Caesarstone -20%
Vaata!
Mis värvi köök valida?

Mis värvi köök valida?

Kodu kujundamisel lähtutakse eelkõige seal elavate inimeste ilumeelest ja värvieelistustest, ent kindlasti on ka universaalseid lahendusi ja põhimõtteid, mida tasub remonti tehes arvestada. Traditsioonilsema maitsega sisustajad teavad, et roostevaba terasest köögitehnikaga ja läikivmustade pliitide-ahjudega sobivad hästi klassikaliste värvide kombinatsioonid nagu valge, must ja hall.

Heledad pinnad jätavad ruumist avarama mulje, kuid samas peab meeles pidama, et säravvalge köök seab puhtuse pidamisele kõrgemad nõudmised. Olgu mööbel ja köögitasapind matt või läikiv, moodsalt minimalistlik või romantiline, valgelt pinnalt paistavad kasutusjäljed paremini silma ning seetõttu ei pruugi selline valik meeldida praktilisema meelega inimesele.

Milliseid värve köögis kasutada ja mida vältida?

Hall, must ja pruun (eriti naturaalse puidumustriga) köögimööbel on populaarsed olnud juba aastakümneid. Tumedamates toonides kapid jätavad soliidse mulje ning võivad avatud köögi puhul paremini sobida elutoamööbliga. Teisalt saab tumeda mööblikarkassiga vajadusel kombineerida teist värvi uksi ja paneele, mis jätab kodukujundajale vabamad käed nii seinavärvi kui töötasapinna valikul.

Noble Concrete Grey (Pildid: Husart.se)

Ehkki valged seinad toovad ruumi rohkelt valgust, on valge kreemikamad ja toonitud alternatiivid kasutusmugavust arvestades ratsionaalsem valik. Lumivalge seinavärvi asemel beeži, lillakasroosaka, kreemikaskollase, helehalli või helesinise kasutamine võib köögi (või ka köök-elutoa) üldmuljele palju juurde anda, eriti kui ruumis on teisigi tervikut elavdavaid värvilaike.

Vaata materjale!

Kui on kindel soov soetada valge köögimööbel ja tehnika, näiteks skandinaaviapärase raamiga valgeks peitsitud puitustega köök, võiks ruumi seinad olla värvilt eristuvamad, samuti tasub põnevust juurde tuua julgete mustrite ja eredama tekstiiliga. Aktsendiks sobivad nii toolipadjad, värvikad nõud ja lillepotid, kardinad, aga ka eristuvama töötasapinna valik.

Blue Pearl

Värvid ja nende kombineerimine

Köögimööblile spetsialiseerunud ettevõtteid on palju, aga järjest enam leidub neid, kes hindavad isetegemise rõõmu ning kaasavad professionaale vaid keerulisemates etappides. DIY (do it yourself) populaarsuse kasvu on soodustanud ka sisustuskaubamajade nagu Ikea ja Elgiganten poolt pakutavad köögimööbli kapiraamid, sahtliboksid ja uksepaneelid, mis teevad planeerimise ja iseehitamise lihtsamaks ja soodsamaks. Suured mööblipoed mitte ainult ei müü mööblit ja tehnikat, vaid pakuvad ka sisustusideid ja inspiratsiooni, kuidas kodukujundust värskendada. Üks võimalus, kuidas anda oma köögile uus ilme või kohaldada seda muutunud vajadustega, ongi ukse- ja sahtlipaneelide vahetus, seinte värvimine ja uus töötasapind.

Noble Troya

Moodsad värvilahendused

Must, valge ja hall on ajatu kombinatsioon, mis sobib nii moodsa kui klassikalise disainiga. Kui valida lihtne ja tagasihoidlik mööbel, millel puuduvad liigsed kaunistused, võib kindel olla, et see niipea moest ei lähe. Samuti on kerge sellist kööki mõne aasta möödudes värskendada.

Norrvange Ivory

Halli värvi peetakse mõnikord igavaks, kuid tegelikult on hall värv oma erinevates varjundites üks paindlikumatest toonidest. Neutraalne tume- või helehall mööbel võib olla teistele värvidele ja materjalidele taustaks ja tasakaalustajaks, mis laseb muudel pindadel (näiteks puitpõrandal ja kivitöötasapinnal) särada! Lihtne ja traditsiooniline mööbel ei tõmba ülemäära tähelepanu ja selle kõrval paistab kivi ilu paremini välja.

Norrvange Light Grey

Vaata valamuid!

 Värvilahendused, mis sobivad kööki

  • Hele puit (eriti tamm) ja tumehall (antratsiit või isegi must) karkass koos beežikaspruuni tasapinnaga

Jura Grey
  • Heledad seinad ja hele puiduspoon valge karkassi ja heleda tasapinnaga

Crystal Nevada
  • Ka eredam seinavärv võib sobida, kui mööbel on neutraalset värvi

Noble Carrara
  • Rohekashalli graniidi Verde Savana suursugune ilu on puidu ja musta köögitehnika kõrval tõeliselt pilkupüüdev

Verde Savana
  • Valge mööbliga sobivad kõik kivid, nii marmor, graniit kui kvarts

Viscount White

Vaata materjalivalikut ja arvuta kivitasapinna hinda!

Sisekujundajad soovitavad

Must, valge või roheline marmor?

Must marmor – hubase kodu luksuslik pärl

Mis värvi tasapind valida?