Valitud materjalid -50%
Vaata!
Marmorist aknalauad – pilgupüüdjad teie kodus

Marmorist aknalauad – pilgupüüdjad teie kodus

Ilmselt paljude jaoks kuulub marmor materjalina suursuguse ajalooga häärberitesse, villadesse ning luksuslikesse viietärnihotellidesse. Seal on marmorist nii põrandad, laiad trepid kui ka massiivsed aknalauad. Kodustes oludes näeme aknalaua materjalina pigem tavapärast laminaati või puitu, mis ajab asja ära, ent kindlasti pilku ei püüa. Kuid miks mitte tuua seda suursugust ja kaunist materjali, marmorit, ka enda koju?

Detailid loevad

Eriti kui kevade esimesed päikesekiired aknast sisse piiluvad, pöördub pilk aina enam akna poole. Parim vaade akende taga on kindlasti kaunis ja hooldatud hoov ning aeglaselt talveunest ärkav loodus. Samas ei tohiks jääda tähelepanuta ka puhtalt sillerdavad aknad ning aknalauad, mis on küll kodu nii loomulik osa, ent tihtipeale unarusse jäänud sisekujunduslik detail.

Aknalaudadele saab tuua ilu kevadlilli või pajutibusid täis vaasiga, kuid unustada ei tohiks ka aknalauda ennast, mis võiks tavalise valge plaadi asemel olla huvitav disainielement.

Marmorist aknalauad – praktiline ja luksuslik valik

Marmorist aknalauad näevad välja luksuslikud ning pakuvad silmailu, kuid on ka praktilisemaid põhjuseid, miks eelistada aknalaua materjalina marmorit. Nii puidust kui ka laminaadist aknalaudade omanikud teavad, et aknalauad kuluvad ning vajavad aastate möödudes vahetamist, et värske ilme säilitada. Laminaat paisub niiskust saades ja peamine kiht tuleb otstest lahti… Puit, kui korralikult see ka immutatud või lakitud ei oleks, on siiski kivist palju õrnem ja muutub ning laguneb ajapikku. Kivi, sh poleeritud marmor, ehkki samuti orgaaniline materjal, on tuntud oma vastupidavuse poolest – ei tee sellele liiga ei lillepoti alt immitsev kastmisvesi ega pleegita marmorit päiksevalgus. Ja pole midagi kaunimat kui säravate kevadpäikese kiirtes sillerdav marmor, mille mustrit võib imetlema jäädagi.

Too oma ellu värvi!

Veel üks põhjus, miks marmor sobib suurepäraselt aknalaudade valmistamiseks, on marmori põnev värvivalik. Puhas-valgest Bianco Carrara marmorist aknalaud võib olla pilgupüüdja ja muudab ruumi suursuguseks,  Heledate toonide eelistajatel tasub uurida ka hoogsa joonelise mustriga Antartidet ning kollakat Breccia Sardat (Scorpion), mille ilu on lausa kahju kardinaga varjata.
Must marmor Nero Marquina ja tumehall Grigio Carnico mõjuvad aknalauadadena julgelt modernsena ja tulemus võib olla väga elegantne. Samuti nagu ka tumeroheline Verde Guatemala marmor ei jää kellegi poolt märkamatuks – selle julge sügavroheline toon mõjub erksalt ja värskendavalt, meenutades suviselt lopsakat rohelist taimestikku. Marmor on tänuväärne materjal, mis on nii praktiline kui ka kaunis, aidates oma ainulaadsete mustritega tuua isikupära teie koju.

Vaata materjale!

Marmorist töötasapinda valides seab valikutele mõnes mõttes piirid selle kasutusintensiivsus. Igapäevast toiduvalmistamist taluva materjali puhul on tähtis, et tasapind ei võtaks külge plekke ja kriimustusi. Valides marmorist aknalauad, ei pea sisekujundushuviline oma fantaasiale selliseid piire seadma. Aknalauad ei saa üldiselt suurt vatti ning sinna sobivad ka marmorist ja paekivist plaadid, mis tööpinnana nõuavad õrnemat kohtlemist, kuid akna all võivad vabalt elanikele pakkuda rõõmu ja silmailu.

Taskukohane viis tuua koju argipäevast luksust

Marmor on läbi ajaloo olnud luksuse ja jõukuse sümbol, mida on alati kasutatud ehitusmaterjalina nii lossides kui ka templites. Kui katta kõiki põrandaid ja seinu selle materjaliga ei ole võimalik, siis miks mitte tuua seda oma koju just väiksemate detailidena? Marmorist aknalauad, marmorlauad või ka näiteks serveerimisvaagnad-juustualused lasevad ka tavalise inimese kodudesse osa sellest paleede särast ja suursugusest miljööst – elegants küllaltki taskukohase hinnaga!

Kui planeerid oma koju marmorist aknalaudu, lilleriiulit või väiksemaid kividetaile, kasuta hinnakalkulaatorit, mis aitab valida välja materjali, selle tooni ja paksuse, ning näitab ära, palju soovitud tellimus maksma läheb.

Köögi töötasapinnad Carrara marmorist

Marmor – kuninglik materjal

Marmorist töötasapinnad on endiselt moes!

Marmorist töötasapinnad – ajatu elegants