Graniit, marmor või kvarts?

Graniit, marmor või kvarts?

Kivist töötasapinda oma kööki või vannituppa valides tasub esmalt silmas pidada praktilisi kaalutlusi: materjali füüsikalisi omadusi nagu vastupidavus kriimustustele, kuuma-, määrdumis- ning kulumiskindlus.

Kuna töötasapinnad on sageli köögi ja vannitoa keskseteks kujunduselementideks, on oluline, et tasapind moodustaks ühtse terviku ka interjööris kasutatud disainielementide ning värvilahendustega.

Unikaalse mustriga ning vastupidav töötasapind graniitkivist

Graniit on tugev materjal. Üldjuhul kehtib lihtne reegel: mida tumedamast graniitkivist tasapind, seda tugevam ja vastupidavam see on. Heledad ning värvilised graniidid on tavaliselt veidi pehmemad ja poorsemad, seetõttu on need mehaanilistele vigastustele vastuvõtlikumad ning võivad hooletuse korral kergemini määrduda.

Graniidi suurimateks eelisteks on selle unikaalsed mustrid ning looduslikkus. Ka meie tootevalikus on esindatud väga lai valik graniidist töötasapindasid – tasapindade välisilme varieerub eksootilistest lainelistest mustritest kuni tumedate peeneteraliste mustriteni.

Marmorist töötasapind – luksusliku välimusega soodne valik

Marmor on töötasapinna materjalina väga populaarne ning laialt kasutatud. Siiski peab marmori kasuks otsustades arvestama, et tegemist on tähelepanelikkust ja hoolt nõudva materjaliga.

Erinevalt graniidist on marmorit lihtsam kriimustada, lisaks on marmor tundlik mitmetele tavapärastele happelistele toiduainetele. Marmori valimisel peab plekkide ennetamisele rohkem tähelepanu pöörama, aga ennetava hooldamise ja regulaarse impregneerimise abil kestab ka marmorist töötasapind kaua. Impregneerimine on vajalik vaid korral-paaril aastas sõltuvalt kasutussagedusest.

Enamik marmori tüüpe ei sobi köögis kasutamiseks, kuid näevad head välja vannitoas, aknalaudadena või kaminakividena. Marmori peamiseks eeliseks graniidi ning kvartsi ees on kordumatu luksuslik välimus, lisaks sellele aga ka soodsam hind.

Loodusest inspireeritud kvartskivi – modernne, praktiline ning vastupidav

Kvarts- ehk kunstkivi on mõnikümmend aastat vana toode, mis on tänaseks jõudnud juba tõestada oma praktilist väärtust. Kvarts-töötasapinnad on tugevad ja mittepoorsed, mis tähendab, et neid on raske kriimustada ning jääv määrdumine on peaaegu võimatu. Kunstkivi materjalivalik võimaldab väga erinevaid ja omanäolisi disainilahendusi, sest pakutakse ka värve, mida looduses ei leidu. Viimastel aastatel on kunstkivitootjad välja toonud mitmeid uusi loodusest inspireeritud materjale, mis kombineerivad kunstkivi praktilisuse ja loodusliku unikaalse ilu. Parim mõlemast maailmast!

Kvartskivi sobib kõige paremini modernsesse kööki või eluruumi. Kvartskivi ei sobi aknalaudadeks, kuna pikaajaline UV-kiirgus võib mõjutada materjali värvi. Samuti ei tasu kunstkivi kasutada ahju või kamina ees: hõõguvad söed võivad jätta materjalile kõrbemisjälje.

Loodame, et meie nõuanded aitavad Sul otsustada, millisest kivist tööpind sobib Sinu soovide ning vajadustega kõige paremini. Kui siiski kahtled ning Sul on täiendavaid küsimusi, siis küsi detailset informatsiooni meie asjatundjatelt. Tegeleme kivist tööpindadega igapäevaselt ning aastate jooksul oleme omandanud palju kogemusi ja kavalaid nippe, kuidas aidata Sind oma eesmärgile – ideaalsele kodule – lähemale.

Tutvu lähemalt meie kivist köögi töötasapindade ja vannitoa tasapindade laia valikuga ning hindadega. Telli uus tööpind juba täna!

Taurus Black kvartskivi
Noble Lusso Champagne kvartskivi
Steel Grey graniit
Starlight Ruby kvartskivi