Valitud materjalid -50%
Vaata!
Graniit

Graniit

Graniit 

Graniit on miljoneid aastaid tagasi moodustunud looduslik kivi, mis paistab silma eelkõige oma ilu, aga ka tugevuse ja vastupidavuse poolest.

Graniidist töötasapinnad on kulumiskindlad ning kannatavad ka kõrgemaid temperatuure. Iga töötasapind on unikaalne, sest teist täpselt samasuguse mustriga koopiat pole võimalik valmistada. Mustrid võivad sõltuvalt kivi liigist olla võrdlemisi ühetaolised, aga ka väga muutlikud. Vali graniit, kui hindad ainulaadsust ja püsivat ilu!

Nero Assoluto on Zimbabwest pärit peaaegu täiesti must graniit, mille ajatu välimus on ühtaegu traditsiooniline ja moderne. Väga tihe ja kõva kivi, mis on võrdluses paljude teiste graniitidega oluliselt väiksema poorsusega.

Nero Assoluto töötasapinnad on ühtlase värvi ja mustriga, mis töötavad eriti hästi tänapäevaste lahendustega, mille puhul on olulised siledad jooned ja minimalism. Nero Assoluto on üks meie populaarsemaid graniiditüüpe.

Kasutades ükskõik mis värvi kapiuksi saab luua tähelepanuväärseid kontraste, eriti hästi töötab see valge, punase ja kreemjate toonide puhul. Kasutades tööpinna mustale vastukaaluks roostevabast terasest köögimasinaid ja -tarvikuid, saavutad tõeliselt lööva näidiskodu. Muretsema ei pea värvide sobitamise pärast – must Nero Assoluto graniit sobib kõikjale ja kõigega.

Norrast pärinevast Blue Pearl graniidist saab tõeliselt ilusaid töötasapindu, mille üldmulje on sinakas-hall, milles leidub musti laike. Viimaste hulk annab kivile vastavalt heledama või tumedama ilme.

Blue Pearl töötasapindades on suured  sõrmeküüne-mõõtu plekid, mille pärlenduses peegelduvad kõik teised värvid. Hallikad toonid Blue Pearl graniidis muudavad sellest materjalist tööpinnad oivaliseks sobivaks roostevabast terasest köögitehnikaga, valamute ja segistitega.

Nero Africa (tuntud ka nimega Impala Black) on peeneteraline graniit Lõuna-Aarikast. Mustris on tihedalt segunenud valge, hall ja must värv. Sobib köögitasapinnaks inimestele, kes soovivad tumedat kivi, kuid soovivad elavamat mustrit kui täiesti mustal kivil. Seda graniit iseloomustab tugevus ja vähene poorsus, töötasapinna detailide lõikejooned ning määrdunud kohad paistavad vähem silma.

Galaxy Star on populaarne esmaklassiline sügavmusta taustaga graniit, milles sillerdavad vasksed-pronksjad kristallid. See luksuslikult läikiv kivi toob Linnutee Sinu koju ja näeb eriti muljetavaldav välja kohtvalgustite all, kui õues on juba pime. Tegemist on väga vastupidava ja kõva graniidiga, millel on võrdlemisi ühtlane muster ja taust.

Galaxy Stari kaevandused asuvad ühe küla ümbruses Andhra Pradeshi piirkonnas Indias ja hakkavad ennast ammendama. Kuigi kivi kvaliteet on endiselt hea, pole kristallide paiknemine alati enam täiesti ühtlane, mis tähendab, et me ei saa garanteerida kindlat mustrit.

Läikima poleeritud graniit oma vasksete tähnidega teeb Galaxy Star graniidist tööpinnad pilkupüüdvaks kaaslaseks tänapäevastele kuldsetele/hõbedastele köögitarvikutele.

Steel Grey on keskmise heledusega (ei liiga hele ega liiga tume) India graniit, mis on ideaalne, kui otsid kontrasti valgetele-kreemjatele või heledast puidust kappidele, kuid ei soovi musta kivi.

Kristallide ja vilgukivi tükkide muutuv suurus Steel Grey´s annab talle tõelise elavuse ja sügavuse. Erinevate halli varjundite neutraalsus täiendab pea igat värvikombinatsiooni, võimaldades Sul hõlpsasti muuta köögi välimust vahetades välja kõigest mõne värvikirevama detaili.

Praktilist värvi Steel Grey töötasapinnad ei näita välja sõrmejälgi ega määrdunud kohti nii palju kui must graniit ja samas on ka detailide vahelised liitekohad vähem silmatorkavamad kui viirulisemate mustritega graniitide puhul.

