Caesarstone -20%
Vaata!
Mis värvi ja millise mustriga töötasapind valida?

Mis värvi ja millise mustriga töötasapind valida?

Erinevaid materjale on palju ja mõnikord lihtsustab töötasapinna valikut, kui jätta kõrvale kivi liik. Esiteks võiks mõelda sellele, mis värvi ja millise mustriga oleks Sulle meelepärane töötasapind!

Niisiis – soovitusi töötasapinna valimiseks

Noble Carrara kvarts

Heledad ja valged looduskivi mustriga kivid

Valge marmor ning kvartskivid, mis looduslikku kivimustrit matkivad, on kindel ja ajatu valik. See sobib nii traditsioonilisse kööki, näiteks, naturaalsest puidust valmistatud kapiustega kui ka moodsat disaini hindavale inimesele. Õrn või voolav muster tagab selle, et tulemus ei ole liiga üksluine või arstikabineti kombel steriilsena mõjuv. Samuti pole vaja karta, et tasapind köögi üldmuljes domineerima hakkab. Hele, eriti valge taustavärv mõjub puhta ja suursugusena, samuti lisab ruumile avarust.

Mõned populaarsemad näited sellest valikust:
Bianco Carrara C marmor
Noble Areti Bianco kvarts
Noble Olympos Mist kvarts

Crystal Absolute White kvarts

Puhas valge või ühevärviline hele tasapind

Peenemustriline teralise struktuuriga kivi või ka ühevärviline hele kvarts on samuti väga hea valik, kui põhitähelepanu on kasutusmugavusel. Juhuslikult tööpinnale sattunud plekike on kas hõlpsasti eemaldatav (kvartskivi veeimavuskoefitsent on 0) või ei torka seal eriti silma. Ühtlane muster jätab töötasapinna ühenduskohad vaevumärgatavaks, samuti laseb sisekujunduses rohkem mängida mööbli värvivalikuga, kasutada värvikaid sisustuselemente või pilkupüüdvat köögitehnikat.

Selline pind mõjub stiilselt ka ultramoodsas köögis – valge tasapinna harmoonia näiteks lumivalge mööbli, valgete aknaraamide või valgustiga on ilmne. Teisalt võib heleda tasakaalustamiseks kasutada musta pliidi või tumeda põranda kontrasti või mänguliselt värvikaid nõusid.

Meie klientide lemmikmaterjalid:
Brilliant White kvarts
Crystal Diamond kvarts
Crystal Absolute White kvarts

Jura Grey paekivi

Paekivid ja iseloomuliku või intensiivse mustriga kivid

Mõned graniidi- ja marmorisordid, samuti paekivid võivad olla väga reljeefse ja meeldejääva pinnaga. Tihti leiavad need kasutamist ühevärvilise köögimööbliga kombineeritult. Kui ka köögi või vannitoa seinad on neutraalsed, tuleb kivi looduslik ilu ja muster kõige paremini esile.

Populaarsemad mustrilised kivid:
Viscount White graniit
Jura Grey paekivi

Emerald Pearl graniit

Tumehall ja must graniit, marmor ja kvarts

Tumedates toonides kodu võib mõjuda väga soliidselt ja pidulikult, teisalt on sellisel töötasapinna valikul väga mõjuvad põhjused. Tumedad graniidisordid on väga vastupidavad ja seetõttu sobivad köögis kasutamiseks ideaalselt. Kes aga pelgab ühevärvilist graniiti, see võib valida tumeda marmori, mida läbivad heledad jooned aitavad musta üksluisust tasakaalustada. Ei maksa peljata, et tume köök rusuvalt mõjub, pealegi saab alati kasutada kontraste – poleeritud must tasapind mõjub heledate ustega koos vägagi kaunilt. Ja kui valida ka eriti tugeva iseloomuga kivi, näiteks Emerald Pearl või Black Galaxy Star, võib kindel olla, et igav ei hakka kunagi!

Läbi aegade armastatud tumedad tasapinnad:
Galaxy Star graniit
Emerald Pearl graniit
Black Pearl graniit
Nero Assoluto graniit
Nero Marquina marmor
Steel Grey graniit

Noble Concrete Grey

Hallikad ja beežid kivid

Hall ja beež on väga neutraalsed värvid, mis ei tõmba ülemäära tähelepanu. Sobides nii roostevaba terase ja alumiiniumiga, nii musta, valge kui teiste värvidega, on selline töötasapinna valik väga praktiline. Betoonikarva hall on üks viimase aja trendidest – mulje, mis on puhas ja rahulik, kuid mitte ülemäära tumeda või pidulikuna mõjuv.

Populaarsemad valikud:
Blue Pearl graniit
Noble Concrete Grey kvarts
Taurus kvarts
Harmonia Dolomites kvarts

Verde Guatemala marmor

Pilkupüüdvad ja värvilised töötasapinnad

Mõnikord ei ole töötasapind lihtsalt praktiline alus, millel toitu valmistatakse. See võib vabalt olla ka köögi keskne sisustuselement ja imetlusobjekt. Kui valge marmori või tumeda graniidi ilust ei piisa, võib lahenduseks olla roheline marmor või graniit, mis on mõlemad väga dekoratiivsed. Samuti pakub loendamatuid kujundusvõimalusi kunstkivi – kvartsi on saadaval toonides, mida looduses ei leidu.

Punane, roheline või kollakas valgussaar keset kodu – palun, valikus on need kõik olemas!

Tähelepanu tõmbavad materjalid:
Verde Guatemala marmor
Verde Savana graniit
Starlight Ruby punane kvartskivi

Loomulikult on siin vaid vähesed võimalused meie põhivalikust. Kui soovid pakkumist kivist töötasapinnale, mis on valminud just Sinu soove arvestades, sisesta oma andmed kalkulaatorisse või võta meiega ühendust e-posti teel!

Vaata materjale!

Sisekujundajad soovitavad

Must, valge või roheline marmor?

Must marmor – hubase kodu luksuslik pärl

Mis värvi köök valida?

Jura Grey