Caesarstone -20%
Vaata!
Keraamika on üheaegselt ilus, trendikas ja äärmiselt vastupidav

Keraamika on üheaegselt ilus, trendikas ja äärmiselt vastupidav

Kivi on igati põhjendatult ajatu vastupidavuse üks parimaid näiteid ja tugevuse etalon. Tänapäeva tehnoloogia aga võimaldab ka seda kõva materjali kõikvõimalikel viisidel lõigata ja töödelda, mistõttu pole ime, et kivi üha enam kodustes sisedisaini lahendustes kanda kinnitab ja pilku püüab.

Runö Warm Grey

Kivimaterjalide ehituses ja kodukujunduses kasutamine on levinud juba aastasadu, kuid just viimastel aastatel kasvab hoogsalt kunstkivide populaarsus ning kindlasti pole lähiajal selle trendi pidurdumist oodata. Stiiliteadliku koduomaniku soovil võib kivi olla köögis ja vannitoas peamine tähelepanumagnet ja sisustuselement, või samas ka lihtne ja praktiline lahendus – kindel on see, et märkamatuks ei jää kivi kohe kindlasti. Kivitasapinna vastupidavus on üldteada ning tänu tehnoloogilistele võimalustele ei pea ka disainerid ja sisearhitektid enda fantaasiat just palju tagasi hoidma.
Looduskivide (graniit, marmor, paekivi) ja teiste hinnatud kunstkivide (kvartskivi ja terrazzo) populaarsuse tõusu kõrval soovitakse üha enam oma koju keraamilist tasapinda.

Vaata materjale!

Mis on kivitasapindade ja eriti keraamika populaarsuse põhjuseks?

Paljud koduomanikud on üllatunud võimalusterohkest värvi- ja mustrivalikust, mida kunstkivist köögitasapind pakub. Kriimustused pole samuti kivimaterjalidele just kerged tekkima, kuid keraamiliste tasapindade põhiline pluss on määrdumiskindlus ja pikaealisus. Happeliste toiduainetega kokkupuutes ei jää vähepoorsele portselantasapinnale plekke ega tuhmistunud laike ning samuti ei kohku keraamiline kivi temperatuurimuutuste ees.
Kuumakindluse tõttu on looduslik graniit olnud ammu üheks turvalisemaks valikuks näiteks kaminate ehitamisel ja kaunistamisel. Köögis ületab veekindel kvartskivitasapind mitmekordselt laminaattasapinna eluea ning võimaldab kasutada valamu paigalduse lahendusi, mis puidu või poorsema materjali puhul oleksid ebapraktilised. Marmor, kunstmarmor (Terrazzo) ja paekivi on väga kaunid vaadata, kuid paraku nõuavad ka pisut hoolsamat kätt puhtuse pidamisel. Keraamika aga ühendab endas kõik teiste tasapinnamaterjalide eelised, olles samal ajal ka kergem ja õhem!

Norrvange Beige Matt

Keraamika plussid ja miinused

Kuna keraamikat valmistatakse liivast, mineraalidest ja savist, on tegu loodusliku materjaliga, mis pressitakse kokku ülisuure surve all. Keraamika lõplik tekstuur saavutatakse põletamise teel väga kõrgetel kuumustel (ligi 1450 kraadi), mille käigus komponendid ühte sulavad, tekitades klaasja ja väga tugeva “kivi”.

Plussid:

  • Kuumakindlus – võrreldes teiste kunstkividega, kvartsi ja Terrazzoga, on keraamika märksa kuumakindlam, taludes kõrgeid temperatuure sama hästi kui graniit.
  • Väga tugev materjal – mõnede spetsialistide meelest on keraamika kuni kolmandiku võrra tugevam kõige kõvemast graniidist.
  • Nagu teine kunstkivi – kvarts – on keraamilised tasapinnad äärmiselt hügieenilised ja vähepoorsed. Seetõttu on nende määrdumiskindlus parimate killast ja portselantasapinda on lihtne hooldada.
  • UV-kindlus – kui kvartskivi võib päikse käes ajapikku pisut tuhmuda või värvi muuta, siis keraamika on täiesti UV-kindel ja sobib ideaalselt ka aknalaudade katmiseks või valmistamiseks.
  • Disain – keraamika on looduslikest materjalidest valmistatud, samuti kasutatakse kivi välimuse kujundamisel eeskujudena tavaliselt looduskive. Nii näiteks on Norrvange tooteseeria loomisel ammutatud inspiratsiooni Gotlandi / Ojamaa paekivist.
  • Kerge kaal ja elegantne välimus – materjali paksus on kõigest 12mm, tänu sellele tundub keraamiline tasapind õhulisem ja moodsam, samuti ei nõua materjal nii vastupidavaid aluskonstruktsioone kui massiivsemad ja paksemad kivid.
  • Loodussõbralikkus – keraamika põhikomponendid on 100% looduslik materjal.

Miinused:

  • Väga tugev, kuid mitte päris purunemiskindel – raske eseme pillamine või pottide-pannidega vastu kivi löömine võib tasapinna lõhkuda.
  • Piiratud võimalused servadisainiks – kui tavaliselt on kivitasapinna puhul servade viimistlemiseks rohkesti võimalusi (faasitud, ümar, poolümar, hainina, antiik jms), siis keraamilist tasapinda saab ainult ühte liiki servaga (“sirge” T-profiil).
  • Mõnevõrra kallim hind – võrreldes näiteks soodsamate paekivi-liikide või kvartskividega, võib keraamiline tasapind osutuda pisut kallimaks.