Emerald Pearl (tuntud ka kui Labrador Scuro) on Norrast pärit sillerdav tumeroheline graniit, millelt peegelduv valgus on alati muutuv, luues tähelepanuväärse värvidemängu. Kaunis tumeroheline-must kivi, milles olevad sõrmeküüne-suurused laigud on rohekaskuldsest paabulinnu-siniseni. Eksootilised opaalsed kristallid töötavad suurepäraselt rikka ja küllusliku kujundusega, muutes Emerald Pearli sobivaks materjaliks nii kööki, vannituppa kui ka magamistuppa. Laikude suuruse tõttu pole sellelt kivilt hästi näha ka sõrmejäljed ja teised plekid.

Emerald Pearl graniidi elavus toob sära igasse ruumi ja muudab ka kõige tavalisemad kapiuksed osaks silmatorkavast kooslusest.

Viscount White on heledapõhjaline tumeda voolava mustriga India graniit. Viscount White graniidist tööpinnad on kulumiskindlad, taluvad kõrgeid temperatuure ja on unikaalse mustriga.

Star Gate on must või mustjashall hõbedaste kristallidega Lõuna-Aafrikast pärit graniit.

Blue In The Night on tume, kuid mitte täiesti must graniit Aafrikast, mille mustris eristuvad sinakalt helkivad laigud.

Verde Savana on roheline kärestikuliselt voolava mustriga graniit Brasiiliast.

Antique Brown on pruun (peaaegu must) Aafrika graniit, milles nii tumedaid kui ka kergelt hõbedasi laike.

Bohus Grey on hallikaspruun teraline graniit Rootsist.

Bianco Sardo on valge graniit Itaaliast, mille üldilmes domineerib kergelt hallikas säbruline muster.

Giallo Veneziano on keskmise teralisusega Brasiilia graniit, intensiivse ookri ja beeži värviga, mida ilmestavad väikesed tumehallid-mustad täpid. Kõige populaarsem kollasetooniline graniit enne kunstkivide aega. Võrreldes kunstkivide ühetaolisusega on Giallo Venezianost tehtud tööpinnad palju elavamad ja loovad soojema tunde.

Labrador Antique on kallihinnaline unikaalne graniit Norrast, mille teevad eriliseks sinised ja purpurpunased kristallid pruunil taustal.

Balmoral Red on punase-mustakirju graniit Soomest.

Baltic Brown on väga selge mustriga, kivikristallid on suured ja moodustavad graniidist suuri “lilli”. Põhivärviks on pruun, varieerudes heledast beežikast šokolaadipruuni ja roostekarva punakani ning olles ümbritsetud mustadest laikudest, mis loovad ringjaid mustreid. Ringide välisküljed võivad olla kreemjad ja isegi rohekad-hallikad.

Baltic Brown töötasapinnad sobituvad kaunilt kreemjate toonide ja naturaalse puitviimistlusega maamajja, kuid samavõrd efektse tulemuse saab läikivate kapiustega tänapäevaseses köögis. Baltic Browni looduslik muster elustab suurepäraselt, näiteks, latte- või cappucino-toonides läikivate kapiustega kööki.

Tan Brown graniidist tööpinnad on musta tausta ja hallide ning punakaspruunide kristallidega. Hallidel kristallid on läbipaistvad, andes töötasapindadele kolmemõõtmelise välimuse. Punakaspruunid “lilled” graniidis on elliptilise kujuga, luues tugeva mustri rikkalikul taustal.

Tan Browni graniittasapinnad töötavad hästi elevandiluukarva, kreemjates toonides või võipiima värvi kapiustega, kuid sobivad ka tänapäevaste läikivate ja lamedate latte– või cappuccino-toonides ustega. Kuna graniit on looduslik materjal töötab ta sama hästi ka teiste loodusmaterjalidega, nii et Tan Browni kasutamist tasub kaaluda ka täispuidust kapiustega. Huvitav muster toob elavust ka suurtesse köökidesse, kus ühevärviline graniit võib jätta igava mulje.

Verde Bahia (tuntud ka kui Ubatuba) on keskmise teralisusega intensiivse tumerohelise värvusega Brasiilia graniit, mida läbivad peegelduvad heledamad rohelised jooned, mis võivad vahel olla peaaegu kollased. Sobib köögitasapinnaks neile, kes otsivad midagi tumedat ja omanäolist.

Black Pearl on ühtlaselt musta taustaga kuldseid, hõbedasi ja värvilisi täpikesi sisaldav graniit Indiast.

