Caesarstone -20%
Vaata!
Must või valge marmor? Või hoopis roheline?

Must või valge marmor? Või hoopis roheline?

Läbi aastatuhandete on kauni mustriga marmor olnud populaarne ehitusmaterjal. Eriti seostub marmoriga muidugi Lõuna-Euroopa, kuid tänaseks on marmor muutunud ka Skandinaavias üheks eelistatumaks valikuks töötasapindade materjalina.

Loendamatute aastate jooksul surve ja kuumuse mõjul moodustunud kivi on looduse kunstiteos. Iga marmortasapind kannab oma loomuliku tekkeviisi tõttu kordumatut mustrit ning seetõttu on suuremaid marmortööpindu planeerides tähtis jälgida, et kogu vajaminev materjal lõigataks ühest ja samast kiviplokist. Kuigi Euroopa kivi osatähtsus maailmaturul näitab kahanemise märke ja uusi ning põnevaid materjale tarnitakse üha rohkem Aasiast ja Aafrikast, on Itaalia kuulus valge marmor endiselt hinnas. Unikaalset marmorkivi, aastatuhandetega kogutud kogemust ja meistrioskusi ei asenda miski – nii ongi Bianco Carrara C (ehk kõrgeima kvaliteediklassiga valge marmor) armastatud üle terve maailma.

Nero Marquina marmor

Viimastel aastakümnetel on mitmekordistunud klientide arv, kes soovivad kasutada kivi oma köögis või vannitoas – põhjuseks materjali oluliselt parem kättesaadavus. Kivi on looduslik materjal, mis tähendab, et tegemist on piiratud saadavusega maavaraga. Valge marmori nõudlus turul ületab sageli pakkumist, mistõttu tuleb oma töötasapinda valides olla eriti hoolikas ja veenduda, et saad just selle, mida on lubatud.

Verde Guatemala marmor

Marmorist töötasapinna saad tellida just sulle sobivast marmorist!

Nero Marquina on must marmor valgete joontega ja sobib paremini vannituppa või aknalaudadeks kui köögi tasapindadeks, kuna vajab köögis suuremat hoolt. Verde Guatemalat oma rahuliku tumerohelise tausta ja mõnusa mustriga soovitame samuti pigem väljaspoole kööki, ent oleme valmistanud sellest ka rohkelt imekauneid töötasapindasid, aknalaudu, diivanilaudu jne.

Kõiki neid marmoreid – Bianco Carrarat, Nero Marquinat ja Verde Guatemalat on meil alati ka laos olemas, mistõttu võid kindel olla, et meilt tellides paigaldame su tööpinnad kahe nädala jooksul täpsete mõõtude võtmisest (ka see on midagi, millega saame abiks olla). Marmorist tööpinda tellides tasub tootjalt alati ka fotot küsida, et olla kindel materjali sobivuses – mis ühe jaoks liiga mustriline, „elav“ ja tume, on teise jaoks liiga hele ja igav! Oleme alati valmis Sulle saatma fotosid oma laos olevast materjalist, et võiksid veenduda – just sellisest marmorist töötasapinda ma tahan!

Vaata materjale!

Kui soovid rohkem teada või saada hinnapakkumist marmorist töötasapindadele, siis helista meile, saada e-kiri, ava siinsamas kõrval olev jutukastike või täida ära meie hinnakalkulaator. Ükskõik, mis viisil meiega ühendust võtad, vastame kindlasti hiljemalt järgmisel tööpäeval!

Soovi korral küsi pakkumist ka marmorist põrandaplaatidele, trepiastmetele, kivile kamina ette, aknalaudadele, diivanilaudadele, söögilaudadele ja muule, mida suudad kivist tehtuna ette kujutada.

Laos olevatele materjalidele lisaks on meilt eritellimusel võimalik saada ka paljusid teisi eksklusiivseid marmoreid nagu Calacatta, Calacatta Oro, Statuario, Statuarietto, Carrara Venatino, Arabescato ja teisi klassikaliselt kuulsaid materjale.

Marmorist töötasapinna hooldus

Tööpinnad looduslikest materjalidest, eriti marmorist ning heledast ja värvilisest graniidist, vajavad regulaarselt impregneerimist – see muudab tööpinnad plekkidele vastupidavamaks. Impregneerimisel peab jälgima, et kasutatav vahend sobiks sellele kivitüübile. Sobiva vahendi saab ka meilt osta.

Kuid kuidas teha kindlaks, kas tööpind vajab uut impregneerimist? Selleks on olemas väga lihtne katse – tilguta oma tööpinnale vett. Kui vesi jääb pärli kujul tööpinnale, on pind korras. Kui veetilk aga hakkab laiali valguma ja tööpinda imbuma, siis tuleks pind uuesti kaitsevahendiga katta.

Kui sul on küsimusi, siis nõustame Sind meelsasti!

Telli omale köögitasapind ja saad kingituseks uued aknalauad!