Valitud materjalid -50%
Vaata!
Hall, aga mitte igav – Viscount White graniit traditsioonilises-moodsas nurgaköögis

Hall, aga mitte igav – Viscount White graniit traditsioonilises-moodsas nurgaköögis

Oleme külas Peteri ja Elsa kodus, et rääkida sisustusest ja kivitasapindadest. Noored tellisid Viscount White graniidist tasapinna kööki juba mõned aastad tagasi, nüüd on jõudnud remont vannitoani ja sinna sai valitud võrdlemisi uus materjal – hallikasbeež kvartskivi Breeze Ashen Light.

Viscount White

Tihti jäävad inimesed valikutele kindlaks ja kui köök saab valmis, võetakse mujale sama materjal. Miks teie vannituppa täiesti teistsuguse kivi valisite?

Noh, tegelikult need kivid ei olegi väga erinevad. Mõlemad tasapinnad on valitud sarnase põhimõttega – kodu on koht puhkamiseks. Hallid ja beežid toonid on sisustuse värvidena tagasihoidlikud ja loovad rahuliku keskkonna. Ka kivide muster ei torka liialt silma ja selliseid tasapindu me tahtsimegi. Kumbki meist ei ole ekstravagantse maitsega, niisiis ei tekkinud sel teemal ka erilisi vaidlusi. Funktsionaalsus eelkõige, sest kodu peab olema mõnus ja mugav pesake.

Võib-olla kivispetsialist näeb asju teisiti, aga tavainimese jaoks on kivi ikka kivi, olgu ta siis graniit, marmor või kvarts. Otsuseid tehaksegi pigem hinnast ja värvist lähtudes, ja kindlasti on tähtis ka asjade praktiline külg. Vannituba on köögist märjem ruum, rohkem on igasugu keemiat – hambapasta, kosmeetika, meigitarbed-lõhnad ja küünelaki eemaldaja… Kõik selline kahtlasem kraam, mis võib plekke jätta. Ühesõnaga, vannituppa võtsime poleeritud kvartskivi, kuna see on veekindel ja kõige hügieenilisem materjal.

Breeze Ashen Light

Viscount White graniidi leidsime ühest Granitopi vanast uudisest. Seal oli küll poleeritud kivi, valge mööbel ja roostevabast terasest tehnika, aga olime kindlad, et hallide kappidega sobib see materjal ka. Ja siinkohal on vist paslik ära mainida, et meile soovitati kööki tegelikult poleeritud graniiti, aga kui näidiseid vaatasime, jäi silma just see, mis meil siin praegu on, lihvitud Viscount White. Suhteliselt silmatorkamatu ja pretensioonitu, valgeid ja musti tugevaid laineid pole eriti palju sees, samas on ta igavamate graniidisortidega (Grigio Aveiro, Bianco Sardo, Bohus Grey) võrreldes ikkagi omanäoline, vähem täpiline ja … lihtsalt nii ilus! Suur muster oleks kööginurgas isegi nagu “karjuma” hakanud, ühtlaselt halli tulemusega oleme väga rahul.

Kuidas see materjali valimise protsess täpsemalt välja nägi? Palju remondile aega kulus?

Granitop sai valitud täiesti juhuslikult. Tasapinnamaterjale guugeldades tuli teie leht kohe välja ja jättis kõige usaldusväärsema mulje. Meeldis see, et teil on palju pilte erinevatest köökidest ja võimalus lehel tasapinna hinda arvutada. Kaalusime ka teisi variante, aga kuna kivi hind ei olnud tammepuust tasapinnaga võrreldes kuigi palju kõrgem, oli otsustamine lihtne. Minimaalse hinnavahe puhul oleks lausa patt mitte kivi valida ju!

Vaata materjale!

Taustakivi võtsime, et oleks võimalikult vähe üleminekuid – matt mööbel, mattmustad ukselingid-käepidemed, lihvitud, mitte poleeritud graniit. Plaaditud sein või säravalt läikiv tasapind mõjuksid siin võõrkehadena, ühtlane ja minimalistlik köök on ilusam.

