Valitud materjalid -50%
Vaata!
Nipid, kuidas säästlikult kööki remontida

Nipid, kuidas säästlikult kööki remontida

Köök on paratamatult üks kallimaid ruume kodus, mida renoveerida ning uue köögimööbli hinnad võivad ulatada lausa kümnetesse tuhandetesse. Aga see ei tähenda, et väikse eelarve puhul peaks köögi unarusse jätma – remonti saab teha ka nutikalt ja soodsalt.

Dietfurt Grey paekivi

Otsi poest soodsaid köögimööbli pakkumisi

Kõige kallim osa köögiremondist on mööbel, köögikapid, mis enamasti hõlmavad remondieelarvest pea poole. Kuid salongidest võib hea õnne puhul leida suure allahindlusega näidismööbli, mis rahakotile ei tee liiga nagu täishinnaga mööbel.
Suurematest mööblikaubamajadest tasub külastada näiteks IKEA-t, kust leiab köögimööblit igale eelarvele ning sisustushuviline saab erinevatest moodulitest kokku panna endale sobiva köögi.

Hinnakalkulaator

Alati ei peagi uut köögimööblit ostma

Vahel polegi köögiremondi tegemise põhjus kulunud ja aegunud mööblis, vaid selles, et tahaks midagi uut. Siis piisab sellest, kui lisad näiteks uued kapinupud, vahetad kraani ja valamu, pistad siia-sinna mõned uued lillepotid või dekoratiivsed esemed ning ongi juba köögile värske välimus antud! Kui aga oled rohkem isetegija, võib võtta ka kätte värvirulli ja -poti ning kappide uksed sobivama värviga üle võõbata. Populaarsust koguvad ka dekoratiivkleebised, millega saab mööblile uue ja värske välimuse anda.

Kui aga põhjus on selles, et köögimööbel on oma aja pealtnäha ära elanud, tasub siiski vaadata kapiustest kaugemale – nimelt võib karkass olla tegelikult täiesti tugev ja korralik ning võib-olla on vaja tellida lihtsalt uued kapiuksed, millega näeb mööbel välja justkui täiesti uus ja hoiab kokku kõvasti raha.

Colonial White graniit

Vaheta välja töötasapind

Üks osa, mis võib paratamatult köögimööbli juures kulunud olla, on töötasapind. Asendades töötasapinna uuega, saab kogu köök hoopis teise ilme. Köögitasapindasid on erinevaid – näiteks puidust, laminaadist, kvartsist, graniidist või marmorist. Ehkki esimesed kaks peibutavad märksa soodsama hinnaga, on ka nende eluiga tavaliselt palju lühem, sest need ei kannata hästi niiskust ega kuumust. Köögi töötasapindade materjalidest üks vastupidavamatest on graniit, mis teenib kasutajat ilmselt palju kauem kui mistahes köögikapp.

Vaata materjale!
Lavic Navajo kvarts

Noble Carrara kvartskivi

Tehnika uuendamine

Uuendades köögitehnikat, tasub ringi vaadata, kas mingi osa vanast tehnikast on veel kasutuskõlblik. Kui näiteks nõudepesumasin vajab vahetamist ning uus valitud masin ei sobi ülejäänud tehnikaga värvuselt kokku, saab ka tehnikat tegelikult värvida või dekoratiivkilega üle kleepida. Väga vahvad on näiteks kriidivärviga mustaks värvitud külmkapid, kuhu pere nooremad saavad peale joonistada või kuhu võib poest toodavate asjade nimekirja kirjutada.

Kui aga tahaks köögi muuta moodsamaks, on hea mõte asendada vana tehnika integreeritud kodutehnikaga, mis loob terviklikuma, ning mis seal salata, ka soliidsema ja  kallima mulje.

Noble Ivory White kvarts

Muuda valgustust

Suurt muutust võib pakkuda ka valgustuse muutmine köögis. Paljudes moodsates köökides on ülemiste kappide all aktsentvalgustus. Selliseid valgusteid või valgusribasid saab ise osta ehituspoodidest ning hõlpsalt ise paigaldada.

Ka võiks köögis proovida erineva valgustugevusega tsoonide kombineerimist. Paljud inimesed naudivad ruumi, kus on võimalus eredama valguse käes süüa valmistada ning samas pehmema valguse käes õhtustada.

Köögiremont ei pea olema tingimata kallis projekt ning kööki saab uuendada ka soodsalt. Selleks vaata üle, mis päriselt vajab väljavahetamist ning mõtle, ehk saab olemasolevaid asju värskendada, et köögile uus hingamine anda. Proovi arvutada töötasapinna hinda ning vaata ka meie valamu- ja segistivalikut!

Vaata valamuid!
Nero Africa graniit
Nero Assoluto graniit

Luksuslik taaskasutus

Ideid väiksema köögi jaoks

Lastesõbraliku köögi planeerimine

Abiks köögisaare planeerimisel – kuni kaks korda suurem tööpind!