Colonial Ivory on graniit, mida kaevandatakse Indias. Graniidile omaselt veidi teralise mustriga hall kivi, kuid samas ka tumedaid ja heledaid jooni sisaldav. Sobib ideaalselt tööpindadeks nii kööki kui vannituppa, samuti kaminate kaunistamiseks ja aknalaudadeks.

Colonial White on graniit Indiast. Graniidile omaselt veidi teralise mustriga hall kivi, kuid samas ka tumedaid ja heledaid jooni sisaldav. Sobib ideaalselt tööpindadeks nii kööki kui vannituppa, samuti kaminate kaunistamiseks ja aknalaudadeks.

Cambrian Black on peaaegu must graniit Kanadast, mis sobib nii traditsioonilise kui modernse stiiliga.

Grigio Aveiro granite

Grigio Aveiro on hall täpiline graniit Portugalist. Tüüpilise ühtlaselt teralise ja graniidile iseloomuliku mustri tõttu ei paista lohakamal kasutusel tekkivad plekid hallilt taustalt välja, kuid määrdumiskindluselt ja tugevuselt jääb materjal kindlasti tumedale graniidile alla.

Virginia Black on graniit, mille soliidselt tumeda tausta muudavad huvitavaks läikivad ja tumedad täpikesed.

Cosmic Black on musta tausta ja valgete lainetega Brasiilia graniit, siin-seal leidub punakaid ja pruunikaid laike ning täppe.

Black Forest (tuntud ka kui Lava Vecchia ja Silver Paradiso) on musta taustaga graniit Brasiiliast, mida kaunistavad valged ja hallikad jooned ja lained. Sügavmustalt klaasjas obsidiaani värvi kivi on väga vastupidav ja eriti kaunis poleerituna, kuid loomulikult on saadaval ka nahkne/harjatud ja matt/lihvitud viimistlus.

Jurassic Grey on vulkaanilise päritoluga tumehall Brasiilia graniit, mille selgelt teralist tausta läbivad heledamad, peaaegu valged jooned. Intensiivse ja jõulise mustri kogu ilu tuleb välja suurematel pindadel, seetõttu sobib Jurassic Grey suurepäraselt köögi töötasapinnaks, taustakiviks, samuti köögisaarele.

Marinace Black on musti, valgeid ja halle kivikesi sisaldav graniit Brasiiliast, mis on tekkinud jõesängide kivistumisel.

Brown Silk on kvartsiit, mille kihiline struktuur meenutab puidumustrit. Efekti täiendavad oksakohtade sarnased mineraalide kogumid veenide vahel, nn taskud.

Double-Brown

Double Brown on huvitava, mõnikord natuke marmorit meenutava mustriga beežikaspruun kvartsiit Brasiiliast. Kivi kristalliline struktuur on teisalt pigem natuke graniiti meenutav, ning kõvadus Mohsi skaalal lausa kvartskiviga võrdne (7, marmoril 2-3, graniidil 5-6).

Vaata kõiki materjale!

Küsi materjali, mida nimekirjas pole!

3 kuulsat graniidisorti Norrast

Sügavmusta graniidi kolm säravaimat esindajat

Õueköök – koduaia pärl, kus suvepäevi nautida

Bianco Sardo graniit – ka lastega pere kodu võib olla väga stiilne

Terviklik köök Blue Pearl graniidist

Viscount White graniit traditsioonilises-moodsas nurgaköögis

Galaxy Star graniit avatud planeeringuga köögis

Telli omale köögitasapind ja saad kingituseks uued aknalauad!

Millised on kivist tasapindade eelised võrreldes teiste materjalidega?

Kivi kasuks räägib suur mustri ja värvivalik, mis jätab sisekujundajale küllaltki vabad käed. Sobitada saab kivi ju kõikjale – lihtsustatult öeldes kasutada marmorit palees ja paekivi või graniiti palkmajas või jahionnis. Graniidist tasapinnad on tugevad ja kriimustuskindlad, hästi temperatuuri taluvad. Kvartskivi on äärmiselt vähepoorne materjal, mille vedelikuimavuse koefitsient on 0, mis tähendab, et mustus ei tungi kivisse.

Kui pikk on tasapindade tarneaeg?

Tasapindade mõõdistamise ja tootmise kiirus on üks meie põhieesmärke ning tavaliselt jõuame tellimuse kinnitamisest paigalduseni kõigest kahe nädalaga. Eritellimused võivad võtta pisut pikemalt aega.

Hinnakalkulaator