Must marmor – hubase kodu luksuslik pärl

Must marmor – hubase kodu luksuslik pärl

Lihtsaim viis hubase ja stiilse kodu loomiseks on kasutada sisekujunduses looduslikke materjale. Marmor on moondekivim, mis on vastupidav ja annab elamisele isikupärase ja praktilise lisaväärtuse. Sellest saab valmistada nii köögitasapindu kui ka, näiteks, raamaturiiuleid, aknalaudu, plaate kamina või ahju ette.

Ja kui marmor on juba Su tähelepanu köitnud, siis miks mitte valida must marmor? Kuigi must marmor köögitasapinnana vajab veidi rohkem hoolt kui mõni teine materjal, on pilkupüüdev tulemus kindlasti seda väärt.

Kui soovid eriti muretu olla, võid kombineerida vastupidavast kvartskivist töötasapinna ja marmorist taustakivi seinale – mustadest marmoritest soovitame efektse mustriga Grigio Carnicot või valgete veenidega pilkupüüdvat Nero Marquinat. Kombineerides erinevate värvidega materjali, saad luua kaasaegse ja omanäolise kodu.

Nero Marquina

Nero Marquina

Marmorist saab valmistada kõike!

Mustast marmorist saab valmistada tööpinna köögisaarele ja võid kindel olla, et see püüab esimese asjana kõigi pilgud. Lisaks on see praktiline pind, mis sobib hästi köögi visuaalseks eraldamiseks söögi- või elutoast. Marmorist võib teha ka massiivse diivanilaua, mis tõelise pärlina ehib elutuba.

Miks mitte kasutada tumedates toonides kivimaterjale aknalaudade, riiulite või trepiastmetena? Granitop oskab valmistada marmorist väga erinevaid detaile ning kivi kasutamisel kodu sisustamisel on laeks ainult Sinu kujutlusvõime.

Kuidas marmorit hooldada?

Musta marmori valimisel tuleb meeles pidada, et kuigi marmor on väga kuumakindel ja vastupidav, on siiski tegu poorsema kiviga kui graniit või kvartskivi. On palju inimesi, kellele meeldivad kriimustused ja plekid tööpinnal ja ei saa vaielda, et see lisab igale tööpinnale oma isikupära. Ent kui Sina ei arva sama, on mõistlik kõik pinnale ümber läinud asjad esimesel võimalusel ära pühkida, sest happelised vedelikud võivad marmori pinnale jätta heledamaid jälgi, mis musta marmori puhul paremini silma paistavad. Kui kriimud ja plekid tunduvad liiga hirmutavad, siis soovitame lihvitud (matti) pinnatöötlust, mis on andestavam. Intensiivse kasutamise korral võib kaaluda ka heledast marmorist Bianco Carrarast, graniidist või kvartskivist tööpindasid.

Bianco Carrara C

Hoidmaks marmori pinda ilusana, vajab see aeg-ajalt impregneerimist. Selle käigus hooldatakse marmori pind nii, et kivi pinnale tekib mustust ja vett hülgav kiht. Seda, millal on tarvis uut kaitsekihti, saad Sa ise lihtsalt kindlaks teha – tilguta oma tööpinnale vett. Kui vesi jääb tilgana kivipinnale, on pind hästi kaitstud. Kui aga veetilk vajub laiali ja hakkab marmorisse sisse imbuma, siis tuleks kivi pind uuesti kaitsevahendikihiga katta.

Alternatiivid mustale marmorile

Alati on võimalik valida ka stiilne tume kvartskivi. Meie valikust leiad, näiteks, säravate täppidega Brilliant Blacki, poolmati Gobi Blacki ja marmorimustriga Blanco Orioni. Tellimisel on saadaval veel mitmeid erinevaid ja kauneid materjale, näiteks Eternal Marquina, mis ühendab endas loodusliku Nero Marquina ilu ja inseneriteaduse praktilisuse.

Eternal Marquina

Eternal Marquina

Kvartskivi eeliseks marmori ees on olematu vajadus erihoolduseks ja suurem värvivalik. Kvartsist tehtud tööpind peab väga hästi vastu, sest ei võta sisse plekke ega kriimustu kergelt. See materjal sobib eriti hästi neile inimestele, kes soovivad saada võimalikult hooldusvaba kivitasapinda ja ei hooli nii väga looduskivi unikaalsest välimusest.

Tutvu meie kvartskivivalikutega SIIN.