Valitud materjalid -50%
Vaata!
Marmorist töötasapinnad on endiselt moes!

Marmorist töötasapinnad on endiselt moes!

Kõikidest töötasapinna materjalidest on marmor paljude arvates kõige suursugusem ja kaunim materjal, paraku käib marmori iluga kaasas tundlikkus väliste mõjude suhtes. Nii rõhutame alati valikuid tutvustades ka planeerimise praktilist külge ja seda, et kööki on meil pakkuda ka marmorist paremaid ja vastupidavamaid materjale.

Tavaliselt on kasutusmugavus materjali välimuse ja hinna kõrval üks põhilisi argumente ning suurema kasutusintensiivsusega köökides valitakse tööpinnaks tugevam kvartskivi või graniit.

Samas ei saa unustada, et Skandinaaviamaades on graniiti, marmorit ja teisi looduskive töödeldud ja ehituses kasutatud juba aastasadu. Nii võibki öelda, et oskus isegi kapriisset marmorit puhtana ja ilusana hoida on mõnedel inimestel kaasasündinud.

Kui olla piisavalt hoolas ja tasapinnale sattunud vedelikud koheselt ära pühkida, võib marmor olla iga interjööri ehteks ja sobida lausa profikööki või restorani.

Hinnakalkulaator
Nero Marquina marmor

Vedelike imavuskoefitsent on marmoril küll kümneid kordi suurem kui vähempoorsel graniidil, kuid lihvitud pinnalt ei paista tekkida võivad pritsmed ja laigud eriti välja. Pealegi – nagu öeldud – kes siis ikka mitmeks tunniks või päevaks sidrunimahla loigukese tööpinnale jätab! Kui tööpind kohe pärast toiduvalmistamist puhtaks pühkida, võib ka marmor kaua kena püsida!

Bianco Carrara C

Marmor on aastatuhandeid olnud keisrite ja kuningate vääriline materjal, mille mustrist õhkub väärikust ja elegantsi. Nii nagu graniit on ilmastikukindel ja vastupidav valik väliköökidesse, on marmori koht paleedes ja vanalinnarestoranides. Kas marmorist lauakesel on mereanni-, delikatessjuustu- või suupistevalik, värskelt küpsetatud saiakesed ja äsja jahvatatud ubadest valmistatud kohv või midagi muud maitsvat, polegi ehk kõige tähtsam. Sest mõnikord on olulisem seltskond, hea maitse, elamus, mida pakub ümbrus ja argipäeva ilu – kõik see, mida marmor nii hästi sümboliseerib.

Vaata materjale!

Loe siit marmorist tööpindade hooldamise kohta!

Kaunis marmorist kamin on kodu süda

Marmorist aknalauad – pilgupüüdjad teie kodus

Must, valge või roheline marmor?

Must marmor – hubase kodu luksuslik pärl

Marmor – kuninglik materjal