  Kuidas hoida oma graniidist, marmorist või kvartskivist töötasapinna kaunist välimust

  Arvestades välimust ning kasutusmugavust, on graniidist ja kvartskivist töötasapinnad parim valik, kuid muretuks igapäevaseks kasutamiseks ning kauni välimuse pikaajaliseks säilitamiseks on kasulik teada üht-teist nende materjalide omadustest ja hooldusnippidest. Tööpinna laitmatus seisukorras hoidmiseks ei kulu aastas rohkem kui 30 minutit.

  Loe edasi

  Kvartskivi

  Kvartskivi on tuntud ka tehiskivi või kunstkivi nime all. Nagu nimigi ütleb, see on inimese poolt valmistatud. Tema eelisteks on muutumatu ja ühtlane värvitoon ning suurepärased tehnilised omadused – kvartskivi on tugev, vastupidav ning puuduvad poorid, mis võiksid erinevaid aineid sisse imada. See muudab kvartskivi väga hügieeniliseks.

  Loe edasi

  Graniit

  Graniit 

  Graniit on miljoneid aastaid tagasi moodustunud looduslik kivi, mis paistab silma eelkõige oma ilu, aga ka tugevuse ja vastupidavuse poolest.

  Graniidist töötasapinnad on kulumiskindlad ning kannatavad ka kõrgemaid temperatuure. Iga töötasapind on unikaalne, sest teist täpselt samasuguse mustriga koopiat pole võimalik valmistada. Mustrid võivad sõltuvalt kivi liigist olla võrdlemisi ühetaolised, aga ka väga muutlikud. Vali graniit, kui hindad ainulaadsust ja püsivat ilu!

  Loe edasi

  Marmor

  Marmor on töötasapinna materjalina väga populaarne ning laialt kasutatud. Siiski peab marmori kasuks otsustades arvestama, et tegemist on tähelepanelikkust ja hoolt nõudva materjaliga.

  Lisaks klassikalisele valgele Bianco Carrara marmorile pakume me ka musta Nero Marquina marmorit Hispaaniast ja kaunist rohelist Lõuna-Ameerikast pärit Verde Guatemala marmorit. Nero Marquina on must marmor valgete joontega ja sobib paremini vannituppa või aknalaudadeks kui köögi tasapindadeks, kuna vajab köögis suuremat hoolt. Verde Guatemalat oma rahuliku tumerohelise tausta ja mõnusa mustriga soovitame samuti pigem väljaspoole kööki, ent oleme valmistanud sellest ka rohkelt imekauneid töötasapindasid, aknalaudu, diivanilaudu jne.

  Loe edasi

  7 nõuannet, kuidas kivist töötasapinda valida

  Niisiis, Sul on olemas oma köögi plaan või köögimööbel on juba paigas ning soovid selle peale ka töötasapinda või olemasoleva välja vahetada. On mitmeid erinevaid materjale, millest kivi on üks vastupidavamaid ja ilusamaid. Järgnevalt anname Sulle nõu, kuidas endale kivist töötasapinda valida.

  Loe edasi

  Marmorist töötasapinnad – ajatu elegants

  Marmor on looduslik kivi, mis on moodustunud loendamatute aastate jooksul surve ja kuumuse all lubjakivist. Üle maailma kuulsast Carrara marmorist töötasapinnad on viimaste aastate populaarseim materjal köögi töötasapindade valmistamisel.

  Klassikaline valge marmor Itaaliast on sümboliseerinud luksust Rooma riigi ajast saati ja on tänapäeval kättesaadav igaühele. Marmoripinnad on alati unikaalsed ja ükski marmorist tööpinnaga köök pole teisega sarnane.

  Loe edasi

  Graniit, marmor või kvarts?

  Kivist töötasapinda oma kööki või vannituppa valides tasub esmalt silmas pidada praktilisi kaalutlusi: materjali füüsikalisi omadusi nagu vastupidavus kriimustustele, kuuma-, määrdumis- ning kulumiskindlus.

  Loe edasi

  Must või valge marmor? Või hoopis roheline?

  Läbi aastatuhandete on kauni mustriga marmor olnud populaarne ehitusmaterjal. Eriti seostub marmoriga muidugi Lõuna-Euroopa, kuid tänaseks on marmor muutunud ka Skandinaavias üheks eelistatumaks valikuks töötasapindade materjalina….

  Loe edasi

  Poleeritud või lihvitud töötasapind?

  Kivist töötasapind, selle muster ja ilu on õige hoolduse korral peaaegu igavene. Ometi sõltub pinna viimistlusviisist palju ja kindlasti tekib huvilisel aeg-ajalt küsimus: milline on ikkagi just minu kööki sobiv või minu kodu jaoks kõige praktilisem lahendus?

  Loe edasi
Varasemad postitused