Valitud materjalid -50%
Vaata!
Kuldne sädelus mustal taustal – Galaxy Star graniit avatud planeeringuga köögis

Kuldne sädelus mustal taustal – Galaxy Star graniit avatud planeeringuga köögis

Otsustasime külla minna Miriami ja Harry juurde, et uurida, kuidas on vastu pidanud nende poolt valitud kivist köögitasapind – graniit Galaxy Star. Valguse käes säravate kuldsete täpikeste tõttu meenutab poleeritud must kivi tähistaevast ja kaunistab noorte köögis nii töötasapinda kui hiiglaslikku köögisaart. Tumehalli värvi moodsa mööbli ja musta köögitehnikaga kombineerituna on tulemus väga kaunis ja soliidne, aga kas ka praktiline?

Kuidas te sellise tulemuseni jõudsite? Miks just Galaxy Star?

Sellele küsimusele on keeruline vastata, sest ega me ei teadnudki graniidist või Galaxy Starist enne remondi alustamist midagi. Ja isegi kui köögimööbli müüja kivi soovitas kasutada, jäid alguses silma täiesti teistsugused valikud, Emerald Pearl ja siis see siniste kristallidega…

Labrador Antique?

Ei, midagi muud oli. Jah, just, Blue in the Night!
Meie köögiremont sai tegelikult alguse mitte tasapinnakivist, mööblist ja tehnikast, vaid hoopis põrandast. Kui korterit kaasajastasime, tuli mõte, et siin suures ruumis võiks valamuga köögisaar olla ja siis tuli hakata enne puitparketi paigaldamist äravoolu- ja veetorusid planeerima.

Vaata materjale!
Galaxy Star

Sisekujundajat ka abiks ei olnud, ise otsustasime, et mugavus ja ilu on tähtsam kui kokkuhoid. Muidu oli algselt nn märg tsoon hoopis seina ääres, aga nurgas on valamu koht väga ebapraktiline.
Kõik võib-olla ei mõtle nii, ja isegi kokaraamatutes mõõdetakse retseptides tavaliselt toidu valmistamisele kuluvat aega. Päriselt on pliidi ja ahju juures askeldamine ning reaalne kokkamine vaid murdosa protsessist ja pool kuni 4/5 ajast võtab hoopis ettevalmistus. Sellega arvestades sai ka tehtud otsus, et nn märgala tuleb saarele. Lõviosa tööpinnast jääks põhitegevuseks ja külmkapp ja pliit koos ahjuga paiknevad seljataguses köögimööbli-nišis.

Selline jutt kõlab nagu kuskilt peakoka töökoha ergonoomika alasest loengust?

See ei ole tegelikult väga keeruline teadus, klassikaline külmkapp-valamu-pliit kolmnurga mudel pigem. Eks toidu valmistamine on kindlasti teatud mõttes kunst ja proffidelt nõutakse enesekontrolliplaani ja toiduohutuse alaseid teadmisi, aga põhimõtteliselt on kõik need reeglid väga universaalsed ja sobivad ka kodukööki. Mugavus, puhtus, kiirus ja hea maitse ei pruugi ju ainult restoranis olla.

Vaata valamuid!

Aga miks just graniit, kas näiteks kvartskivi või isegi roostevaba teras poleks veel hügieenilisem ja kindlam?

Graniit on samuti vastupidav materjal ja meie meelest sobib kodukööki – eriti avatud kööki – palju paremini. Kvartskivi vaatasime ka ja taustakiviks ongi meil valge kvarts. Aga üleni kvarts, ei – see tunduks kuidagi kunstlik või steriilne.
Kuna me küpsetame palju, otsustasime graniidi kasuks, sest looduskivi on kuumakindel, kvarts ei ole.


Tume graniit on populaarne olnud juba aastakümneid, ja end selle ajaga ka tõestanud. Praegu mõnes sisekujundusajakirjas küll promotakse rohkem moodsaid kunstkive, aga meie meelest on looduskivi ehedam. Ja kindlasti tahtsime iseloomuga, mitte ühevärvilist graniiti – vaadake ise, kui kenasti see aknast paistva päikse käes sätendab!
Tumehall matt mööbel on samuti teadlik otsus. Mul on kõrgläikega kappidega kogemus, siis peaks koguaeg lapp käes valvama, et sõrmejälgi ustele ja sahtlitele ei tekiks, matt viimistlus on ses mõttes palju kindlam valik.

Aga kui kööki aktiivselt kasutada ja ülepäeviti kas või näiteks tasapinnal tainast rullida, kuidas see kivi välimusele mõjub?

Üks praktiline nipp on mul küll n-ö ametiga seoses tulnud. Kui tasapinnal toidu valmistamise või nt taigna rullimise koht kilega katta, ei pea väga tagajärgede pärast muretsema. Ja koristada on pärast palju lihtsam, pakid kile kokku ja ongi kõik jälle puhas.

Teine harjumus natuke seostub tehnika paigutusega – nagu näete, nõudepesumasin on meil siin valamu ja segisti kõrval kohe. Kui nõud niimoodi enne masinasse panekut üle loputada, saab neid lühema pesutsükliga pesta ja masin peab ka kauem vastu.

Mille üle oma köögis eriti uhked olete? Mida oleks võinud teisiti teha?

Kõige üle oleme uhked, täpselt meie unistuste köök on see. Sõbrannal on ka graniidist köögitasapind… Absolute Black või… jah – Nero Assoluto – just. Ta käib ikka külas olles esimese asjana neid meie köögi graniidi sees olevaid kullatükke vaatamas ja kadestamas.
Kui midagi esile tõstma peaks, siis mainida tasuks võib-olla seda ühte ülimadalat söögiriistade sahtlit pliidiplaadi all. See on selline koht, kuhu alati ei planeerita sahtlit, aga meil õnnestus see sinna ilusti ära mahutada.

Ebaõnnestumistest või keerulisematest üllatustest võiks nimetada elektrit. Õnneks selgus see juba ehituse varases faasis, aga igatahes tuli kogu köögiosa kaabeldus täiesti uuesti teha. Seal oli mingi lugu, et kuigi uued juhtmed olid, võimsusest ei piisanud kõikide seadmete, valgustuse ja seinakontaktide jaoks. Meil on terve korrus, kahest korterist kokku ehitatud, elektrikilbis see lüliti või peakaitse või mis ta on, sellega oli korras. Aga juhtmeid tuli küll juurde panna kõvasti. Harry koos elektrikuga tegeles sellega ja kõik sai korda, aga õppetund ja ootamatud kulutused olid elektriga seoses siiski.

Nüüd hakkate seda tasapinda siis spetsiaalsete vahenditega hooldama?

Jah, eks see graniit on tegelikult ilus niigi, aga kindlam on, kui spetsiaalsete vahenditega igaks juhuks üle käia.

Kui soovid arvutada, palju maksab sinu kööki sobiv Galaxy Star graniidist või mõnest teisest kivist tasapind, kasuta Granitopi hinnakalkulaatorit. Loe ka tasapinna hooldamise ja puhastamise kohta ning puhastusvahendite ostmise soovi korral võta ühendust meie spetsialistidega!

Kui tahad meiega jagada valminud köögi pilte või rääkida, kuidas oled oma kodus kivi kasutanud, võta ühendust e-posti teel või lisa fotod meie Google´i kontole!

Töötasapinna hooldus ja puhastamine

3 kuulsat graniidisorti Norrast

Sügavmusta graniidi kolm säravaimat esindajat