Valitud materjalid -50%
Vaata!
Ocean Reef kvartskivi klassikalises ja romantilises köögis

Ocean Reef kvartskivi klassikalises ja romantilises köögis

Käisime külas Dagmari ja Rasmuse juures, et uurida, kuidas valmis nende köök, mida ehib Ocean Reef kvartskivist valmistatud tasapind.

See polnud teil ju esimene kord kivitasapinda tellida?

Ei, muidugi mitte. Meil on Granitopist välja valitud Jura paekivist tasapind suvila köögis ja WCs ning samuti tellisime Azul Celeste marmorist plaate oma vannituppa. Kusjuures võib-olla on vale seda vannitoaks nimetada, sest tegelikult võtab lõõgastusala peaaegu pool korrust ja koos aurusauna ja sisebasseiniga annab väikse koduse spaa mõõdu välja.

Jura Grey

Senised kogemused Granitopiga olid igati positiivsed, poisid, kes meil mõõte võtmas ja kive paigaldamas käisid, jätsid väga hea mulje. Ja kontori inimesi tuleks ka kiita, eriti Helenit, Liisi ja Andyt. Ehituse käigus oleme kokku puutunud paljude firmade ja töömeestega – Granitop on kiiruse ja asjatundlikkuse poolest kindel nr 1! Kogu aeg oli tunne nagu oleksime protsessi kaasanud ehitusspetsialistist sõbra ja küsimused lahenesid otsekui imeväel.

Azul Celeste

Niisiis ei pea ma küsima, miks just Granitop… Aga kui varem valisite marmorit ja paekivi, miks siis nüüd kvartstasapind? Millest tuli selline ootamatu pööre kunstkivi poole?

Kivi liik ja nimi on tegelikult valiku tegemisel teisejärgulised. Meil käis see otsustusprotsess ikkagi loogilist rada mööda, mõtlesime, mida me tahame saavutada, milline on eelarve. Siis tegime jooniseid ja skeeme, valisime mööbli ja kappide-tehnika paigutuse, planeerisime valgustust, vaatasime värvikaarte ja sobitasime värve-materjale… Samm-sammult otsuseid tehes liikusime asjaga edasi, vahepeal muidugi oli ka seisakuid ja muutusi, sest päris kõike meeldinut ei õnnestunud kohe leida. Ja võib öelda, et mõned valikud, kas või näiteks köögi kujugi (L-köök), on tingitud ruumist endast…

Ocean Reef

Kivitasapinna küsimus kerkis päevakorda päris lõpus, kui üldmulje oli juba enam-vähem selge ja paigas. Ajaliselt jõudsime selle kivi tellimise juurde parajasti siis, kui hakkasite müüma keraamikat, mis tunduski uus ja huvitav valik (Granitopi tootevalikusse tuli Bricmate´i, Porcelanosa, Dektoni ja Laminami keraamika 2023. aasta kevadel, keraamiliste kivide sooduskampaania oli juunis-juulis).

Ühest küljest meeldisid meile Bricmate kivid, sest need on paekivilaadse mustriga ja moevärvi, hallikasbeežid, teisalt ei saanud mööda vaadata Porcelanosa julgetest ja lausa kunstiteosena mõjuvatest mustritest.
Viimane, see tähendab Porcelanosa keraamika disain, saigi põhiliseks mõjutajaks. Kuna mööbli osas otsustasime traditsioonilisema lahenduse kasuks, tundus, et helges klassikalises köögis võiks olla kontrastiks värvikamaid detaile, näiteks töötasapind ja taustakivi. Tõsi, alguses meeldinud Viola Rosse keraamika asemel võtsime hoopis Ocean Reefi kvartsi. Keraamikat on küll samuti 2cm paksusena, aga kvartsi muster tööpinna ääres on ikkagi ilusam. Keraamika puhul oleks tulnud võtta kasvatatud serv sama tulemuse saavutamiseks, aga looduskividel ja kvartskivil on muster läbivalt kivi sees.

