Caesarstone -20%
Vaata!
Bianco Sardo graniit – ka lastega pere kodu võib olla väga stiilne

Bianco Sardo graniit – ka lastega pere kodu võib olla väga stiilne

Oleme külas Linnea kaunis kodus. Linnea pere moodne ja avara terrassiga maja mäe peal valmis umbes pool aastat tagasi. Kodu keskpunktiks on avatud köök, milles trendikas hall köögimööbel, suur köögisaar, soojad naturaalsest vineerist seinad, klassikalised disainlambid ja kaunis Bianco Sardo graniidist töötasapind moodustavad harmoonilise terviku.

Bianco Sardo

Kuidas jõudsite graniidini ja miks valisite köögitasapinnaks just Bianco Sardo?

Sellel on tegelikult mitu põhjust. Huvi kivi vastu tekkis, kuna soov oli, et pliit võiks olla tasapinnaga ühetasane, n-ö süvistatud või uputusega. Arvasime küll, et kivi on kallis materjal ja meie eelarvega ei sobi, aga siis leidsimegi selle Bianco Sardo. Graniit, mis on mõistliku hinnaga ja soodne, aga sobib juhuslikult täpselt meie köögi värvidega! Hiljem mõtlesime, et ka valamu saab teha alt paigaldusega. Ehk siis just välimus ja hind olid meie valiku põhilised mõjutajad. Lisaks on graniit muidugi vastupidav materjal!

Mõned peavad halli igavaks värviks ja Bianco Sardot natuke liiga tavaliseks materjaliks. Meie sellega muidugi ei nõustu, aga mida Sina arvad?

Kindlasti mitte! Võib-olla tõesti hall graniit tundub natuke vanaaegsena, kuna see oli võrdlemisi populaarne juba vanasti, näiteks 90ndatel. Meie meelest on see valik küllaltki isikupärane ja värske. Tänapäeval näiteks must ja valge köögitasapind on väga laialt levinud, säbruline tundub ühevärvilistega võrreldes just huvitav ja originaalne. Ja pealegi – nagu juba ütlesin – kõik kivi värvid sobivad nii täpselt meie kodu üldise värvigammaga. Bianco Sardo graniiti pole väga paljudel ja originaalsus või stiil on sisustuse puhul küllaltki tähtis.
Kasutuse käigus oleme nüüd märganud, et need mustad-pruunid-valged-hallid täpikesed on ses mõttes head, et kui tasapinnale midagi pudisebki, siis see ei riiva silma, kui just otse valgus vastu ei peegelda. Kiviga pole midagi juhtunud ka, võiks öelda, et see on nagu uhiuus!

Kui tähtis oli kivi liik valiku tegemisel, kas tahtsite ilmtingimata graniiti või vaatasite ka kvartskive? Mida soovitada neile, kes on töötasapinda oma koju valimas?

Ma ei ole tegelikult eriline kivispetsialist ega väga palju sellesse teemasse süvenenud. Bianco Sardo oligi meie jaoks kerge valik, milles olid ühendatud soodne hind ja sobiv välimus. Me ei pidanud teisi kive isegi vaatama ja uurima, sest kohe alguses teadsime, et see on meile õige materjal.
See on kõigile niikuinii selge, et kivi on vastupidav. Määravaks said siiski ka võimalused, mida kivi pakub. Unistasime süvistatud pliidist ja eks valamu paigaldusviise kõrvutadeski paistab, et kivi on praktilisem kui laminaat. Kuigi kive võib olla palju ja erinevaid, siis eelarvet paika pannes lihtsustub otsustusprotsess märgatavalt.

Teie köök on ilus ja avar, tänu terrassile ka väga valgusküllane. Samuti tõmbab tähelepanu hiiglaslik köögisaar. Kas selline lahendus oli pikemaajalise unistuse teostumine või mõjutasid valikuid viimase aja moevoolud?

