Valitud materjalid -50%
Vaata!
Kaunis marmorist kamin on kodu süda

Kaunis marmorist kamin on kodu süda

Tihti öeldakse, et kodu süda on köök. Need, kellel on kodus kamin, julgeksid sellele vastu vaielda – kodu süda on hoopis kamin. Pole midagi paremat kui külmal talvel või isegi sumedal suveõhtul perega kamina ümber koguneda, selle soojust ning praksuvat tuld nautida. On ju aegade algusest peale olnud tuli just see koht, mille ümber õhtuti lähedastega koguneti end soojendama ja lugusid vestma.

Vastupidav marmorkamin peab vastu mitmeid põlvkondi

Meie kliimas on tulekoldel kodudes väga tähtis roll. Rõskes ja külmas ruumis ei oleks ka elu kuigi nauditav. Küttekollete valik on lai ja põnev – turule tuleb aina uusi lahendusi, kuid kamin on miski, mis alati jääb. Isegi kui loodud on efektiivsemaid küttelahendusi, ei anna neid võrrelda kaminasoojuse ja hubasusega, mida tihtipeale koju igatsetakse.

Kui vaadata ajalugu, eelistati viktoriaanlikul ajastul just marmorist või graniidist kaminaid, mis olid ehitatud pidama vastu mitmeid põlvkondi ja olid kodude keskpunktiks, tõid soojust ja silmailu. Ka tänapäeval on marmor hinnatud materjal just oma vastupidavuse ning klassikalise välimuse poolest. Kui soovid kaminat, mis ehib kodu terve sinu eluea ning mille saad ka lastelastele pärandada, on marmor selleks õige valik.

Vaata materjale!
Grigio Carnico marmor

Lihtne hooldada, turvaline kasutada

Üks põhjuseid, miks valida kamina materjaliks marmor, on loodusliku kivimaterjali kuumakindlus ning samas on poleeritud marmorit ning graniiti ka kerge hooldada. Kaminakasutajad on tuttavad tüütute plekkidega, mis ajapikku kaminale jäädavad jäljed jätavad. Poleeritud kivi (graniit ja marmor) ei võta kergelt plekke külge ning seda on lihtne niiske lapiga puhastada. Veel üks praktiline omadus, mis muudab graniidi ja marmori suurepäraseks materjaliks kaminafassaadi ehitusel, on see, et tugev kivim on täiesti tulekindel. Äärmiselt turvaline kasutamiseks kodus tulekolde ümber!

tulekolle Star Gate graniidiga
Viscount White graniit

Klassika ei lähe kunagi moest

Öeldakse ju, et moed tulevad ja lähevad, aga klassikalised lahendused jäävad alati. See kehtib ka kivist kaminate puhul. Graniit ja marmor on kui kaminate “väike must kleit”, mis iial moest ei lähe. Materjalid on end aegade vältel igati tõestanud ning kivi populaarsus ei kahane, vaid kasvab. Lai värvide valik annab võimaluse disainida ainulaadseid ning põnevaid lahendusi, mis ei muutu kunagi igavaks.

Emerald Pearl graniit

Sobiv valik igasse koju

Valides marmorist või graniidist kamina, saad endale koju ainulaadse disainelemendi, millesugust ei ole mitte kellelgi teisel. Marmori või graniidi ainulaadsed mustrid ei sea fantaasiale ühtegi piiri. Elegantne tume graniit või must marmor sobivad suurepäraselt modernsesse interjööri, muutes ruumi soliidseks. Kui aga tahta midagi põnevamat, miks mitte ümbritseda kaminasüdamik näiteks Viscount White hallikasmustast graniidist plaatidega? Või valida oma kodu südameks säravvalgest Carrara või Calacatta marmorist kamin? Julgemad kodusisustajad leiavad mitmete looduse poolt vormitud mustrite seast ainulaadse lahenduse enda kodu jaoks – olgu siis eelistuseks säravmust, valge, elevandiluu, mõni beežikamatest toonidest või hoopis julgelt rohelised Verde Savana ja Verde Guatemala, mis kaminana eriti kuninglikult mõjuvad.

Nero Assoluto graniit

Granitopist saad tellida ainulaadse kaminafassaadi, mis kaunistab kodu ja lisab ka kinnisvarale väärtust. Marmori, graniidi või kvartskiviga kaetud kamin on tõeline disainielement, mis soojendab pereliikmeid ja külalisi ning paitab silma. Meie kodulehel võid materjalivalikus näha mitmeid põnevaid mustreid ning toone – siit leiab sobiva kivi nii klassikalise stiili hindaja kui ka erilisema lahenduse otsija. Võtke Granitopi spetsialistidega ühendust, et lähemalt uurida kõiki võimalusi ning esitada oma tellimus!

Jura Grey
Noble Pietra Grey kvartskivi
Viscount White graniit
Grigio Carnico

KIVIMATERJALIDE EDETABEL

Jura Grey
Bianco Carrara C
Mystery White
Noble Ivory White
Noble Concrete Grey
Nero Assoluto
Noble Carrara
Noble Supreme White
Steel Grey
Viscount White

Marmorist aknalauad – pilgupüüdjad teie kodus

Köögi töötasapinnad Carrara marmorist

Marmor

Must, valge või roheline marmor?

Must marmor – hubase kodu luksuslik pärl

Marmor – kuninglik materjal

Marmorist töötasapinnad on endiselt moes!

Marmorist töötasapinnad – ajatu elegants