Valitud materjalid -50%
Vaata!
Aastakümneid kestev kivitasapind

Aastakümneid kestev kivitasapind

Kivi on üks vanemaid materjale, mille inimene kasutusele võttis. Ihudes kivist välja nii esimesed tööriistad kui ka kasutades kivi alusmaterjalina, on see materjal juurdunud meie teadvusse kui vastupidav ja kestev.

Kivist töötasapindade pakkuja Granitopi müügidirektor Silver Suurkütt selgitab, miks tasuks valida kodukööki või vannituppa kestev ja ajatu kivitasapind.

Silver, miks peaks valima kivist töötasapinna?

Kivist töötasapind on hea valik kõigile, kes väärtustavad kodus naturaalseid materjale ja looduslähedust. Kivi poolt räägivad nii materjali praktilisus kui ka kaunis välimus ja ainulaadsed mustrid, mida on vorminud loodusjõud. Kunstkivide muster on küll inimese poolt loodud, kuid valdavalt on ka sel juhul inspiratsiooni saadud just looduskividest.

Pompei

Millised on selliste tasapindade eelised teiste ees?

Kivi kasuks räägib suur mustri ja värvivalik, mis jätab sisekujundajale küllaltki vabad käed. Sobitada saab kivi ju kõikjale – lihtsustatult öeldes kasutada marmorit palees ja paekivi või graniiti palkmajas või jahionnis. Graniidist tasapinnad on tugevad ja kriimustuskindlad, hästi temperatuuri taluvad. Kvartskivi on äärmiselt vähepoorne materjal, mille vedelikuimavuse koefitsient on 0, mis tähendab, et mustus ei tungi kivisse.

Noble Areti Bianco

Millised on hetketrendid tasapindade puhul – värvid, materjalid, kujud?

Moes on erinevad looduslikud ja mahedad toonid valgest halli ning beežist pruunini. Eriti popp on beežikashall paekivi Jura Grey, aga palju tahetakse ka kivi ja betooni meenutavat kvartsi. Rootsis-Norras on jätkuvalt nõutud valge Carrara marmor, Soomes ka hele marmorimustriline kvarts, Taanis kasvab kiiresti paekivi populaarsus.

Loe kivi liikide, mustri ja värvide kohta, vaata pikemat artiklit kunstkivide (kvartsi ja terrazzo) sarnasusest ja erinevusest!

 

Kui kaua Granitopi pakutavad tasapinnad vastu peavad?

Granitop annab kõikidele meie valmistatud tasapindadele 5-aastase garantii. Mõnel kunstkivil on tehasegarantii isegi 10–25 aastat, kuid kindlasti oleneb vastupidavus kivitasapinna materjalist, kasutusharjumustest ja hooldamisest. Õigesti ja heaperemehelikult hoolitsedes kestab kivitasapind aga aastakümneid.

Grigio Carnico

Millisest materjalist tasapindu Granitop pakub?

Granitopi tootevalikus on nii graniit, marmor, kvartskivi, kvartsiit, keraamika, paekivi kui ka terratso, mis on samuti kunstkivi nagu kvarts, aga valmistamise tehnoloogia poolest mõnevõrra erinev. Kui kvartskivi valmistamisel pressitakse looduslikest materjalidest segu umbes 100-tonnise surve all plaatideks, siis terratso sisaldab suuremaid looduskivitükke, mis koos tsemendi või vaigulisandiga n-ö küpseb kandilises konteineris, kus matkitakse looduslikke protsesse.

Kuhu kõige enam neid kivist tasapindu valitakse?

Kõige enam tahetakse kivitasapindu ikka köögimööbli katteks, ent üha rohkem soovitakse kivi näha ka vannitoas, kuhu see imehästi sobib. Kaminaümbriste, aknalaudade ja trepiastmete tegemiseks on kivi samuti juba kaua kasutatud ning tasapisi avastab üha rohkem inimesi, et kaunimustrilist materjali võiks tellida ka näiteks grillinurga või aialaua katteplaadi jaoks.

Mystery White
Bianco Carrara C

Milliseid värve ja mustreid eestlased enim eelistavad?

Põhjamaise kodusisustaja maitse on reeglina küllaltki praktiline ja tagasihoidlik. Domineerivad naturaalsed toonid ja ühtlane muster. Näiteks rootslased eelistavad looduslikke ja maalähedasi toone nagu valge marmor, hallikas paekivi. Kui ruumi ülejäänud kujundus on moodsalt lihtne ja skandinaavialik, võib tasapinnakivi olla ka silmatorkavam.

Kuidas ja millega saab neid töötasapindu hooldada?

Töötasapinnale sattunud vedelikud tuleks kohe ära kuivatada – siis püsib kivi pind kaua kaunina! Granitop pakub vastavalt kivitüübile ka erinevaid hooldusvahendeid. Paar korda aastas võiks spetsiaalse kivihooldusvahendiga tööpinna ikka üle käia.

Millise investeeringuga peaks kivist töötasapinna tellimisel arvestama?

Eelkõige tuleks kivitasapinda võtta kui head investeeringut. Investeeringu suurus sõltub palju valitud kivist ja soovitud töötlustest, ent ligikaudselt võttes jääb keskmise tasapinna hind 600 ja 4000 euro vahele. Tööpinda investeerimine on pikaajaline, kuna kivitasapind ei vaja aja jooksul vahetamist.

Kui pikk on nende tasapindade tarneaeg?

Tasapindade mõõdistamise ja tootmise kiirus on üks meie põhieesmärke ning tavaliselt jõuame tellimuse kinnitamisest paigalduseni kõigest kahe nädalaga. Eritellimused võivad võtta pisut pikemalt aega.

Kas Granitop tuleb ja paigaldab need tasapinnad ise?

Granitop pakub kivitasapindade valmistamisel täisteenust, sest nii saame olla kindlad, et töö vastab ka nõudlikumate klientide vajadustele. Meie soovitus on tellida meilt nii mõõtmine, transport kui ka paigaldus, sest siis sobib tasapind ideaalselt.

Vaata pakutavaid kivimaterjale ja arvuta unistuste köögi hind!

2021. aasta köögitrendid: minimalism, funktsionaalsus ja perekesksus

Abiks köögi töötasapindade valikul

Mis värvi köök valida?