Valitud materjalid -50%
Vaata!
Marmorist töötasapinnad – ajatu elegants

Marmorist töötasapinnad – ajatu elegants

Marmor on looduslik kivi, mis on moodustunud loendamatute aastate jooksul surve ja kuumuse all lubjakivist. Üle maailma kuulsast Carrara marmorist töötasapinnad on viimaste aastate populaarseim materjal köögi töötasapindade valmistamisel.

Klassikaline valge marmor Itaaliast on sümboliseerinud luksust Rooma riigi ajast saati ja on tänapäeval kättesaadav igaühele. Marmoripinnad on alati unikaalsed ja ükski marmorist tööpinnaga köök pole teisega sarnane.

Veidi lähemalt kõigi rootslaste lemmikmarmorist – Bianco Carrarast. „Carrara“ on piirkond Itaalias, mille mägedest marmorit kaevandatakse. Seejärel marmorplokid sorteeritakse vastavalt oma välimusele ja kvaliteedile ning lõigatakse kivitahvliteks. Me käime saetud marmorilehti isiklikult üle vaatamas, et olle kindel parimas kvaliteedis. Tänapäeval on marmor väga populaarne terves maailma ning tihti ületab nõudlus pakkumise, mistõttu peab tööpindade valmistaja ise veenduma, et ta saab just parima Carrara marmori. Kõige levinum kvaliteediklass Carrara marmori puhul on Bianco Carrara C/D, kuid soovides pakkuda ainult parimat kvaliteeti, on meie valikus ainult kõrgeima klassi marmor (tuntud ka kui Carrara C või Carrara C Extra).

Marmor materjalina on veidi pehmem ja plekkidele vastuvõtlikum kui teine traditsiooniline köögi tööpindade looduslik materjal – graniit -, kuid lihtne regulaarne hooldus tagab ka marmorist tööpindade kauni välimuse paljudeks aastateks. Marmorpindade puhul on oluline tööpinna regulaarne impregneerimine ja loomulikult teeme meie seda esimest korda juba oma tehases enne tööpindade väljasaatmist. Küsi täpsemalt, kuidas kontrollida oma tööpindade hetkeolukorda!

Marmorist töötasapinnad – kuidas valida?

Marmorist tööpindadele on võimalik valida ka erinevat viimistlust – poleeritud või lihvitud pinda. Poleeritud pind on peeglina läikiv, lihvitud pind stiilselt matt. Tänapäeval ongi populaarsem lihvitud pinnaga marmoplaadid, kuna lisaks välimusele on neil ka väike praktiline eelis – happelised asjad võivad läikivale pinnale lihtsalt tekitada tuhmid plekid, mida matilt pinnalt ei märka.

Kui eelistad praktilisust, aga sooviks siiski nautida marmori ilu, võid valida ka marmorilaadse kunstkivi või hoopis valgest kunstkivist töötasapinna ja marmorist taustaplaadi. Marmorist töötasapinna rõhutamiseks võib kaaluda ka, näiteks, musta komposiitmaterjalist valamu paigutamist tööpinna sisse – võid kindel olla, et see kontrast rikastab sinu kööki! Valikuid on palju!

Pole oluline, millise lahenduse sa välja mõtled, võid täiesti kindel olla, et Granitopist tellitud marmorist töötasapind muudab su koju eriliselt kauniks ja võid sellest rõõmu tunda iga hommikukohvi kõrval palju aastaid!

Vaata kõiki töötasapinna materjale või sisesta oma kontaktandmed hinnakalkulaatorisse!

Vaata materjale!

Marmor – kuninglik materjal

Valge marmori mitu nägu – iga looduskivist valmistatud töötasapind on eriline!