Eks omajagu vist mõjutaski otsust võimalus kappide vaheline sein kiviga katta, see seob ülemisi ja alumisi kappe – nii jäi mulje kuidagi lõpetatud. Ehkki, kui aus olla, valmis ja lõpetatud ei ole tegelikult veel miskit. Need pistikupesad on praegu ajutine lahendus ja üht-teist on veel puudu.

Valamuks on Blanco Subline? Silgranit-viimistlusega, alt paigaldus? Kapp tundub päris kitsas, valamu ja segisti mahtusid ilusti ära?

Ei, kapp ei ole kitsas, ikka 60 cm, paigaldajad ka rõõmustasid, sest mööblit lõikama ei pidanud, kõik sobis väga hästi. Valamuava on isegi natuke taha viidud, et eespool olev kiviserv massiivsem jääks, st tagumine äär on 10 cm asemel 8 cm, ja kuna taustakivi tuli tasapinna peale, vähenes segisti juures äär veelgi. Kraan on kenasti päris seina ääres.

Kasutanud olete seda kööki nüüd… kaks aastat? Kuidas te materjali hooldasite?

Kolm aastat on juba möödas. Kiviga ei teinud me midagi erilist, lihtsalt hoiame tasapinda puhtana. Räägiti küll, et kõvade graniitidega võrreldes on Viscount White poorsem ja eriti õrn olevat see lihvituna. Praadimisel pritsiv rasv ja mis kõik pidavat siia imenduma…
Aga ei midagi, näeb välja nagu uus. Kui ikka natukene koristada, kestab kivi hästi.

Üks moes olev aksessuaar on teie köögist puudu. Kas te köögisaart ka kaalusite või miks tavalisele söögilauale truuks jäite?

Meie korter ei ole väga suur, köögisaar oleks ära liigendanud ruumi. Nurgaköök on muidu natuke peidetud, niši sees ja läheb sujuvalt elutoaks üle – nii on hea ja õige, saart ei ole siia tõesti vaja.

Mõnikord ongi lihtsad ja traditsioonilised lahendused kõige universaalsemad ja kenamad. Siis ei ole erilist planeerimist või projekteerimist vajagi, lähed lihtsalt mööblifirmasse ja kivitehasesse, ütled, mida tahad ja tulemus saab suurepärane!

Mida teistele kivitasapinna ostjatele ja kodusisustajatele soovitate? Kuidas sellise harmoonilise ja tervikliku koduni jõuda?

Võib-olla enda jaoks vajaduste ja võimaluste selgeks mõtlemine ongi kõige tähtsam. Ülejäänus tasub juba vastavaid spetsialiste usaldada.
Eks me muidugi muretsesime natuke, kuidas see nn L-köök kitsast trepikojast sisse mahub (lifti majas ei ole), aga kõik läks hästi. Näiteks seda kivide ühenduskohta pliidi juures ei märkagi.

Ühenduskoht on siin!

Mõned otsused on meil ka tehtud tulevikule mõeldes, näiteks pliit on pealt paigaldatud, mitte tasapinda uputatud. Sellistes asjades tulekski kogenumaid kuulata.
Süvistatud pliidiplaadi puhul silikoon ikka väsib ajapikku, kui midagi raskemat kukub, võib plaat katki minna – neid probleeme saab tegelikult vältida. Pealt paigaldatavad pliidid on standardavaga, aga süvistatut ei pruugi täpselt samasugust aastaid hiljem leida enam ja siis tuleks kõik ümber teha.

Kohtvalgustid said samuti valitud mööblitootja soovitusel, ise ehk ei olekski selle peale tulnud, et neid sinna nii palju panna, aga nüüd meeldib meile mõnikord väga poolpimedas diivanil istuda ja lihtsalt valgustatud kivi vaadata.

 

Uuri materjale, tutvu õnnelike klientide lugudega ja arvuta, palju võiks maksta Sinu unistuste köök!

Hinnakalkulaator

Kui tahad meiega jagada valminud köögi pilte või rääkida, kuidas oled oma kodus kivi kasutanud, võta ühendust e-posti teel või lisa fotod meie Google´i kontole!

Sügavmusta graniidi kolm säravaimat esindajat

Terviklik köök Blue Pearl graniidist

Õueköök – koduaia pärl, kus suvepäevi nautida

Bianco Sardo graniit – ka lastega pere kodu võib olla väga stiilne

Graniit