Kuidas valida köögivalamut?

Kuidas valida köögivalamut?

Kivist tööpinda valides pööra tähelepanu ka valamule!

Looduskivist (marmorist, graniidist) või kunstkivist töötasapind on investeering, mille eest saad kauni köögi aastakümneteks. Loomulikult on see otsus, mida ei saa teha kiirustades, sest iga hooajatrendiga kaasaminek muutub väga kulukaks sisustushobiks. Mis aga veel kindlam – disainköök võib olla kuitahes ilus, hooldada ja koristada tuleb seda siiski, seepärast on oluline valida oma harjumustega sobiv töötasapind.

Kivist tööpind ja roostevabast terasest valamu on soliidne, praktiline ja klassikaline kombinatsioon. Kuid milline täpselt on erinevate materjalide harmoonia ja kas valamu peaks olema paigaldatud kivipinna peale või alla? Kas kraanikaussi on parem kiviplaati süvistada, et tööpind jääks ühtlaselt sile või on seda targem vältida? Kas valamu tasub valida võimalikult sarnane tööpinnale või hoopis vastandvärvina?

Starlight Ruby kvarts

Tekkida võib mitmeid küsimusi ja võimalusi näib olevat väga palju. Võib-olla selgub lausa, et on olemas või tulemas midagi sellist, mis on nii modernne, et pole veel kodukujundusuudistessegi jõudnud?

Igal materjalil, valamu- ja segistilahendusel on oma plussid ja miinused. Kvartskivi puhul on neid kombineerimisvõimalusi eriti palju ning hea uudisena on Silgranit-valamute valikus 10 erinevat värvitooni, mille seast leiab igale kivipinnale sobiva valamu. Hoolikalt erinevaid variante kaaludes ja kuulates Sinu soove jõuame kindlasti just Sinu jaoks sobiva tulemuseni!

Sisekujundaja oskuseid meie asjatundjatel pole, oleme spetsialistid siiski kivi alal, aga rikkalik kogemustepagas võimaldab meie meeskonnal olla abiks praktiliste otsuste langetamisel. Oleme näinud ja teinud tuhandeid erinevaid kööke ja kivipindade-valamute kombinatsioone. Meie pildipangast leiab nii mõnegi erineva põneva koosluse kohta näiteid – küsi julgesti!

Noble Desiree Grey kvarts

Nii nagu kivitasapinna materjali valik sõltub suuresti kliendi harjumustest ja vajadustest, on ka valamulahenduste puhul olulised maitse-eelistused ja kasutuskogemus.

Pealt paigaldatavate valamute peamiseks eeliseks on nende kiire ja lihtne paigaldus ja soodsam hind. Kuna valamu serv katab töötasapinda, pole vaja tunda hirmu, et mõnda raskemat potti või panni loputades tasapinna kivist äär juhusliku müksu tõttu kahjustatud saab.

Steel Grey graniit

Pealt süvistatavad valamud uputatakse töötasapinna sisse. Kivisse freesitakse valamu serva laiune soon ja nii jääb kraanikauss töötasapinnaga ühetasane.
Selline lahendus eeldab paraku väga hea kvaliteediga valamut, mis on reeglina ka suurema hinnaga. Kvaliteetsete tootjate valamute mõõdud on reeglina sarnased ja ka materjali paksuse ega pakkimise arvelt pole kokku hoitud. Standarditest mööda hiilivate vabrikute ja eelkõige just soodsama hinnaklassi toodetel võib paigaldusel ilmneda siiski kõrvalekaldeid ning see muudab nende perfektse kivisse sobitamise keerulisemaks.

Emerald Pearl graniit

Alt paigaldatav valamu on tänapäeval – eriti kivist töötasapinna puhul – kõige populaarsem lahendus. Valamuava suurune ava lõigatakse kiviplaadi sisse, selle servad poleeritakse ja valamu kinnitatakse töötasapinna alla. Tulemus on kena ja praktiline ning tasapinnale tekkida võiva leivapuru vms saab otse valamusse pühkida!

Noble Areti Bianco kvarts

Alt süvistatud valamu on samamoodi nagu alt paigaldatav valamu tööpinna alla kinnitatud. Tulemus on aga veelgi elegantsem – kui kiviserv ei paista kogu paksuses ja valida ka kiviga sarnane valamu (nt Blanco Silgranit-seeria), on üleminek vaevumärgatav. Eriti stiilseks teeb selle lahenduse, kui tellida ka tööpinna sisse süvistatud veesooned!

Brilliant Black kvarts

Hästi ja hoolikalt planeeritud köök on kindlasti ka soodsam kui hilisemad muudatused, sest kestab pikki aastaid. Ja võid kindel olla, et me teeme omalt poolt kõik selleks, et tulemus oleks sama kaunis kui köögistuudio näidissaal või kujundusajakirja reklaamfoto – just nii saad sellise kodu ilu ja mugavust hinnata iga päev.

Bianco Carrara C marmor

 

Kas monteerite ka valamuid ja elektripliite?

Me küll paigaldame valamud ja pliidid tasapindade sisse, kuid vee-, kanalisatsiooni- ja elektriühendusi me ei teosta.