Caesarstone -20%
Vaata!
Jura Grey paekivi on jätkuvalt populaarne!

Jura Grey paekivi on jätkuvalt populaarne!

Nii nagu graniit, marmor ja teised looduskivid, on ka paekivi moodustunud miljoneid aastaid tagasi geoloogiliste, biokeemiliste jt protsesside käigus. Paekivi mustrit on emake loodus kujundanud tõesti kaua ja mõnes kivis on Juura-ajastu elutegevus ja merelised setted selgelt tänapäevani näha.


Üks ilmekaima mustriga (ja ka keskmisest tugevamaid) paekivisid, mida fossiilid kaunistavad, on Saksamaalt pärit Jura Grey. Baieri (Bavaria) mägine regioon, kus Saksa kõige tuntuma kivi kaevandused asuvad, paikneb Lõuna-Saksamaal Müncheni lähedal ja piirneb Austria ja Tšehhiga.

Hallil või beežikal heledal taustal on tumedamad laigud ja looked, mis mõnikord meenutavad teokarbi kuju või lausa mõne eksootilise taime tekstuuri. Sellist looklevat ja laigulist mustrit on üsna ohtralt ja isegi kui kivipinnale peaks tekkima plekk, ei paista see vabakujulise joonise tõttu Jura Grey’lt nii hõlpsalt silma kui ühtlasema taustaga teistelt paekividelt (Azul Valverde ja Thala Grey).

Jura Grey välimus on vaatamata iseloomulikule mustrile siiski peaaegu universaalne ja kõigega sobiv.
Võrreldes tavalise halliga on see paekivi pehmem ja varjundirikkam, moodsalt inglise keeles öeldes greige (hallbeež). Kombineerimisvõimalusi on tänu sellele palju, eelkõige tuleb mööbli ja seinte värvi puhul kõne alla valge, beež või hall, ning disainilt pigem klassikaline stiil. Teisalt mõjub Jura Grey töötasapind väga efektselt ka tumehalli mööbliga moodsas interjööris, mida ilmestab must või roostevabast terasest köögitehnika.

Paekivi kasutamine töötasapindade valmistamiseks on tõusev trend. Piduliku valge marmori (Bianco Carrara C) kõrval mõjub see küll pisut argisemalt, kuid tänu sellele sobib ka sellistesse kodudesse, kus valitseb maalähedane õhustik. Näiteks palkmajas võib marmor või moodne kvartskivi tunduda võõrkehana, paekivi aga harmoneerub puiduga täiuslikult. Nii ongi üha rohkem inimesi, kes lisaks töötasapindadele kasutavad paekivi ka kaminaplaatidena, aknalaudadeks ning vannitubades.

Juba mõnda aega on tööstuslik betoonhall olnud üks moodsa köögi moevärvidest. Praegu aga soovitavad sisekujundajad modernse rahuliku interjööri elavdamiseks lisada värve ja eredamaid aktsente – aksessuaare. Kui aga on tegu avatud köögiga, tasapind ja köögisaar paistavad tuppa (kus võib-olla ongi kasutatud värvikamat lahendust ja kirkamaid tapeete) ning soovitakse tasapinnakivist aknalaudu – siis on paekivi peaaegu asendamatu.
Kuna kvarts kipub päiksevalguse käes pleekima, tasub Jura Grey kõrval uurida ka ühtlasema mustriga kive. Näiteks Portugalist pärit Azul Valverde ja Tuneesia paekivi Thala Grey on mustrilt tagasihoidlikumad ega hakka disainis üleliia domineerima. Valides neist kividest valmistatud töötasapinna, taustakivi või aknalauad, võid kindel olla, et saad lahenduse, mis kestab aastakümneid!


Uuri kõiki pakutavaid materjale ja võta meiega ühendust, kui tekib küsimusi!

Jura Grey kalksten

2022. aasta köögitrendid

Paekivist töötasapinnad – saurused sinu elutoas

Maailma loomise jäljed sinu köögi töötasapinnal

Keraamika on üheaegselt ilus, trendikas ja äärmiselt vastupidav

Miks peaks valima kivist töötasapinna?

Kivist töötasapind on hea valik kõigile, kes väärtustavad kodus naturaalseid materjale ja looduslähedust. Kivi poolt räägivad nii materjali praktilisus kui ka kaunis välimus ja ainulaadsed mustrid, mida on vorminud loodusjõud. Kunstkivide muster on küll inimese poolt loodud, kuid valdavalt on ka sel juhul inspiratsiooni saadud just looduskividest.

Millisest materjalist tasapindu Granitop pakub?

Granitopi tootevalikus on nii graniit, marmor, kvartskivi, kvartsiit, keraamika, paekivi kui ka terratso, mis on samuti kunstkivi nagu kvarts, aga valmistamise tehnoloogia poolest mõnevõrra erinev. Kui kvartskivi valmistamisel pressitakse looduslikest materjalidest segu umbes 100-tonnise surve all plaatideks, siis terratso sisaldab suuremaid looduskivitükke, mis koos tsemendi või vaigulisandiga n-ö küpseb kandilises konteineris, kus matkitakse looduslikke protsesse.