Valitud materjalid -50%
Vaata!
Sisekujundajad soovitavad: 6 nutikat viisi, kuidas kasutada kivi kodu kaunistamiseks

Sisekujundajad soovitavad: 6 nutikat viisi, kuidas kasutada kivi kodu kaunistamiseks

Sisekujundajate poole pöördutakse palvega kasutada kivist töötasapindu peamiselt köögis. Küll aga on veel mitmeid nutikaid viise, mille peale koduomanik tihti esiti võib-olla ei tulegi – siis saab disainer soovitada, kuidas luua kivi abil ajatu sisekujundus.
Kasutades kodus läbiva ühtse joonena kivi, seob see elamise ühtseks tervikuks ning kvaliteetne materjal muudab üldmulje luksuslikuks.

Bianco Carrara C

Kivist tasapinnaga võib katta igasugust mööblit

Kui kööki on paigaldatud pilkupüüdev kivist töötasapind, kipuvad sisekujundajate sõnul kliendid tihti uurima, kuhu oleks võimalik veel kivi panna. Väga populaarne on kasutada kivist tasapindu vannitoas, mis on pesuruumi jaoks väga kena ja praktiline valik.
Kuid kivist tasapinnale leiab koha ka teistes ruumides. Tegelikult sobib see katteks peaaegu igale mööbliesemele. Näiteks magamistoas sobib kivist tööpind öökappide või kummutite katteplaadiks ja see annab mööblile täiesti ainulaadse ilme. Elutuba võib kaunistada marmorist või graniidist telerialusega, samuti elavdab ruumi kivist aknalaud või lillepostament.

Vaata materjale!
Viscount White

Kivist riiulid kaunistavad seinu

Kivi on suurepärane materjal, mida riiulitena kasutada. Tegu on väga funktsionaalse valikuga ja samas on neid pindu ka lihtne hooldada ja puhastada.

Küll aga soovitavad sisekujundajad avatud riiuleid asjadega mitte üle kuhjata. Mõned maitsekad nipsasjad, mis on perekonna jaoks olulise väärtusega, samuti kallite inimeste pildid kaunistavad kodu ja lisavad ruumikujundusele isikupära.

Avatud riiulid loovad puhta ja minimalistliku üldmulje, samas kui ustega kappidesse kipume panema tolmu koguma ebavajalikke asju, mida tegelikult ehk ei kasutagi.

Aksessuaarid kui argine luksus

Kivi pole mitte ainult praktiline materjal, vaid ka väga dekoratiivne. Kivist tehtud kandikud ja kujukesed lisavad interjööri argist elegantsi. Miks mitte näiteks serveerida teed marmorist kandikult – see muudab lihtsa teejoomise märksa pidulikumaks!
Väga praktiline on töötasapinnaga samast materjalist valmistatud kandik õli, sojakastme või igapäevaselt kasutatavate maitseaineveskite hoidmiseks.

Põrandad kui kuningakojas

Kui on soov kasutada kivi elamises suuremalt, ei saa miski kivist põrandate vastu, mis loob eriti kuningliku mulje. Peale selle on kivist põrandad praktilised ja lihtsad hooldada ning need peavad vastu terve eluaja.

Kivist kamin kui kodu ehe

Marmorist ja graniidist kaminad on olnud populaarne valik ammustest aegadest. Looduslik kivi on kuumakindel, mis muudab selle kaminamaterjalina väga turvaliseks. Kui kamina puhul on tahmaplekid paratamatud, siis poleeritud kivi puhul on siledat pinda puhastada lihtne, nii et kamin näeb alati välja nagu uus.

Vii kivi ka õueruumi

Kivi kasutamine ei pea jääma vaid sisekujunduse juurde. Kivist tasapindu saab kasutada ka õues, et ühendada toa- ja õueruum üheks tervikuks. Näiteks graniitkattega aialauad peavad heitlikus ilmastikus suurepäraselt vastu pikki aastaid ja pakuvad aias päikese käes sillerdades silmarõõmu.

Grigio Carnico
Marinace Black

Klassika ei lähe iial moest

Mis puudutab värvitoone, on kivi puhul valik piiritu. Üks julgemaid ja stiilsemaid on kindlasti rohelise tausta ja musta mustriga marmor Verde Guatemala. Aga miks mitte valida ka täiesti lumivalge marmor, öömust graniit või hoopis mõni huvitav laineline looduskivimuster?

Küll aga panevad sisekujundajad südamele, et kuna kivi on vastupidav materjal, mida väga tihti ei vahetata, peaks üldmulje olema läbimõeldud ja värvitoonid hoolega valitud. Hiljem saab rohkem mängida seinavärvi ja kangastega, et interjööri kivi ümber vajadusel muuta ja täiendada.

Noble Ivory White

Uuri võimaluste kohta, tutvu tootevalikuga, arvuta tasapinna hinda ja saada oma küsimused kontaktivormi kaudu või kodulehel avanevas vestlusaknas (chatis)!

Must, valge või roheline marmor?

Must marmor – hubase kodu luksuslik pärl

Mis värvi tasapind valida?

Mis värvi köök valida?

Luksuslik taaskasutus