Caesarstone -20%
Vaata!
Terviklik köök Blue Pearl graniidist

Terviklik köök Blue Pearl graniidist

Oleme külas Danieli ja Anna juures nende imekaunis Blue Pearl graniidist valmistatud köögis ja uurime, kuidas sellise tulemuseni jõuti.

Miks te oma koju kivitasapinna valisite ja miks just Granitop?

Kivifirma leidsin tuttavate kaudu – nemad soovitasid tasapinna Granitopist tellida. Nemad olid seda teinud ja meeldivalt üllatunud nähes ettevõtet, kus kasum ei ole tähtsam kliendi rahulolust. Sellist asja ju kohtab harva. Peale esimest kontakti olime väga rahul sellega, kuidas meiega suheldi. Rääkisime halduriga, vaatasime näidiseid, pisut tegime internetis eeltööd ka, sest polnud päris kindel, kas kunstkivi või graniit… Ja lõpuks küpses otsus, et tahame naturaalset kivi. Graniidi valik oli päris suur, võtsime Blue Pearli, kuna selle kivi mustris on sellist… sügavust ja kauneid värve.

Blue Pearl

Mis need teised kivid olid, mille vahel valisite?

Steel Grey ja Viscount White on samuti sellised hallid graniidid, aga Steel Grey tundus meile kuidagi iseloomult igav natuke. Ja Viscount White on küll selle n-ö igavuse täielik vastand, kuid see paistis meie jaoks jällegi liialt intensiivne. Muidugi on ju siin tegemist vaid meie endi maitsega. Eesmärk oli, et tulemus saaks nii vastupidav kui ka ilus ja Blue Pearl on teistega võrreldes ikkagi särav kivi.

Teie köök on nagu otse sisustusajakirjast – siin on kõik viimase moe järgi: täiskõrge taust, must alt süvistusega paigaldatud valamu, must eemaldatava dušiotsaga segisti, laeni kapid jne. Kuidas niimoodi sattus, et teie köögis kõik trendid kokku said?

Eks me olime ikka eeltööd ka teinud ja seetõttu sisekujundaja abi nagu ei vajanudki. Annal on sisustuse koha pealt silma ja nii me mõtlesime ja arutasimegi, mis meile sobiks. Idee oli, et teeks sellise köögi, kus kõik oleks ühtlane ja terviklik. Alt paigaldatav valamu on väga viisakas lahendus, mille pärast just tasubki kivi osta – tavalise puidust tasapinnaga nii ei saa. Ja kiviga ühetasane nn uputatud pliidiplaat tundus ka huvitav. Tahtsime proovida, kuidas see välja näeb ja end õigustab, sest meil pole säärast pliiti varem olnud.
Praegu oleme väga rahul selle tulemusega. Blanco Fontas II segisti ja valamu on Silgranit-viimistlusega ja sobivad ideaalselt graniittasapinnaga kokku. Kõik pistikud on ka kivi sees. Nii me tahtsimegi, et kõik oleks kiviga ühetasane, harmooniline tervik.

Vaata valamuid!

Pistikuid on teil köögis tervelt 7! Tavaliselt pannakse 2-3 ja pärast leitakse, et oleks võinud rohkem olla…

Pistikupesad on üks osa disainist ja spetsiaalselt valitud. Elektrikontakte pole kunagi liiga palju, pigem neid võibki n-ö varuga olla. Alguses oli mõte panna vähemalt 5, aga hiljem isegi suurendasime arvu seitsmele.

Teil on seal ka väga huvitav üleminekuga astmeline aknalaud…

Kuna meil aknalaud on natuke kõrgemal kui tasapind, siis alguses üldse polnudki plaanis sinna kivi panna. Aga lahendus, mille pakkusid meile spetsialistid Granitopist, on ülimalt nutikas ning sobis suurepäraselt. Sellisele lahendusele ise ei tulnudki! Kõik on nagu ühest kiviplokist, pole näha vuuki või kuidas seda nimetatakse… Noh, pragusid pole vahel, täitsa tippklass.

Kas mingeid muresid või probleeme oli selle köögi ehitamise juures?

Kõik sujus väga ilusti ja olin ise juures, kui tasapinda paigaldati. Põnev oli, kuidas poisid tassisid selle suure L-kujulise graniiditüki sinna. Väga vilunult käis neil kogu paigaldus, pärast polnud vaja maalritööd ka teha, sest kuskilt ei kriibitud midagi. Ülimalt professionaalsed tegijad.

Huvitav on, kuidas taust teie köögis läheb nagu niši sisse – ühel poolt on kapp ja teises otsas sein, tausta taga veel pistikupesad. See taustakiviplaat peab küll päris millimeetri täpsusega paika minema, et tulemus nii perfektne jääks?

Aga seda peate küll Granitopist ja paigaldajatelt uurima, kuidas neil see nii täpselt õnnestus. Ju siin kvaliteedi puhul ikka kogemused ja oskused mängus on…

Mida te neile soovitaksite, kes uut kööki planeerivad? Kuidas samasuguse tulemuseni jõuda?

Ega kodu sisustamine ei ole päris naljaasi, see peaks ikka hingest tulema. Alati võib-olla ei tasu ainult rahanumbrite alusel otsuseid teha, pigem juba eelnevalt arvestada, et korralikud materjalid võivadki maksta natuke rohkem. Kui on soov saada ilus ja mugav kodu, siis tuleb pühenduda ja teha asju südamega! Nii me tegimegi ja julgeme tasapinna osas kindlalt Granitopi soovitada.

Vaata materjale!

3 kuulsat graniidisorti Norrast

Sügavmusta graniidi kolm säravaimat esindajat

Bianco Sardo graniit – ka lastega pere kodu võib olla väga stiilne

Viscount White graniit traditsioonilises-moodsas nurgaköögis

Galaxy Star graniit avatud planeeringuga köögis