Caesarstone -20%
Vaata!
Trepi valimine: otsus, mis jääb sind saatma aastateks

Trepi valimine: otsus, mis jääb sind saatma aastateks

Kui tubades tehakse remonti üsna tihti ning otsuseid mõjutavad osaliselt ka trendid, mis aasta-aastalt muutuvad, siis kodudes on üks jääv element, mida kuigi tihti ei muudeta – see on trepp.

Materjalide valik on suur

Kui trepi kuju panevad üldiselt paika võimalused ja korruste vaheline ruumiplaneering, siis materjali suhtes on valik siiski suurem. Üks kõige populaarsemaid valikuid on kahtlemata puit, mis sobib pea igasse interjööri, seda on võimalik värvida, kui tahaks selle ilmet muuta ning see on ka kõige taskukohasem. Küll aga ei ole puit igavene materjal ning selle kulumine on kõige kiirem.

Treppide valmistamisel on teine populaarne materjalivalik klaas. See modernne materjal lisab küll interjöörile hulgaliselt luksust, ent praktilise poole pealt on klaasist trepp küllaltki purunemisohtlik ja raskesti puhastatav. Eriti juhul, kui peres on väikesed sõrmed, mis kõike puutuma kipuvad.

Treppe valmistatakse ka metallist ning metalltrepp on hea valik, kui on vähe ruumi. Nii näiteks võib metalltreppe näha tihti keerdtreppidena.

Populaarne valik on ka betoon, mida kohtab tihti korterelamutes. Betoon on tänuväärne materjal, mida saab soovi järgi vormida ja mis on väga vastupidav, ent tihtipeale jääb selle välimus visuaalselt veidi igavaks.

Ajatu looduskivist trepp

Treppide ehitamiseks kasutatakse ka kivi, peamiselt marmorit, paekivi ja graniiti. Marmor lisab igasse kodusse ajatut luksust ning mistahes looduskivist trepp rõõmustab ilmselt ka tulevasi põlvi. Kivist astmed peavad suurepäraselt vastu kõigele, mida trepp taluma peab ja võib olla samas köögitasapinna ning aknalaudadega harmoneerudes pilkupüüdvaks sisekujunduselemendiks.

Terrazzo Calacatta

Vaata materjale!


Üks olulisemaid plusspunkte looduskivile on see, et kivi ei kulu ega vaja ka erilist hooldust, piisab vaid tavalisest pühkimisest ning pesust.
Kui peres on väiksemaid, kes armastavad mööda treppe joosta, on looduskivi kahhelpindadega võrreldes vaiksem ning jooksusammude müra teisi pereliikmeid ei sega. Ka kriuksuvad trepid võib looduskivi puhul ära unustada.

Turvalisuse vaatevinklist on looduskivi tulekindel. Just hädaolukorras on trepid kõige olulisem liikumistee korruste vahel.

Looduskivi on kasutatud läbi aegade treppide ehitamisel ning see trend jätkub. Oma valiku leiab looduskivide hulgast nii ajatu klassika austaja, kui ka modernsema interjööri omanik ning looduskivi puhul saab valida paljude erinevate mustrite hulgast või luua hoopis põnevaid kombinatsioone.

Põnevad looduslähedased toonid

Üks silmapaistvamaid värve, mis heledate seintega ruumis tähelepanu tõmbab, on roheline. Verde Guatemala marmor ja Verde Savana graniit on trepiastmetena julge valik, mis meenutavad rohelist metsa ning rohekassinist merd. Sügavamat tumedat pärlendust pakub Emerald Pearl graniit, kus ilutsevad laigud rohekaskuldsest siniseni, mis annavad kivile sügavust. Verde Bahiat läbivad aga rohelisel taustal heledamad rohelised ja pea kollakad jooned.
Punakaid toone ja klassikalisema välimusega mustrit pakub aga näiteks Balmoral Red.

Must kui öö või terashall graniit-trepp

Eriti luksusliku mulje jätavad öömustast graniidist Nero Assoluto valmistatud trepiastmed, aknalauad ja kaminafassaadid. Must graniit sobib väga hästi minimalistlikesse ja modernsetesse interjööridesse ja loob põneva aktsendi mistahes mööbli ja sisustusstiiliga. Ka Blue Pearl, Steel Grey – hallid graniidid – on jätkuvalt moes. Eriti hästi sobib hallist graniidist trepp industriaalses stiilis kõrgete lagedega stuudiokorteritesse, mis ammutavad inspiratsiooni lao- ja tehasehoonetest ning kus domineerivad viimistlemata betoon- ja tellispinnad.

Paekivist trepp

Marmor ja graniit on küll aastatuhandeid tuntud materjalid, kuid väiksemates ruumides võib valgest marmorist Bianco Carrara C valmistatud trepp mõjuda pisut liiga pretensioonikalt. Siin on heaks alternatiiviks paekivid Jura Grey ja Dietfurt Grey, mille loodusjõudude mõjul kujunenud muster on kaunis, kuid ühtlasi ka marmorist mõnevõrra tagasihoidlikum.

Trepi tellimine on reeglina üsnagi kulukas, seda enam on oluline, et koju treppi valides kohe esimese korraga täkkesse pandaks. See otsus jääb teid saatma pikkadeks aastateks või isegi aastakümneteks. Vaata kivimaterjale, arvuta kividetailide hinda ja küsi pakkumist!