Valitud materjalid -50%
Vaata!
Noble Concrete Grey – legendaarne betoonhall kvartskivi on paljude lemmik

Noble Concrete Grey – legendaarne betoonhall kvartskivi on paljude lemmik

Varsti saab juba 10 aastat sellest ajast, mil esimene Noble-kollektsiooni kvartskivi prototüüp tehase tootmisliinilt tuli. Sellest kunstikivide tooteseeriast sai sünnihetkest alates kodukujundajate lemmik ja looduslikke materjale jäljendav kvarts püstitab senini üha uusi läbimüügirekordeid.

Kiiresti muutuvate sisustustrendide kategoorias on 10a üsna pikk aeg. Ometi on üks Noble-kollektsiooni kivi kogu selle aja järjekindlalt pildil püsinud ja ka viimastel aastatel jätkuvalt materjalitabeli TOP-is. See eriline kvartskivi on nii ekspressiivsest betoonpinnast kui paekividest inspiratsiooni ammutanud Noble Concrete Grey. Nii kogunesimegi koduomanike ja sisekujundushuvilistega arutama, mis võiks olla sellise populaarsuse põhjuseks.

 

Hall on ju nii tavaline värv, miks Noble Concrete Grey inimestele meeldib?

Ursula (sisearhitekt): “Iga projekt on erinev ja eriline, aga üldistades võib öelda, et hall on neutraalne värv, mis ei tõmba liigselt tähelepanu. Hall töötasapind sobib kõigega ja jätab samas piisavalt mänguruumi. Sisedisainis on betoonhall linlik ja moodne ning trendikas juba aastaid.
Kusjuures, hallskaala värvid ei domineeri ainult sisekujunduses, mõnede andmete kohaselt on näiteks ka autotööstuses ligi 80% masinaid hallid/hõbedased, valged ja mustad.”

Sara (sisustusblogija): “Täpselt nii, hall, must ja valge on igas mõttes ajastuülesed ja jäävad. Kui tagasihoidlikum mööbel või tasapind valida, pole ohtu, et köögi värskendamisel ja sisustamisel miskit väga valesti läheb.
Noble Concrete Grey puhul tuleks mu meelest välja tuua ka värvivarjundeid. Tasapinda ja saart vaadates on selgelt näha, kuidas kivi välimus asukohast ja valgusest sõltuvalt varieerub. Aknast tuleva päikese paistel tundub see heledana, varju jäävatest kohtades on kvartstasapind ja taustaliist aga tumehallid. Samamoodi nagu muutub Concrete Grey helehalliks poleeritud pinnalt peegeldava seinavärvi mõjul, olles isegi pisut beežikas kohtades, mida valgustavad kollaka valgusega lambid.”

Karine (kodukaunistaja): “Just – minimalistlik ja isegi pisut industriaalne on jätkuvalt “in”! Kuigi tihti räägitakse halli sobimisest roostevaba terasega ja alumiiniumiga, saab halli värvi sobitada peaaegu ükskõik millega. Värvilahendus, mööbli ja tehnika paigutus ning valgusplaan loovad küll põhja, aga ruumile annavad iseloomu ja selle elanike isikupära toovad välja ikkagi detailid. Võib-olla selline hallikates toonides ja mõnes mõttes turvaline taust on praktiline valik. Samas lihtsustab see köögi muutmist ajaga kaasas käivaks, julgustab eksperimenteerima dekoratsioonide ja aksessuaaridega, kardinate ja mööblikangastega, värvidega, materjalide struktuuriga jne.”

Mida peaks üldse silmas pidama kui kööki tellitakse ja tasapinda valitakse?

Gregor (ehitaja): “Põhiline suurem tehnika nagu pliit, külmkapp, ventilatsioonikubu jms tavaliselt kellelegi probleemi ei valmista. Neis asjus vaidlemine pole alati ka võimalik, sest köögimööbli ja seadmete paigutusplaan koostatakse nii, et arvestatakse arhitektuuriliste asjaoludega: ruumide suurus, ukse ja akende asukohad jpm.
Kui häid ideid on alguses ülemäära palju, võib tihtipeale kasuks olla hoopis mõttepausi pidamine, et ei kaldutaks nipsasjakeste, piltide ja muuga liialdama. Puhas ja tühi tasapind või sein on samuti väga ilus.”

Sara: “Tihti kasutatavad asjad nagu näiteks pliit või kohvimasin peaks paiknema loogilistes ja käepärastes kohtades. Funktsionaalsus ei tohi kunagi tahaplaanile jääda!”

Ursula: “Värvidega on isegi lihtne, sest kõik pastelsed toonid sobivad omavahel hästi. Pastellvärvid ongi nagu põhivärvide kahvatumad ja matid versioonid, mis õigesti valgustatud ruumi suuremaks ja elegantsemaks teevad. Tehnikaga on juba palju keerulisem, võtame kas või pesumasina. Kas see sobib kööki või ei?”