Kivi võib olla kõikjal – pisikesest öökapist kuni põrandate, aknalaudade ja seinteni

Kivist ja keraamikast töötasapindu köögis ja vannitoas on ilmselt iga inimene näinud ja katsunud, kuid samuti kohtab kivilahendusi üha enam ka väiksemate mööbliesemete katteplaatidena, seintel, põrandatel ja isegi kandikuna lilleriiulitel või maitseainetopside all. Tihtipeale on just kivi ka sise- ja õueruumi ühendaja, leides kasutust nii väliköökides kui aias. Dekoratiivse materjalina on kivi villades ja häärberites aukohal olnud, muidugi lisavad ka tavakodude üldisesse interjööri elegantsi erinevad kivist valmistatud nõud, lillepotid, vaasid ja kõiksugu muud aksessuaarid. Joogi ja toidu serveerimine kivist kandikul muudab ka igapäevase sööma-aja oluliselt pidulikumaks.

Kivimaterjali värvitoone, mustreid ja lahendusi on lugematul hulgal, ja kuna keraamika on teiste kivimaterjalide kõrval õhem ja kaalult kergem, tasub selle unikaalse materjali kasutamist kaaluda kõikides kodudes!

Nii kööki kui vannituba võib pidada kodu südameteks ning nende ruumide funktsionaalsusesse ja välimusse investeerimiseks ei pea olema professionaalne sisekundaja või arhitekt, sest ilusat kodu tahame me kõik. Kui köögile või vannitoale on kivitasapinna näol uus ilme antud, siis miks ei võiks kivist olla ka näiteks aknalaud?
Praegu, 2023. aasta kevadel tasub just aknalaudadele tähelepanu pöörata, sest kuni märtsi lõpuni saavad tasapinna ostjad kingituseks kuni 4 aknalauda!

Hinnakalkulaator
Vee-
kindel
Kriimustus-
kindel
Lihtne
hooldada
UV-
kindel
Kuuma-
kindel

Kivi, eriti keraamikat, on tõesti lihtne ja kiire hooldada!

Silmailu ja vastupidavus on kivimaterjali kasuks otsustamise peamised põhjused, kuid kindlasti pole vähetähtis ka tööpindade hooldamise ja puhastamise lihtsus. Isegi minimaalse igapäevase pühkimise korral ning tavalist mikrokiust lapikest ja vett kasutades püsib tasapind kaunis, nähes ka aastaid hiljem välja kui uhiuus.

Sära ja kvaliteet Sinu koju!

Granitopi valmistatud kivist töötasapinnad kaunistavad juba paljusid kodusid. Kivi sobib hästi kompromissitut lahendust otsivale inimesele, kes teab, et esteetika ja funktsionaalsus peavad käima käsikäes. Meie laiast materjalivalikust leiab iga huviline kindlasti just oma soovidele ja vajadustele maksimaalselt vastava töötasapinna, sest kõik pakutavad kaunid kivitooted valmivad kordumatu eritellimusena.

Rohkem kui kümne tegutsemisaasta jooksul oleme osalenud paljudes põnevates projektides ning meie kivimeistrite looming ja kutsemeisterlikkus on aidanud sisustada tuhandeid kodusid ja äriruume. See on andnud meile hindamatuid uusi kogemusi ning võimaldanud püstitada uusi tootmishooneid, investeerida moodsatesse seadmetesse ning täiendada ja kasvatada tootevalikut. Suurem ja mitmekülgsem materjalide tagavara võimaldab järjest efektiivsemalt töötada ja üha kiiremini tellimusi täita.

Kui soovid proovida, palju maksaks just Sinu kööki sobiv kivitasapind, proovi hinnakalkulaatorit, mille abil on võimalik välja arvutada nii materjali kui paigalduse hind. Küsimuste korral võta ühendust meie abivalmis spetsialistidega!

Norrvange Grey Matt

Bricmate Norrvange Grey on mati pinnaga hall keraamika, mis välimuselt meenutab paekivi.

Norrvange Ivory Matt

Bricmate Norrvange Ivory on mati pinnaga hallikasbeež keraamika, mis välimuselt ja mustrilt meenutab paekivi.

Norrvange Light Grey Matt

Bricmate Norrvange Light Grey on mati pinnaga helehall keraamika, mis välimuselt meenutab paekivi.

Azul Olive Matt

Bricmate Azul Olive on mati pinnaga hallikaspruun keraamika, mis välimuselt meenutab kuulsat Portugalist pärit paekivi Azul Valverdet.

Glanshammar Silk

Glanshammar Silk on hele siidise pinnaga keraamika. Inspiratsiooniallikaks on Rootsi kuulus Ekebergi marmor (Örebro dolomiit), mida on nimetatud Carrara marmori Rootsi versiooniks.

Jura Select Ivory

Bricmate Jura Select Ivory on mati pinnaga helebeež keraamika, mis välimuselt meenutab kuulsat Jura Grey paekivi.