Caesarstone -20%
Vaata!
Luksuslik taaskasutus

Luksuslik taaskasutus

Tänapäeval on poed küll täis mööblit, ent sisustuskaubamajades kipub valik olema üsna ühetaoline ja mitte kuigi isikupärane. Lisaks on tänapäeval kodu sisustamises märksõnadeks jätkusuutlikkus ja taaskasutus. Kindlasti ei tähenda see aga, et peaks tegema järeleandmisi kvaliteedis ja luksuses. Ainulaadse ja pilkupüüdva mööblieseme saab luua ise ja mis kõige tähtsam, nii jäävad kunstiteosesse tegija mälestused ja hing, mida poetoodangust iial ei leia.

Projekt algab planeerimistööst

Kõigepealt tasuks mõelda läbi, millist mööblieset hakatakse taastama ning milline võiks välja näha lõpptulemus. Ei tasu vana mööblit kohe ära viskama hakata, ehk annab seda uuendada. Või ehk puhuda elu sisse mõnele sentimentaalse väärtusega esemele näiteks vanavanemate aegadest. Kel aga taiest käepärast pole, tasub vaadata ringi sotsiaalmeedia mööblimüügi gruppides, laatadel või vanakraamipoodides, kust tihtipeale leiab väga erilisi asju, mis väikese vaevaga saavad tõelisteks pilgupüüdjateks.

Sellest, kuidas anda köögimööblile uus ilme kivitasapinna välja vahetamise abil, oleme juba palju rääkinud, kuid samamoodi saab uuendada iga teist mööblieset.

Noble Carrara

Ise mööblit disainides vähendad ökojalajälge (carbon footprint) ja lood unikaalsed mööbliesemed

Puitmööblit renoveerida on kõige lihtsam – puit on väga tänuväärne ja lihtsasti taastatav materjal. Tarvis on vaid parandada puidupahtliga kriimud ja täkked, lihvida, vahetada vahetamist vajavad detailid ning karkass värske värviga üle võõbata. Kui kapike või lauake veel kivitasapinnaga katta, on kindel, et tulemus saab ainulaadne ja ilus! Metallist lauaraam võib vajada küll pisut rohkem tööd, kuid kui vana värv ja rooste on traatharja ja liivapaberiga eemaldatud, võib värvitud alusest ja uuest kiviplaadist saada väga kauni aialaua!

Nero Assoluto

Korralik tööpind muudab mööblieseme vastupidavaks

Sahtlid, mööbliküljed ja -ääred saavad vatti märksa vähem kui tööpinnad. Nii juhtub, et kummuti või kapikese muu konstruktsioon on täitsa korralik, kuid pealmine kiht on kulunud või plekiline. Kui see niikuinii välja vahetamist vajab, miks mitte panna katteks kiviplaat, mis on vastupidavam kui puit või laminaat. Eriti oluline on vastupidavus ja niiskuskindlus köögi- või vannitoamööbli juures, kus peaks valima sellise tööpinna, mis kasutamise käigus ei kahjustuks.

Kivist tööpindade puhul ei ole muret, et liiga teeks niiskus, kõrge temperatuur, kogemata käest kukkunud klaas või loomulik kulumine. Niisamuti saab kivist tööpinnad panna igale mööbliesemele, piiriks on vaid fantaasia – öökapid, kummutid, teleri- ja diivanilauad, lilleriiulid vms. Kivist tasapindu on võimalik lõigata igasse mõõtu ja spetsiaalselt sinu jaoks sobivaks. Võttes ühendust Granitopi spetsialistidega, võid olla kindel, et sinu nägemus kaunist disainesemest saab reaalsuseks!

Grigio Aveiro

Ühtne läbiv joon kogu sisustuses

Ise mööblit renoveerides ja samast materjalist tasapindade kasutamine kõigis tubades aitab luua kodus ka ühtse disainikeele, ruumideülese läbiva joone, mis seob kogu kodusisustuse tervikuks.

Näiteks üks populaarsemaid kive, Itaalia hele marmor Bianco Carrara C sobib suurepäraselt igasse ruumi. Marmori kasutamine kodus toob ruumidesse luksust ja elegantsi ning mõjub väljapeetult nii öökappidel magamistoas kui ka köögitasapinnana. Rääkimata siis vannitoast, kuhu valge marmor eriti hästi sobib, tuues pesuruumi antiikaegadest tuttavat sära.

Bianco Carrara C

Looduskiviga mööbel on unikaalne

Kasutades looduskivi, saab olla kindel, et iga mööbliese tuleb täiesti unikaalne ning teist sellist kellelgi ei ole. Looduskivisse on justkui prinditud maapõues tekkinud mustrid, mis leidliku kodukaunistaja erilisust ja head maitset rõhutavad. Nii nagu on erinev iga kodu, on ka iga kivi värvitoon, looduse poolt kujundatud jooned ja muster kordumatud.

Terrazzo Calacatta

Nero Tropez

Kui on aga soov saada täiesti kindla joonisega tööpind, on võimalik kasutada kunstkivi, mis looduskivi jäljendab. Kunstkivi kasuks räägib ka võrdlemisi soodne hind, samas kui valida on võimalik väga naturaalse välimusega kunstkivi.

Ise mööblit disainides ja kiviga kaunistades võib olla kindel, et kodusisustus on nagu kõrgmoelooja kostüümi ainueksemplar. Täites kodu oma kätega tehtud ja lugu jutustava mööbliga, ei saa seda võrreldagi ühegi mööblitehase massitoodanguga, mida kauplusest osta saab.

Jura Grey

Vaata pakutavaid kivimaterjale!

 

Mis värvi tasapind valida?

Mis värvi köök valida?

Sisekujundajad soovitavad

Kodu kodust eemal