Caesarstone -20%
Vaata!
Graniit, marmor või kvarts?

Graniit, marmor või kvarts?

Kivist töötasapinda oma kööki või vannituppa valides tasub esmalt silmas pidada praktilisi kaalutlusi: materjali füüsikalisi omadusi nagu vastupidavus kriimustustele, kuuma-, määrdumis- ning kulumiskindlus.

Kuna töötasapinnad on sageli köögi ja vannitoa keskseteks kujunduselementideks, on oluline, et tasapind moodustaks ühtse terviku ka interjööris kasutatud disainielementide ning värvilahendustega.

Unikaalse mustriga ning vastupidav töötasapind graniitkivist

Graniit on tugev materjal. Üldjuhul kehtib lihtne reegel: mida tumedamast graniitkivist tasapind, seda tugevam ja vastupidavam see on. Heledad ning värvilised graniidid on tavaliselt veidi pehmemad ja poorsemad, seetõttu on need mehaanilistele vigastustele vastuvõtlikumad ning võivad hooletuse korral kergemini määrduda.

Graniidi suurimateks eelisteks on selle unikaalsed mustrid ning looduslikkus. Ka meie tootevalikus on esindatud väga lai valik graniidist töötasapindasid – tasapindade välisilme varieerub eksootilistest lainelistest mustritest kuni tumedate peeneteraliste mustriteni.

Graniit Viscount White

Marmorist töötasapind – luksusliku välimusega soodne valik

Marmor on töötasapinna materjalina väga populaarne ning laialt kasutatud. Siiski peab marmori kasuks otsustades arvestama, et tegemist on tähelepanelikkust ja hoolt nõudva materjaliga.

Erinevalt graniidist on marmorit lihtsam kriimustada, lisaks on marmor tundlik mitmetele tavapärastele happelistele toiduainetele. Marmori valimisel peab plekkide ennetamisele rohkem tähelepanu pöörama, aga ennetava hooldamise ja regulaarse impregneerimise abil kestab ka marmorist töötasapind kaua. Impregneerimine on vajalik vaid korral-paaril aastas sõltuvalt kasutussagedusest.

Enamik marmori tüüpe ei sobi köögis kasutamiseks, kuid näevad head välja vannitoas, aknalaudadena või kaminakividena. Marmori peamiseks eeliseks graniidi ning kvartsi ees on kordumatu luksuslik välimus, lisaks sellele aga ka soodsam hind.

Marmor Bianco Carrara C

Loodusest inspireeritud kvartskivi – modernne, praktiline ning vastupidav

Kvarts- ehk kunstkivi on mõnikümmend aastat vana toode, mis on tänaseks jõudnud juba tõestada oma praktilist väärtust. Kvarts-töötasapinnad on tugevad ja mittepoorsed, mis tähendab, et neid on raske kriimustada ning jääv määrdumine on peaaegu võimatu. Kunstkivi materjalivalik võimaldab väga erinevaid ja omanäolisi disainilahendusi, sest pakutakse ka värve, mida looduses ei leidu. Viimastel aastatel on kunstkivitootjad välja toonud mitmeid uusi loodusest inspireeritud materjale, mis kombineerivad kunstkivi praktilisuse ja loodusliku unikaalse ilu. Parim mõlemast maailmast!

Kvartskivi sobib kõige paremini modernsesse kööki või eluruumi. Kvartskivi ei sobi aknalaudadeks, kuna pikaajaline UV-kiirgus võib mõjutada materjali värvi. Samuti ei tasu kunstkivi kasutada ahju või kamina ees: hõõguvad söed võivad jätta materjalile kõrbemisjälje.

Kvartskivi Harmonia Dolomites

Loodame, et meie nõuanded aitavad Sul otsustada, millisest kivist tööpind sobib Sinu soovide ning vajadustega kõige paremini. Kui siiski kahtled ning Sul on täiendavaid küsimusi, siis küsi detailset informatsiooni meie asjatundjatelt. Tegeleme kivist tööpindadega igapäevaselt ning aastate jooksul oleme omandanud palju kogemusi ja kavalaid nippe, kuidas aidata Sind oma eesmärgile – ideaalsele kodule – lähemale.

Tutvu lähemalt meie kivist köögi töötasapindade ja vannitoa tasapindade laia valikuga ning hindadega. Telli uus tööpind juba täna!

Taurus Black kvartskivi
Noble Lusso Champagne kvartskivi
Steel Grey graniit
Starlight Ruby kvartskivi

Graniit

Marmor

Kvartskivi

Paekivi

Kunstkivi – Terrazzo

Keraamika on üheaegselt ilus, trendikas ja äärmiselt vastupidav

Mida tähendab “mõõdistusest paigalduseni 2 nädalat”, kas seda võib arvestada kindla lubadusena?

Klientide rahulolu huvides on Granitopist töötasapinna tellimise protsess aastatega lihvitud selliseks, et kõik sujuks kiirelt ja minimaalse närvikuluga. Reeglina ei lähe kivitasapinna valmistamiseks ja paigaldamiseks rohkem kui 14 päeva, erandjuhtudel oleme teinud imesid ja olnud isegi veel kiiremad. See 2nädalane paigaldusaeg on meie prioriteet ja kehtib laomaterjalidele, mis on toodete nimekirjas koos ruutmeetri hinnaga. Eritellimuskivide puhul võib periood mõnevõrra pikeneda. On olnud üksikuid juhuseid, kui (meist mitte olenevatel põhjustel) läks tellimuse täitmisega kauem, samuti ei saa me lubadust pidada kui kliendile ükski pakutud külastusaeg ei sobi. Mõõdistuse ja paigalduse aja lepivad Granitopi logistikud kokku tunniajalise täpsusega (nt kahest kolmeni) - see ei tähenda, et meeskond saabub täpselt kell 14:00, vaid et meie spetsialiste võib oodata tunniajases ajavahemikus 14-15. Aeg-ajalt tuleb ette graafiku muutusi, sest eelmisel objektil võis minna pisut kauem aega, ootamatuste eest ei ole keegi kaitstud.

Millega peaks arvestama taustakivi ja servaliistu tellides?

Nii nagu ka tasapinna puhul, seab taustakivi pikkusele piirid kiviplaadi pikkus. Kui vähegi võimalik, valmistame taustakivi samast plaadist, et sarnasus tasapinnaga oleks maksimaalne. Mõne materjali puhul (paekivi, marmor, terrazzo) ei ole kivi rabeduse tõttu võimalik toota liistu täispikkusega, seda eriti juhul, kui taustakivi kõrgus on vähem kui 100mm.

Populaarsete tööpinnamaterjalide TOP10 aastal 2021

Eelmise aasta kokkuvõttest paistab, et ligi pooled müüdud tasapindadest olid valmistatud kvartskivist, eriti edukaks osutusid Noble kollektsiooni kivid, populaarsuselt teine oli graniit (ligi 20%), järgnesid paekivi (ligi 12%), marmor ja terratso (mõlemad pisut alla 10%). Edetabelisse mahtus 5 kvartskivi, 3 graniiti, 1 paekivi (esikoha omanik Jura Grey) ja loomulikult valge marmor Bianco Carrara C.

KIVIMATERJALIDE EDETABEL

Jura Grey
Bianco Carrara C
Mystery White
Noble Ivory White
Noble Concrete Grey
Nero Assoluto
Noble Carrara
Noble Supreme White
Steel Grey
Viscount White

Hinnakalkulaator