Caesarstone -20%
Vaata!
Lihtsa vaevaga puhas kodu!

Lihtsa vaevaga puhas kodu!

Hügieen ja puhtus on oluline teema igas kodus. Me kõik soovime, et kui ootamatud külalised peaks kohvile tulema, oleks köök tip-top korras, poleks vaja muretseda ega piinlikkust tunda. Samas tahaks iga perenaine ja -mees, et koristamine võtaks võimalikult vähe vaeva ja aega.

Kvartskivi on materjal, mis muudab köögi koristamise eriti lihtsaks

Mida vähem tüütuid kohustusi, seda rohkem kvaliteetaega pere ja sõpradega. Kuidas leida kuldne kesktee, et kodu on puhas, aga ka puhkamiseks aega jääks? Väga lihtne – tuleb juba sisekujundust planeerides valida õiged materjalid, mis mustust kergelt külge ei võta ja mida on kerge hooldada.

Noble Supreme White kvarts

Kvartskivi: hõlpsasti puhastatav tööpind, millele ei teki plekke

Suurem osa inimesi pühib lapiga enim kordi päevas just köögi töötasapinda. Seetõttu on väga oluline valida tasapinnamaterjal, mis on võimalikult määrdumiskindel ja mille puhul piisab kergest pühkimisest.

Kui puidust tasapind vajab tihedat õlitamist või vahatamist ja sellele kas või hetkeks asetatud märg kruus või pann võib jätta inetu ringikujulise jälje, siis kiviplaati küttesüsteem ega toidu valmistamisel eralduv õhuniiskus ei mõjuta (ei kuivata). Ja kui nt roostevabast terasest pind on tavaliselt tundlik veeplekkidele (kloor ja mineraalid), siis ka selle poolest on kivi kindlam valik. Kvarts ehk komposiitkivi on kriimustuskindel ja antibakteriaalne materjal, mille vedeliku imavuse koefitsent on null. See tähendab, et ka siis, kui lapiga kohe mustust maha ei pühi, on pea olematu võimalus, et plekk sisse sööbib ja sellega hiljem palju vaeva nägema peab.

Küllatki hea määrdumiskindlus on ka terratso-kividel, mis on valmistatud purustatud looduskivist ja sidusainest (tsement või vaik). Terrazzo-tasapinna plaatide valimisel soovitame pidada nõu meie spetsialistidega, sest mosaiik-kivist tsementbetooni omadused sõltuvad palju algmaterjali omadustest – “pehmema” looduskivi sisalduse puhul võib pinna imavuskoefitsent olla suurem kui kunstkividel tavaliselt.

Kui on soov siiski lasta paigaldada looduskivist tasapind, kehtib siin rusikareegel, et mida siledam ja tihedam kivi on, seda vastupidavam on see ka mustusele. Seega on väga heaks valikuks graniit, mis on üks tugevamaid looduskivisid. Küll aga oleks seda tarvis regulaarselt hooldada, et kaitsekiht püsiks ning plekid kivi sisse ei imbuks.

Blue Pearl graniit

Marmorist tööpinda tellides tuleb silmas pidada, et materjal vajab keskmisest rohkem tähelepanu ja ei pruugi sobida peredesse, kus kasvavad väikesed lapsed. Granitop valib materjale hoolega ja kõik kivid (ka Bianco Carrara C) läbivad meie nõudliku kvaliteedikontrolli, mis kindlustab parima saadaoleva materjali tarnimise. Kui aga tööpinnale peaks sattuma punane vein või kohviplekk, ja tegu pole puhtust armastava pedandiga, kes plekkidele kohe ja kiirelt jaole saab, pole valge marmor just parim valik. Ei tasu karta, et maha loksunud vedelik päris momentaalselt kivisse imendub, ent siiski vajavad plekid ja loigukesed marmorist tööpinnal kiiremat sekkumist kui nt graniidi või kvartskivi puhul. Vaata meie enda testilabori katset!

Valamut valides on samuti oluline silmas pidada kvaliteeti!

Üks koht, kuhu kodus mustus ja bakterid kogunevad, on valamu, kus me peseme juurvilju, kuhu valame pastat keetes kuuma vett või teisi vedelaid toidujääke. Klassikaline roostevabast terasest valamu ei ole sugugi halb valik ning tuntud tootjate puhul on seda ka kerge lapiga üle käies puhastada. Enamasti on brändi-toode parema viimistlusega, valmistatud patenteeritud tehnoloogiat kasutades ja korralikult pakitud.

Granitop soovitab Blanco valamuid, mille tarne ja kvaliteediga ei ole probleeme. Blanco Silgranit on ka üks hügieenilisemaid valikuid, sest materjal on antibakteriaalne.

Nippe köögi puhastamiseks:

Kvartskivist tasapinna igapäevaseks hoolduseks kasuta niisket lappi

Suuremate plekkide puhul hõõru märja svammiga

Looduskivist töötasapinna puhul kasuta vett ja söögisoodat, neutraalse pH-ga nõudepesugeeli või spetsiaalseid puhastusvahendeid

Väldi happelisi vahendeid, et tööpind kauem värske püsiks

Valamut puhasta iga päev mikrofiiberlapiga ning kord kuus põhjalikumalt

Paar korda aastas võib valamu puhastamiseks kasutada spetsiaalset puhastuspulbrit

 

Vaata pakutavaid kivimaterjale ja arvuta unistuste köögi hind!

Korduma kippuvad küsimused

Töötasapinna hooldus ja puhastamine

Köögi värskendamine on investeering iseenda õnne!

Kõige hügieenilisem tasapind on kvartskivist