Lagi tundub teie köögis samuti huvitav, puidust nagu aknadki?

Jah, laelaudis ongi just nii mõeldud, põranda peegeldusena. Kuigi alguses oli plaanis ülemised kapid tunduvalt kõrgemad tellida, et need kuni laeni ulatuks, läksime teist teed. Erinevaid variante läbi mängides paistis, et kui kappide pealne jääb tühjaks, saab lagi rohkem tähelepanu. Samuti võisime nii kasutada klassikalist metallist torukardinapuud ja romantilist muljet rõhutavat pitskardinat. Alternatiiv oleks võinud olla näiteks aknaorva paigaldatav ruloo, aga see poleks olnud nii kena. Päris laeni kapid ei ole väga praktilised ja ülevalt asjade kätte saamiseks tuleb redelit kasutada. Las siis olla parem lae all tühi ruum, õhku ja avarust… et miski ei pääseks varjutama kivi ja puitmaterjali loomulikku ilu.

Kas on veel midagi, mille üle eriti uhked olete ja mida võiks teistelegi soovitada?

Ajaga oleme oma valikute õigsusele ainult kinnitust saanud. Vaadake kas või näiteks seda töötasapinna üleminekut aknalauaks või nurka, kus taustakivi sujuvalt sama kiviga kaetud aknapõskedega kohtub! Kuigi tänapäeval saab üldjoontes sisekujunduse erinevates variantides arvutiekraanil läbi mängida, ega me täie kindlusega ei uskunud, et lõpptulemusena kivimustri voolavus nii kauniks kujuneb. Aknaava, mustri jätkuvus ja üleminekud on nagu omaette vaatamisväärsus! Patt oleks siia ette mingeid ruloosid või ribikardinaid panna, õhkõrn pitskardin on ainumõeldav lahendus!

Segisti on spetsiaalne lahtikäiv mudel – Blanco Linus S-F – seda dušivoolikuga segistit saab niimoodi täiesti ära võtta siit akna eest.
Ja eriti armas on see valgustatud nurk muidugi. Kui midagi välja tuua, siis võib-olla nimetakski just valgustuse olulisust. Ülemiste kappide alla kinnitatud lambid on ühtaegu nii praktilised kui ilusad, meie otsustasime valgusribade kasuks, sest need sobisid kokku vitriinkapi valgustusega.

Köögi pliidi ja valamu mõõtudele kiputakse mõnikord tähelepanu juhtima, imestatakse isegi, et kuidas niimoodi saab. Meie arvame, et kõik oleneb elanikest ja väiksest valamust (Blanco Claron 340 U) ja kahe keeduplaadiga pliidist täitsa piisab.

Millal üldse kellelgi viimati korraga neli rooga pliidil kees? Milleks siis hiigelpliit? Las olla selle asemel pigem ilus kivitasapind, eks! Meie oleme rohkem aiainimesed, liigume värskes õhus ja looduses, mitte ei askelda tundide kaupa pliidi ees.

Vaata Granitopi pakutavate kivide valikut, tutvu peaaegu hooldusvaba kvartsi ja keraamika plusside ja miinustega ja arvuta, palju võiks maksma minna Sinu koju sobiv töötasapind!
Kui oled unistuste köögi juba valmis saanud ja tahad rääkida oma lugu, võta palun meiega ühendust või lisa arvustus ja fotod meie Facebooki või Google´i kontole.

 

Vaata materjale!

Marmorimustriline Noble Carrara äsja valminud korteri köögis

Moodne hall kvartskivi Breeze Pearl väärikas eelmise sajandi alguse puumajas

Marmorilaadne kunstkivi Mystery White moodsa ühepereelamu köögis

Crystal Calacatta Silva kvartskivist tasapind perfektsionisti köögis

Mis värvi tasapind valida?