Eks trendidel on kindlasti oma mõju. N-ö viimase moe järgi ongi meil võib-olla see köögimööbli hall värv ja suur köögisaar. Mõned jällegi ütlevad, et meil on tõeliselt isikupärane köök, tulemus on küll originaalne, aga samas ühtaegu ka stiilne.
Selline suur saar on mugav. Tahtsin, et köögisaar oleks muust köögiplokist eraldi ja sinna ei tuleks ei pliiti ega valamut. Nii on saare peal palju ruumi, et sealt näiteks külalistele sööke pakkuda ja nii jääb söögilauale rohkem vaba pinda söömiseks. Ka poekotte on sinna saarele mõnus tõsta, et ostud lahti pakkida – külmkapp on ju seal päris kõrval. Niisiis võib köögisaar moodne olla, aga meie endises köögis seda polnud ja teadsime, et siia majja me tahame just sellist.

Nüüd kui olete kööki mõnda aega kasutanud, kas on tulnud ette ka kahtlemist, et midagi oleks võinud teisiti teha?

Pigem ei! Köök on meil pigem nagu kirss tordil, nagu kroonikalliskivi – omapärane ja armas. Mõnikord istumegi siin diivanil ja imetlema, et küll meil on ikka ilus köök. Mitte midagi ei muudaks!

Teil on diivani ees ka huvitav kohvilaud. Tundub, et terratsokivist

Nii see ongi, kusjuures selle diivanilaua katteplaat on ka Granitopist tellitud. Ma ei oska kommenteerida, kuidas see materjal näiteks kööki sobiks, aga siin kohvilaual mõjub ta nagu disainielement. Kui kivil on selline põnevam muster, pole lauale vaja üleliigseid nipsasjakesi, laudlina ega küünlaid. Terrazzokivi on ses mõttes lauaplaadina hea, et see on tugev ja raske, ehk siis püsib paigal. Lastega peredes on turvalisus ja mööblivalik küllaltki tähtis, sest lapsed ikka jooksevad ringi ja mürgeldavad.

Terrazzo GV 0/25

Laud muidu selle plaadi all on täiesti tavaline mööblipoest ostetud sohvalaud, vahetasime ainult katteplaadi välja. Ja materjalile ei oska midagi ette heita, ilmselt see oleks meile sobinud ka mujale kööki, sest tasapisi koristan kogu aeg. Võib-olla on see kivi õrnem kui graniit, aga seni on terratso ka väga hästi vastu pidanud.

Jah, graniit on terratsokividest kindlasti kõvem ja vastupidavam, samas eks temperatuuri kõikumine ja õhuniiskus mõjutavad kõiki kivimaterjale. Meil on muidu kivide hoolduskomplekt olemas, ning kui aeg-ajalt spetsiaalseid vahendeid kasutades materjali töödelda, püsib kivi väga kaua uueväärsena.
Aga lõpetuseks uuriks, kust tuleb sisustusotsuste tegemiseks vajalik inspiratsioon?

Inspiratsiooni pakub eelkõige internet. Instagram näiteks on väga tänuväärne allikas, mille kaudu ideid ja mõtteid jagada. Meil on seal ka konto, kus jagasime oma maja ehitamise lugu. Nüüd, kui kodu on valmis, postitan sinna sisustuspilte. Minu stiil on pigem sellised isikupärased lahendused, selline, mida kõigil ei ole.
Eks meil moodsaid asju on ka, aga pigem oleme tahtnud natuke erineda. Kas või nende vineerplaatidest seinte üle oleme väga uhked. Sisustus on mu hobi ja kirg, meil on neli last ja palju aega veedan kodus. Seega on kodu väga tähtis koht ja see peabki olema üleni ilus. Ja kindlasti ka hubane, seega isegi kui kõik on juba olemas, tasub sisustuse peale alati mõelda! Kas või need Granitopist saadud kivinäidised – meil on isegi need pisikesed plaadikesed leidnud praktilise koha.

Linnea kodus kasutatud Bianco Sardo graniidi võid leida materjalivalikust, samuti tutvuda teiste pakutavate materjalidega.

3 kuulsat graniidisorti Norrast

Sügavmusta graniidi kolm säravaimat esindajat

Terviklik köök Blue Pearl graniidist

Viscount White graniit traditsioonilises-moodsas nurgaköögis

Galaxy Star graniit avatud planeeringuga köögis