Caesarstone -20%
Vaata!
Kodu kodust eemal

Kodu kodust eemal

Pikk koroonatalv soosis tubaseid tegevusi ning paljud inimesed võtsid ette kodu renoveerimise, et muuta see hubasemaks ja rohkem enda nägu, et päevi oleks mõnus mööda saata. Ka nüüd suvel, kui puhkame maal, suvilas või rändame kas või purjelaevaga merd avastama, ei pea kodu mugavusi maha jätma, vaid tasub luua suvekojugi sama hea keskkond.

Metsamaja ja naturaalne kivi on kui kokku loodud

Looduse rüpes paiknevat suvekodu rajades või sisustades ei saagi vist olla muud valikut kui naturaalsed materjalid. Miks mitte ilmestada kvaliteetset puitmööblit graniidist töötasapindadega. On ju graniit miljoneid aastaid tagasi moodustunud ja kõige vastupidavam looduslik kivi, mis metsa- või rannamajakesse ohtralt luksust toob.

Graniiti on kerge puhastada ja see on väga kulumiskindel, seega ei pea sa puhates muretsema üleliigse hoolduse pärast. Graniit talub ka väga hästi kõrgeid ja madalaid temperatuure. Nii saad grillilt või suitsuahjust tulnud prae koos vaagnaga otse tasapinnale asetada ja sööma asuda – graniit kuuma ei karda! Kui suvila ületalve kütmata ja tühjana seisab, või kasutad graniiti õueköögis või grillinurgas, võid kindel olla, et ka külmakraadid pole graniidile liiga teinud ning see püsib kaua nagu uus.

Huvitava kontrasti palkmaja, talu või jahionni lihtsa sisustusega loovad näiteks läikivmustaks poleeritud graniidid Nero Assoluto, Galaxy Star ja Star Gate, mis mõjuvad puiduse mööbli kõrval ühtaegu nii traditsioonilise kui modernsena.

Loodustoonide armastajatele sobivad hästi näiteks roheline graniit Verde Savana või kollakaspruun Giallo Veneziano, mille intensiivset ookrikarva ja beeži tausta ilmestavad tumehallid täpid. Soojad beežid toonid loovad sooja tunde, isegi kui kamina all tuli ei põle ja suvekuumuses pole seda vajagi süüdata.

Loodusesse sulandumist soosib ka Viscount White – iseloomuliku suurelainelise ja kärestikuliselt voolava mustriga graniit kaugelt Indiast, mis eriti hästi roostevabast terasest köögitehnikaga harmoneerub.

Läbi aastate on populaarsed hallid toonid, mis on hea valik praktiliselt mõtlevale inimesele. Steel Grey laiguline pind või Norrast pärit Blue Pearl´i sinakas-halli-kirju muster ei ole nii tundlik sõrmejälgede ja veeplekkide suhtes kui mustad kivid. Nero Africa (teise nimega Impala Black) liigitatakse samuti mustade graniitide hulka, kuid tegelikult varieerub värv tumehallist pruunikasmustani. Neile, kes soovivad heledamaid toone, kuid tahaks töötasapinnal siiski näha graniidile omast täpilist-teralist mustrit, võivad sobida Bohus Grey, Grigio Aveiro, aga ka näiteks Colonial White ja Bianco Sardo.

Suvekodu planeerides ei pea piirduma ainult siseruumidega, graniit sobib väga hästi õue – näiteks väliköögi tasapinnaks, grilli või suitsuahju kaunistamiseks, aialauaks jne. Suvel on ju nii mõnus valmistada sööki vabas õhus, tegemata sealjuures mugavuse ja silmailu arvelt järeleandmisi!

Kaunis looduskivi muudab purjelaeva luksuslikuks

Looduskivi saab hästi kasutada ka purjekates ja kaatrites. Merel puhkamine on juba omaette luksuslik kogemus – mõelda veel, kuidas mõjuvad kajutis näiteks marmorist tasapinnad.

Kivist tasapindade puhul ei pea muretsema, et õõtsuvas laevas ümber läinud esemed võiksid tasapindu kahjustada. Vesi ega niiskus ei tee kivile liiga, pigem on kivi mere teemaga ikka ja alati kokku sobinud.
Ehkki põhjamaades pole merevesi troopiliselt helesinine ja läbipaistev, saab värve purjeka või kaatri sisustusse tuua näiteks Verde Guatemala marmoriga, mis meenutab tumedat rohekassinist merd.

Verde Guatemala

Väga huvitava mulje valdavalt heledate ning puiduste kajutite sisekujundusega vastandudes võivad luua ka iseloomuga graniidid nagu Emerald Pearl või Blue In The Night.

Valge Bianco Carrara marmor viib aga mõtetes Vahemere äärde, kus sinised lained vastu valgeid kivimaju vahutades löövad. Marmori valgelt pärlendav taust ja õrnalt voogavad hallid veenid on kooslus, mis purjeretkel ja merel kedagi külmaks ei jäta!

Ka suvitades ei pea loobuma kodustest luksustest

Seega ka kodust eemal, maakodus, suvilas või hoopiski merel saab nautida sama luksust, mida koduski. Kivist tasapinnad on vastupidavad ja kerged hooldada, et puhkusel liigset aega muretsemise või koristamise peale ei peaks kulutama.

Vaata pakutavaid kivimaterjale ja arvuta unistuste köögi hind!

Starlight White
Colonial Ivory

 

Mis värvi tasapind valida?

Mis värvi köök valida?

Luksuslik taaskasutus

Sisekujundajad soovitavad