Caesarstone -20%
Vaata!
Kõige hügieenilisem tasapind on kvartskivist

Kõige hügieenilisem tasapind on kvartskivist

Valamud üldiselt kubisevad bakteritest ning mõned uuringud on koguni näidanud, et kraanikauss on üks räpasematest kohtadest köögis. Põhjust ei tule kaugelt otsida – valamus me ju valmistame ette toitu, peseme ja puhastame nii liha, kala kui ka köögivilju. Nii kipub mustus kogunema äravoolu ava ümbrusse ja kanalisatsioonitorru.
Viirusepuhang on pannud paljud inimesed mõtlema rohkem hügieenile ning kindlasti tasuks kodu puhul puhtuse poole püüdlemist alustada eelkõige köögist, kus valmivad toidud, mida me sööme. Seega oleks mõistlik teha hügieenilisemaid valikuid ning valida oma kööki tasapind ja valamu, mida on lihtne puhastada.

Kuidas köögis hügieeni hoida?

Igal puhtust armastaval kokkajal tasuks enne söögivalmistamist pesta korralikult käed ja produktid ning puhastada töötasapind, kus toitu hakatakse ette valmistama. Üks olulisemaid nõudeid ristsaastumise vältimiseks on kasutada liha ning juurviljade jaoks erinevaid lõikelaudu. Kusjuures liha puhul tasub eelistada plastikust või keraamilisi lõikelaudu, sest puitu võivad lõikudes imbuda lihamahlad ning seal roiskuda, saastades järgmist toitu. Mõistagi tasub eraldi hoida ka toorest liha ja küpsetatud produkte, et need omavahel kokku ei puutuks.

Blanco Silgranit valamud ja kvartskivist tasapind tagavad hügieeniliselt puhta köögi!

Nagu öeldud, kipuvad toidu ettevalmistuseks kasutatav töötasapind ja valamu olema ühed kodu kõige bakteririkkamad kohad. Seetõttu tasub valida tasapinnaks kvartskivi, mis on vähepoorne ning vetthülgav, et mustus, hallitus ja pisikud ei koguneks, leviks ega paljuneks. Kvartskivi on tehislik ja erakordselt sile materjal ning selle nullilähedane imavuskoefitsent kindlustab, et pooridesse ei satuks toit, õlid või hape. Ka Blanco poolt välja töötatud ja patenteeritud Silgranit PuraDur on tehismaterjal, mis on leiutatud hügieenilisust silmas pidades. Kui vähepoorsus tähendab tööstuslikult loodud kvartstasapinna ja Silgranit valamu puhul, et vedelikud ja bakterid seal ei levi, on iseenesestmõistetav, et materjalid ei võta ka külge erinevaid lõhnu, mis võivad olla ebameeldivad.
Ehkki kvartskivist tasapind ja Silgranit valamu ei kogu mustust ja baktereid, tasub neid siiski regulaarselt puhastada. Mõlema materjali hooldus on õnneks väga lihtne!

Valamu peab olema lihtsalt puhastatav

Kvartskivi ja pressitud graniidist valamu üks plusse on kindlasti kerge puhastamine ja hooldamine. Igapäevaselt tasub valamut vaid puhta veega loputada ning kergelt mikrofiiber kangast lapiga üle pühkida. Ka kvartskivi puhastamiseks piisab niiske lapiga pühkimisest. Kui tasapinnal või valamul on aga muu mustus – näiteks kuivanud toit või toiduvalmistamisest tekkinud plekid, võib pinda julgelt niiske svammiga hõõruda. Kasutada on lubatud ka nõudepesuvahendit, ent selleks, et tööpinnakivi ja valamu kauem oma algset välimust säilitaks, tasuks siiski vältida liiga happelisi puhastusvahendeid. Parim igapäevane puhastus on ikka vesi ja lapp. Tõsisema puhastuse võiks ette võtta umbes kord kuus, ja kord või paar aastas tasuks valamut puhastada Blanco Activ sügavpuhastuspulbriga ja tasapinda töödelda Nano Cream poleerimisvahendiga.

Silgranit on vastupidav materjal

Peale selle, et Silgranit on vaieldamatult üks hügieenilisemaid materjalivalikuid köögivalamu jaoks, on sellel ka muid plusse. Tehiskivist valamud on ühed vastupidavaimad – nende puhul ei tasu kindlasti muretseda kriimude ega mõlkide pärast, sest materjal on niivõrd tugev. Kivisarnane materjal ei ole mitte valamu katteks, Blanco valamud ei ole n-ö värvitud graniidipuruse värviga, vaid terve kraanikauss on kokku pressitud sellest patenteeritud kivisegust (80% graniiti), mis on võitnud mitmeid auhindu kogu maailmas. Silgranit peab hästi vastu ka kuumusele, kannatades kuni 280 kraadi, seega võib muret tundmata asetada kraanikaussi ka näiteks tuliseid potte või panne.
Küll aga on üheks miinuseks see, et kuna Silgranit on väga tugev materjal, võib nõusid liiga hoogsalt pestes vastu valamut lõhkuda nii mõnegi klaasi, ent selle kompenseerib valamu vastupidavus.

Silgranit PuraDur tehiskivist valmistatud valamud on ideaalseks valikuks neile, kes tahavad oma köögis teha hügieenilisemaid valikuid ja soovivad võimalikult hooldusvaba valamut. Valamusse kipub kogunema palju mustust ning baktereid, seega mida lihtsam on seda hooldada, seda parem. Vaata Blanco Silgranit valamute valikut siin ning komplekteeri endale unistuste köök!

Töötasapinna hooldus ja puhastamine

Köögi värskendamine on investeering iseenda õnne!

Lihtsa vaevaga puhas kodu!

Töötasapinna hooldamine