Paekivist töötasapinnad – saurused sinu elutoas

Paekivist töötasapinnad – saurused sinu elutoas

Paekivi on ehitusmaterjalina kasutatud alates Egiptuse püramiididest kuni tänapäevase modernse arhitektuurini. Seda kivimit iseloomustab tugevus, vastupidavus välismõjudele ja fossiilidest tekkinud omapärane struktuur.

Paas on settekivim, mis on miljonite aastate jooksul tekkinud ookeanites, jõgedes ja järvedes floora ja fauna jäänuste settimise tulemusena. Seetõttu võib paekivitahvlite mustrist leida iseloomulikke loomade ja taimede fossiile, mis annavad igale kivile ainulaadse välimuse. Paasi on iidsetest aegadest kasutatud hoonete ja kindlustuste rajamiseks, samuti on sellest tehtud kauneid skulptuure.

Jura Grey

Tänapäeval kasutatakse paekivi hoonete sise- ja välisviimistluses, kombineerides seda näiteks puitmaterjalidega või luues elamises harmoonilisi klassikalisi värvilahendusi.

Paekivi on aastakümneid olnud populaarne materjal põrandaplaatideks, treppide ehitamiseks, aknalaudadena. Tänapäeval pööratakse paekivile üha suuremat tähelepanu ka kui töötasapinnamaterjalile köökides ja vannitoatasapindadena. Meie valikust leiad sa näiteks Juura-ajastu elu täis pikitud Jura Grey. See Saksamaalt Baieri regioonist pärit paas on lookleva ja laigulise mustriga, kus võib aimata dinosauruste ajastu loomade või ajalooliste taimede kontuure. Selle materjali muster on rahulik, kuid muudab kivi elavaks, heledad halli ja beeži toonid kombineerivad trendikust ja looduslikku soojust. Jura Grey paekivist tasapinnad sobivad hästi hele-beeži ja valgetes toonides mööbliga.

Dietfurt Grey (Fotod: Satu Palander)

Kui sa soovid kasutada pigem rahulikumat ja tumedat värvitooni, siis sobib sulle Portugalist pärit Azul Valverde. Kuna tegemist on tumeda materjaliga, siis mõjub ta heledat tooni sisekujunduses pilkupüüdva elemendina. Azul Valverde on sobilik nii klassikalisse kui ka tänapäevasesse kööki, sobides eriti hästi industriaalstiilis sisekujundusse.

Paas töötasapinnana soovib saada veidi rohkem tähelepanu kui mõni teine kivim, näiteks graniit või marmor. Kui otsid pigem hooldusvaba tasapinda, mis oleks sama stiine kui paekivi, siis on Granitopi valikus olemas paasi meenutavad kvartskivid.

Noble Concrete Grey

Kvartskivi on inseneriteaduse tippsaavutus, olles tugev ja praktiliselt mittepoorne materjal, mis muudab selle vastupidavaks kriimustustele ja plekkidele. Meie tootevalikus on näiteks hallikas Noble Concrete Grey, mis ühendab endas betooni stiilse karguse ja paekivi mustri. Lisaks pakume pruunikates-beežides toonides kvartskivi Noble Troya, mille tonaalsus on soojem ja mis sobib eriti hästi samades toonides mööbliga. Kui sa soovid elada võimalikult murevabalt, vali kivitasapinnamaterjaliks kvartskivi!

Vali oma lemmikmaterjal ja arvuta unistuste töötasapinna hind! Alusta siit!