Caesarstone -20%
Vaata!
Kunstkivi töötasapinna materjalina

Kunstkivi töötasapinna materjalina

Kivi on töötasapinna materjalina tuntud ja armastatud. Sajandeid kasutusel olnud graniidil ja marmoril on siiski mõned spetsiifilised omadused, mille tõttu päris kõigeks need kivisordid ei sobi. Nii on koduomanike, arhitektide ja sisekujundajate vajadused kaasa aidanud, et kasutusele võetaks erinevad kunstkivi tootmise tehnoloogiad.
Looduskivi tekkeprotsess on keeruline ja kontrollimatu, materjal ei ole alati veatu ja võib sisaldada mikropragusid, kivistumata setteid või õhumulle. Inimese poolt tehislikult loodavate kivide puhul aga püütakse tootmist võimalikult ühetaolisena hoida ja seetõttu on kvartskivi ja Terrazzo-kivi (tuntud ka komposiitkivi, kunstmarmori, tsementmarmori ja Terrazzo marmori nime all) oma kvaliteedilt ühtlasemad.

Kvartskivi ja Terrazzokivi peamised erinevused

Kvartskivi valmistamiseks on põhikomponendiks naturaalne sõelutud ja puhastatud kvarts ehk ränikristallid (SiO2), mida segatakse värvainete ja tehnilisi omadusi parandavate lisanditega. Valmissegu läbib vibratsiooniga vaakumkambri ning see pressitakse umbes 100-tonnise surve all plaadiks (i.k slab). Plaadid lähevad kuumtöötlusse, mille järel need kalibreeritakse ja töödeldakse (reeglina poleeritakse). Protsessi lõpetab automatiseeritud kvaliteedikontroll ning ladustamine.
Tavaliselt määrab kvartskivi hinna ja kvaliteedi põhiliselt koostisosade kvaliteet ja mustri keerukus. Lihtsustatuna võiks öelda, et mida ühtlasem ja peeneteralisem on kvartsliiv, seda parem on tulemus.

Terrazzo Perlato Royal kunstmarmor

Terrazzo-kivi jaguneb põhiliselt kahte kategooriasse, põhiliseks materjaliks on mõlemal juhul purustatud looduskivi, kuid segu sidusainena kasutatakse nii tsementi kui vaiku. Erinevalt kvartskivi tootmisprotsessist ei valmistata kiviplaate, vaid plokke. Suures kandilises konteinervormis matkitakse looduslikke protsesse ja 28 päeva või kauemgi “küpsenud” (i.k aged) materjal lõigatakse slab´ideks pärast kivistumist. Tootmistsükli lõpus plaadid viimistletakse.
Terrazzo-marmor on tasapinna, aknalaudade ja trepiastmete materjalina kiiresti populaarsust kogunud ning kuna beežikashall on viimase aja moevärv, küsitakse sellist kunstkivi üha rohkem.

Terrazzo-marmori poolt ja vastu

Plussid:
+ Loodussäästlik mõtteviis – kuna looduskivi kaevandustes ja tehastes tekib plokkide ja slabide lõikamisel killustikku ning sugugi mitte kõik slabid ei ole piisava kvaliteediga, saab tootmisjäägid ära kasutada kunstkivi tootmiseks.
+ Kuna tootmisprotsess on inimese poolt kontrollitud, võivad kiviplaadi mehaanilised omadused olla paremad kui looduskivil.
+ Terrazzokivi on sarnaselt kvartskiviga värvilt ja tekstuurilt ühtlasem, eriti juhul, kui selle valmistamiseks on kasutatud peenema struktuuriga kivikilde ja -laaste.
+ Erinevaid materjale segades on võimalik saada uusi ja omanäolisi disainilahendusi.
+ Terrazzokivi on kallimate marmori- ja graniidisortide ning kvartsiga võrreldes küllaltki konkurentsivõimelise hinnaga.

Miinused:
– Materjali omadused sõltuvad suuresti algmaterjali kvaliteedist ja omadustest. Kui Terrazzo-plaat sisaldab suurel hulgal näiteks Carrara marmorit vms “pehmemat” kivi, on ta imavuskoefitsent ja määrdumiskindlus looduskivile sarnane. Olenemata valmistamisel kasutatud sideainetest (vaik või tsement) kipub töödeldud pind olema niiskustundlik ja õrn nagu marmor.
– Töötasapindade, aknalaudade, astmete tootmisel (slab-ide lõikamisel) keskmisest suurem materjalikulu, kuna õhemad plaadid võivad saagimisel, freesimisel ja servaprofiili töötlemise käigus katki minna.

Terrazzo Perlato Royal

Kunstkivide kasutamine kodudisainis

Hästi läbimõeldud remont ning mugav ja kaunis kodu ei ole mitte ainult investeering elanike heaolu parandamiseks, vaid see võib tõsta ka kinnisvara hinda. Sellepärast kasvab järk-järgult inimeste huvi sisekujunduse, disaini ja kvaliteetsete (ehitus-)materjalide vastu.
Kunstkivist – nii kvartskivist kui Terrazzo-marmorist töötasapinna, laua, aknalaudade vms abil saab igaüks tuua killukese luksust oma argipäeva ning nautida moodsat disaini, mida pakuvad väärika materjali sile pind ja kivimeistrite kutseosavus.

Terrazzo Carrara 0-25 cement

Terrazzo Carrara 0/25 on kunstkivi, mis sisaldab valge marmori (Bianco Carrara C) tükke suuruses 0-25 mm.

Terrazzo GV 0-25 cement

Terrazzo GV 0/25 on kunstkivi, terratso ehk nn tsementmarmor, mis sisaldab looduskivi kilde suurusega 0-25mm.

Terrazzo Perlato Royal

Terrazzo Perlato Royal on beežikas, heledamate laikudega terratso, mis sisaldab looduskivikilde, värv- ja sidusaineid (vaik).

Fior Di Pesco terrazzo-marmor

Terrazzo Fior Di Pesco on hall kunstkivi, looduskivi kildudest valmistatud terratso, mille sidusainena on kasutatud vaiku.

Calacatta kunstmarmor

Terrazzo Calacatta on kunstkivi, mis sisaldab valge Calacatta marmori kilde ja tükke. Võrreldes teise terratsoga (Carrara 0/25) on marmorikillud suuremad ja kohati klaasjad. Tänu sellisele valgusmängule on kivi sisekujundajate ja kodukaunistajate hulgas eriti hinnatud.

Tutvu kivimaterjalidega, arvuta kalkulaatoris köögitasapinna hinda ja küsi klienditeenindusest ka selliseid kunstkive, mida hetkel veel kodulehel ei ole!

Terrazzo C248

Terrazzo Calacatta

Fior Di Pesco

GV 0/25