Caesarstone -20%
Vaata!
Black Galaxy Star, Star Gate ja Nero Assoluto

Black Galaxy Star, Star Gate ja Nero Assoluto

Sügavmusta graniidi kolm säravaimat esindajat

Tumedaid, musti, mustjaspruune ja -halle graniidisorte on palju, kuid kõige kuulsamad ja populaarsemad neist on Black Galaxy Star, Star Gate ja Nero Assoluto. Võib-olla ei peaks neid võrdlema ja loomulikult on iga arvamus ja võrdlus väga subjektiivne, kuid vaatleme siiski, mis on neis kivides sarnast ja erinevat.
Teadupärast on graniit teralise struktuuriga tardkivim (granum – tera lad.k), mis koosneb põhiliselt kvartsist ja päevakividest. Graniidi värv võib olla vägagi erinev, kõikudes valgest, kollakatest ja roosakatest (ka punastest) toonidest kuni halli, rohelise, sinakashalli, pruuni ja mustani. Erinevad on graniidisordid ka mustri poolest, mis võib olla ühtlasem, selgelt täpiline, voolavate joontega, aga ka lehekesi-laastukesi meenutav. Milline graniit täpselt on, sõltub peamiselt tema tekkimise viisist ja asukohast, samuti mineraalidest, mida konkreetne sort sisaldab. Vaata siit pikemat postitust graniidisortidest ja värvidest!

Graniidi plussid:

* äärmiselt tugev – looduslikest materjalidest üks tugevamaid,
* hügieeniline – vähepoorset pinda on lihtne puhtana hoida, poleeritud graniidist töötasapind ei ima vedelikke sisse,
* pikaajaline investeering – vastupidav löökidele ja kriimustustele.

Graniit on kivina olnud läbi aastatuhandete staatuse ja tugevuse sümboliks. Nii nagu marmor, on ka graniit leidnud ohtralt kasutamist ehitistes ja skulptuuride valmistamiseks. Nii võib öelda, et graniit on ehituses ja sisekujunduses klassikaline materjal. Seda nii detailidena kas või aknalaua või kaminasimsina, aga kindlasti ka töötasapinnana. Graniidist töötasapinda on lihtne puhtana hoida ja graniittasapind on võrdlemisi löögi- ja kuumakindel.

Ka sisekujunduses valitsevad trendid toetavad graniidi kasutamist töötasapindade materjalina. Nii industriaalne kui nn Skandinaavia stiil on minimalistlikud ja mustvalge kombineerimine hallide toonidega on alati kindla peale minek. Üks soovitus, kuidas musta ja soliidset graniittasapinda ilmestada, on tasakaalustada see heledamate, soojade toonide ja materjalidega – näiteks heledate seinte ja puidust põranda või kappidega. See loob kontrasti ja võimaldab tasapinnal eristuda.

Hea viis, kuidas tumedale graniit-tasapinnale särtsu lisada, on värvikad aksessuaarid. Tumehallis ja musta tasapinnaga köögis võiks ka köögitehnika, lambid ja nõud olla kirevamad. Kohtvalgustid, mis kivi särama panevad, kausike värviliste puuviljadega või mõni eksootiline lill aitab kindlasti samuti tulemust veelgi kaunimaks muuta.

Mustast graniidist köögisaar näeb efektne välja mistahes köögis, samas on köögisaarel täita ka oma praktiline roll lisalaua või täiendava panipaigana. Aga kui otsus on kindel soetada just mustast graniidist töötasapind, millist neist populaarsematest ikkagi valida?

Vaata materjale!

Elegantne ja soliidne poleeritud must graniit

Black Galaxy Star on omanäoline must graniit Indiast, millele annavad iseloomu pürokseeni (enstatiidi) kristallid. Need pronksjad ja kuldsed täpikesed on põhjuseks, miks Andhra Pradeshis Chimmakurthi lähedal paiknev graniidikaevandus laiemalt tuntud on. Kaevandus asub umbes 160 hektari suurusel alal, kus paikneb umbes poolsada karjääri, millest enamik asub maapinnast madalamal. Hoolimata tänapäevase tehnika kasutamisele on heade leiukohtade arv piiratud ja graniidi välimus kõigub oluliselt määral. Galaxy Stari kvaliteeti määrataksegi mustri tiheduse, selle ühtlase jagunemise/paiknemise ning kuldsete täpikeste suuruse järgi.

Kuna piirkondlik oskusteave on aastakümnetega omandatud kogemuste käigus arenenud, ei veeta India graniiti välja enam plokkidena, vaid valdav osa lõigatakse slab´ideks kohapeal.

Nero Assoluto (tuntud ka kui Absolute Black ja Negro Zimbabwe) on Lõuna-Aafrika päritoluga must graniit, mida Zimbabwes Mutoko piirkonnas on kaevandatud juba 70ndatest aastatest peale. Nero Assoluto on väga tugev kivi isegi graniidi kategoorias ja poleeritud töötasapind on peegelsile ja läikivmust. Kaevandusest saabuvaid kiviplokke siiski ei töödelda ja enamasti slab´ideks ei lõigata, sest kivitööstus ei ole piirkonnas kuigivõrd arenenud. Graniit veetakse läbi Mosambiigi Beira sadama kaudu ja graniiditöötluse know-how´sse panustavad põhiliselt Itaalia spetsialistid. Kuna Nero Assoluto on vähepoorne ja üliväikse veeimavuskoefitsendiga, on ta ka külmakindel ja sobib väliköökidesse, grillinurka ja terrassidel kasutamiseks.

Star Gate (tuntud ka kui Stargate, African Galaxy, Cosmos ja Cosmos Black) tuleb samuti Lõuna-Aafrikast, kaevandus paikneb Rustenburgi ja Mt. Darwini lähedal. Graniidi eripäraks on hõbedased kristallid, täpid ja laigud, mis musta tausta tähistaevana särama panevad.

Vaata materjalivalikut ja arvuta välja soovitud tasapinna hind!

3 kuulsat graniidisorti Norrast

Õueköök – koduaia pärl, kus suvepäevi nautida

Bianco Sardo graniit – ka lastega pere kodu võib olla väga stiilne

Graniit