Karine: “Kui koduomanik soovib, et kõik majapidamistegevused asuksid köögis või on vannituba nii väike, et pesumasin sinna hästi ei mahu, ega siis eriti muid võimalusi polegi… “

Gregor: “Tehnikast ja plaanidest rääkides tahaksin ma eraldi rõhutada otsuste tegemise järjekorda. Lühidalt öeldes peaks kappide laiust ja paigutust valides olema teada, milline valamu või pliit või nõudepesumasin kuhugi tuleb. Ja terviklahenduse olulisus võib-olla köögis ei tõusegi nii esile, pesuruumi tasapinnaga võib isegi keerulisem olla, sest vannitoakeraamika mõõdud kõiguvad mõnedel tootjatel märgatavalt. Valamute valmistamise tehnoloogilistest eripäradest tulenevalt peaks alt paigaldatava valamuava lõikamisel kindlasti kasutama täpset šablooni.”

Nüüd kaldusime oma jutuga küll põhiteemast väga kõrvale, sest plaanis oli rääkida ikkagi ühest kindlast kivist, Noble Concrete Greyst… Mida selle konkreetse köögi puhul esile tõsta?

Ursula: “See on väga kaunis köök. Kõik on ilusti tasakaalus ja terviklik. Sisustusidee üheks mõjutajaks on tõenäoliselt iseloomulik lai ja madal aken. Piimakohvi värvi hele beežikaspruun seinavärv koos laudpõranda ja kuldsete lampidega annab ruumile soojust.”

Gregor: “Mulle meeldib kõige rohkem see hiiglasliku kubuga pliit, mis sisenemisel natuke külmkapi varju jääb. Tuled uksest sisse, esmapilgul nagu seda ei paistagi ja siis: “põmm!”. Totaalne tähelepanumagnet.
Lofra ja Smeg on tuntumad firmad, mis sellist retrohõngulist tehnikat pakuvad. Koos laudpõranda, mustade lülitite-pistikupesade ja toolidega on see nagu täpp I peal. Nostalgiat tekitavat muljet tugevdab omakorda ka Noble Concrete Grey kvartsist töötasapinna servaviimistlus – antiikprofiil.”

Karine: “Need kõrgemad baaripuki moodi toolid on väga efektsed – see on samuti viimaste aastate sisustushitt. Mõned isegi hakkavad neist kahjuks loobuma, sest tavakõrgusega istmed on üldiselt natuke mugavamad.
Kööki planeerides ja sisustades on spetsialistidega konsulteerimine väga oluline etapp, ja kindlasti tasub ka ajakirjades ja sotsiaalmeedias ringi vaadata, mida teised on teinud…”

Sara: “Skandinaavialikku ja modernset minimalistlikku stiili järgides on oluline harmoonia. Halli värvi tasapinnamaterjale või tagasihoidlikumat mööblit valides ei tohi lasta brutaalsena mõjuval betoonil või suurtel metalsetel pindadel (nt kaheukseline roostevaba külmik) domineerida. Tasakaalustamiseks sobivadki eelkõige värvid ja materjalid, kusjuures peaks arvestama, milliseid emotsioone viimistlusmaterjalide valik tekitab. On ju teada, et puit ja tekstiil sümboliseerivad soojust ja hubasust, kivi ja klaaspinnad puhtust.
Ja loomulikult ei tasu ka halli kõrvale värve lisades kalduda teise äärmusesse – värvidega liialdamine võib muuta interjööri kirjuks ja närviliseks.”

Millised oleksid soovitused neile, kes on otsustanud halli köögimööbli või töötasapinna kasuks?

Mida teha:

  • Kombineeri tagasihoidlikku halli mingite teiste värvidega nagu näiteks must, valge, beež, greige/hallikasbeež.
  • Mängi materjalide ja tekstuuriga nagu näiteks roostevaba teras, alumiinium, kroomitud pinnad, hele või tume puit.
  • Ära mustreid unusta – ka hall pind muutub elavaks, kui seda kaunistab iseloomulik muster.

Mida vältida:

  • Asjaolu, et üheks põhivärviks on turvaline hall, ei pea tähendama, et samu ettevaatlikke reegleid järgib kogu kujundus. Ära karda eksperimenteerida!
  • Väldi tööstuslikku või külma üldmuljet, pea meeles, et hall vajab kõrvale midagi esiletõstvat, mis toimiks tasakaalustava aktsendina.

Vaata Granitopi pakutavate kivide valikut, tutvu peaaegu hooldusvaba kvartsi ja keraamika plusside ja miinustega ja arvuta, palju võiks maksma minna Sinu koju sobiv töötasapind!
Kui oled unistuste köögi juba valmis saanud ja tahad rääkida oma lugu, võta palun meiega ühendust või lisa arvustus ja fotod meie Facebooki või Google´i kontole.

Vaata materjale!

Marmorimustriline Noble Carrara äsja valminud korteri köögis

Moodne hall kvartskivi Breeze Pearl väärikas eelmise sajandi alguse puumajas

Marmorilaadne kunstkivi Mystery White moodsa ühepereelamu köögis

Crystal Calacatta Silva kvartskivist tasapind perfektsionisti köögis

Ocean Reef kvartskivi klassikalises ja romantilises köögis