Caesarstone -20%
Vaata!
Marmor – kuninglik materjal

Marmor – kuninglik materjal

Kaunis marmor on ajatu ja rohkete kasutusvõimalustega materjal. Marmorist on aegade jooksul loodud väga erinevaid tooteid – alates imekaunitest marmorpurskkaevudest, skulptuuridest ja ornamentidest väliterrassidel ning lõpetades pargipinkide, treppide, teesillutiste ja mälestustaiestega. Märkimata ei tasu jätta ka marmori rohkeid kasutusvõimalusi sisustuselemendina, sellest võib valmistada nii aknalaudu, katta kaminaid või kasutada seda luksusliku vannitoa kujunduses.

Granitopi spetsialistid Carraras

Käime marmorikaevandustes igal aastal, et tagada varustuskindlus ja veenduda, et võime pakkuda oma klientidele parimat turul saada olevat materjali.

Marmori kodumaal Itaalias torkabki silma, et kivi kasutatakse julgelt mujalgi kui vaid köögi töötasapinnana või vannitoa sisustuses. Carraras näiteks on paljude majade fassaad marmoriga kaetud, samuti ümbritsevad majade uksi ja aknaid marmorist äärega portaalid. Valgest marmorist on valmistatud pargipinke ja prügikastide ümbriseid, marmorplaatidest laotakse teid ning marmoriga kaetakse luksuslike villade aia- ja väravaposte. Tihtipeale pole mitte ainult hoonete fuajee seinad marmoriga kaetud, vaid lihvitud marmorplaadist on valmistatud ka liftide sissekäigud ja osa mööblistki.

Loomulikult on Itaalias palju marmorist kujusid. Marmorskulptuurid on ühed vanimad kunstitaiesed, mis meie ajani säilinud on. Marmorkujud läigivad ja suisa helendavad kaunilt vaatamata aastatuhandete pikkusele väärikale ajaloole. Marmorist kaunis naisekuju või antiiksportlane näeb värske välja ka ilma spetsiaalse hoolitsuseta, kauni välimuse säilitamine ei vaja suuri lisainvesteeringuid ei aja ega rahasüsti näol. Antiikajal loodud marmorskulptuur võib tänagi olla sama kaunis kui värskelt valminud büst mõnest kuulsusest või riigipeast.

Marmorist küttekehad elavdavad interjööri

Marmorkaminad sobivad suurepäraselt nii koduaia grillimajakesse kui hubase õhkkonna loomiseks luksusliku villa elutoas. Marmori erinevad värvitoonid ja mustrid võimaldavad luua tervikliku koosluse iga seina- ja põrandavärviga ning tulemusest on lummatud nii külalised kui pere pisemad liikmed. Marmorkamin ei pruugi olla klassikaline, üha rohkem koguvad populaarsust biokaminad, mis ei vaja korstnalõõri ega puid. Bioetanooliga kaminasse saab sügis- ja talveõhtutel puldi abil süüdata tule, mis pakub silmailu, aga ka soojendab mõnusalt iga pereliiget. Kuna biokaminad ei tahma ega suitse, sobib selline moodne elav tuli suurepäraselt ka tundlikumate materjalidega nagu valge marmor, mis muidu ei ole nii määrdumiskindel nagu roheline ja must marmor seda on.

Marmorterrassid, kivist mööbel ja aiateed

Itaalia aiakujundus on olnud sajandeid mandrieuroopas tuntud ja armastatud, teatud mõttes on see kogu maailma maastikuarhitektuuri ja aiadisaini eeskujuks. Itaalia paleesid ja villasid ümbritsevad marmorterrassid on kestvad ja kaunid. Marmoriga plaaditud terrassides ja rõdudes on midagi muinasjutulist, mida matkitakse ka teistes maades nii losside kui eramute aedade planeerimisel. Paljud arvavad, et marmorisse investeerimine tasub ennast ära, kui soovitakse luua kauakestev, kergesti hooldatav ja väärikas aed või väliterrass.

Marmorpingid ja marmorist õuemööbel on loodud samuti sajandeid kestma. Marmormööbel sobib suurepäraselt ka keerulistesse ilmastikutingimustesse, näiteks niiske ja jaheda ilma vaheldumisel päikesepaistega, lumesadude ja paduvihmaga, mis teeb marmorpingid eriti mõistlikuks investeeringuks nii aedades kui suuremates parkides. Marmor kestab kaunilt üle aegade!

Marmorsillutised on ülipopulaarsed lõunamaade paleedes ja neid ümbritsevates aedades. Marmorit on teekatte materjalina kasutatud juba mitu tuhat aastat ja need marmorteed kestavad tänapäevani. Kaunis marmorpõrand kaunistab ühtviisi hästi nii suurejoonelist pühakoda kui ka eramu terrassi. Miks mitte luua just marmorist oma kodubasseini ümbritsev puhkeala või laduda väikestest marmortükkidest maitsekas mosaiik sauna eesruumi?

Marmorist veesilm – purskkaev või bassein

Marmorpurskkaeve võib leida nii Hiinast kui ka Kesk-Euroopast. Marmorpurskkaevud kaunistavad linnaruumi või uhkete häärberite muruplatse ja aedu Lähis-Idast uue maailmani välja. Suurejoonelistel vanaaegsetel purskkaevudel ja basseinidel ilutsevad tihti peened nikerdused ja bareljeefid, kaasaegsed marmorist veesilmad ei vaja aga sugugi nii uhket kompositsiooni. Marmori muster, tekstuur ja purskkaevu või aiabasseini kuju on isegi liigsete kaunistusteta väga kena, ning tänapäeva kivilõikamise tehnoloogia laseb unikaalsest materjalist luua kestva ja kauni disainielemendi igaühe koduaeda.

Klassikaline Itaalia renessanss, Jaapani või Skandinaavia stiil

Kivi kasutamine sisekujunduses, köökides, fuajeedes või pesuruumides ei ole siiski ainult Lõuna-Euroopa teema. Kivi, ka kuninglik valge marmor, sobib hästi ka lihtsama ja praktilisema Skandinaavia ja Jaapani stiiliga. Korrastatuma, harmoonilisema ja vähem mööblit sisaldava sisekujunduse taustal paistab looduslike materjalide puhas ilu kergemini silma. Üks maailma tuntumaid ja armastatumaid kive, mis on inspireerinud nii palju kuulsaid kunstnikke – marmor – kindlasti väärib seda. On ju ehitusmaterjalina marmoril tõepoolest täpselt sama palju kasutusvõimalusi kui on värvivarjundeid ja mustreid sel igikestval ja jätkuvalt populaarsel kivil.

Formland mess

Tutvu tootevalikuga, arvuta soovitud kiviplaadi hind ja võta meiega julgelt ühendust, kui sul on erisoov või tekkis mõni küsimus!

Bianco Carrara C

Marmorist aknalauad – pilgupüüdjad teie kodus

Köögi töötasapinnad Carrara marmorist

Marmor

Marmorist töötasapinnad – ajatu elegants

Valge marmori mitu nägu – iga looduskivist valmistatud töötasapind on eriline!