Caesarstone -20%
Vaata!
Marmorilaadne kunstkivi Mystery White moodsa ühepereelamu köögis

Marmorilaadne kunstkivi Mystery White moodsa ühepereelamu köögis

Käisime külas Marial ja uurisime, kuidas tema Mystery White kvartskiviga köök igapäevasel kasutamisel tundub.

Külas Maria perel: klassikaline ja stiilipuhas 4-liikmelise perekonna köök

Marial on neljaliikmeline pere – tal endal on väike rõivaste müügiga tegelev ettevõte, tema abikaasa Nils töötab hulgikaubanduses, 12-aastane poeg Erik tegeleb spordiga ja 19-aastane tütar Elin huvitub muusikast.

Kui palju teie pere üldse armastab kodus kokata?

Peamine kokkaja meie perekonnas olen siiski mina. Tütar Elin on argipäeviti hõivatud kooli ja bändiproovidega, aga nädalavahetuseti käivad tal tihti sõbrad külas ning noored valmistavad siis pitsat või takosid.
Erikut kuigi tihti köögist ei leia. Hea, kui talle tuleb meelde tuppa sööma tulla!
Abikaasa armastab küll süüa teha, ent tema tööpäevad on väga pikad ning nii jõuab ta pahatihti koju viimasena. Eks ta mõnikord ohkabki, et talle jääb nõude pesemise rõõm.

Kolisite uude majja ning tellisite ka enda vajadustele vastava köögi. Kuidas te oma valikud tegite ja kas jäite nendega rahule?

Suuremad valikud köögi osas tegin mina, abikaasa usaldab mind selles osas täielikult. Ma olen rohkem klassikalise stiili austaja ning tahan, et köök oleks ajatu ja teeniks meid aastaid.

Köögimööbli osas olin kindel, et soovin halli värvi mööblit – see on kindla peale minek ja sobib kõigega. Värvi ja särtsu saab ju alati tuua lilledega või muutes detaile. Kunagi noorena tegin vea ja valisin bordoopunase särtsaka köögi – sinna sobivaid kardinaid ja toolikatteid leida oli paras õudusunenägu ja lõppkokkuvõttes nägi see välja nagu segasummasuvila! Nüüd olen vanusega hakanud hindama rahulikku ilmet ja klassikat. Köögikappidega olen ma väga rahul, sellised raamiga uksed on nii klassikalised kui ka ilusad.

Pisut keerulisem oli tasapinnakivi valik. Meil oli eelmises kodus lihvitud Carrara marmorist tasapind, mis sai paigaldatud, kui lapsed olid väiksemad ning nägin sellega vahel ikka kurja vaeva, et kivi puhtana hoida. Seekord valisin kunstkivi – selle tõmbad lihtsalt märja lapiga üle ja ongi kõik korras.

Kuna ma siiski jumaldan marmorit, olid alternatiivina laual ka näiteks Noble Carrara ja Noble Areti Bianco, mis muidu meeldisid ja olid isegi soodsamad. Ent need tundusid kuidagi heledamad, väiksema mustriga ja mõjusid minu maitse jaoks liiga kunstlikult. Lõpuks langes valik Mystery White’ile, sest seda ei eristagi praktiliselt pärismarmorist.

Eks see valimisprotsess võtabki tihtipeale kõige rohkem aega. Kui kapid olid paigas, tulid Granitopi poisid, võtsid mõõdud ja edasi läks kõik nagu linnutiivul.

Räägid, et valisid mitme kivi vahel. Mis nippe sa jagaksid neile, kellel sarnaste kivide vahel valimine ja otsustamine raske on?

Esmalt soovitaksin paika panna eelarve – sellest oleneb, millised kivid sõelale jäävad. Mulle endale oli suureks abiks Granitopi lehe hinnakalkulaator.

Soovitaksin kindlasti endale näidised posti teel koju tellida nagu meie tegime. Internetis või showroomis on keerulisem valida, aga kui vaatad oma köögis kivi erineva valguse käes, näed kohe ära, mis kõige paremini sobib.

Millega sa eriti rahule jäid ja kas on ka midagi, mida kahetsed?

Detail, mida mul eelmises kodus ei olnud, on täiskõrge taust, mis täidab kogu kapivahe. Väga põnev lahendus on ka see, et kraanikausi aluse kapi kõrval on tegelikult nõudepesumasin, aga alumine paneel ja käepide sai tehtud teiste kappide moodi ilu pärast, kuigi tegelikult avaneb see ikka üleni.


Mulle meeldib väga ka see, et panime halli valamu halli mööbliga sobima ja segisti harmoneerub kapiukse sangadega. Ahjaa, muidugi ka aknalauad – need on samast materjalist, mis tasapind.

Mis puudutab kahetsusi, oleksin ausalt öeldes eelistanud köögis pigem köögisaart, aga samas sellist tüüpi eenduva ruumiosaga kööki tundub siiski ümar söögilaud paremini sobivat.


Mõned kahtlused olid ka segisti ja valamu osas – must Silganit-valamu oleks jällegi sobinud hästi musta pliidi ja ahjuga. Ka segisti oleks võinud must olla, aga sai võetud siiski helgem variant. Muidugi oleks võinud ka olla rohkem panipaiku, aga neid pole kunagi piisavalt!

Abikaasa on samuti köögiga väga rahul, ta on ainult öelnud, et oleks võinud panna rohkem elektrikontakte – ta nägi poes töötasapinnast välja kerkivat roostevaba kattega pistikupesa, aga ega kõike ei oska ka ette näha.

Vaata Maria köögis kasutatud kivi, segistit ja valamut ning proovi hinnakalkulaatoris, palju maksab sinu unistuste köök!

Terratso – kunstkivi töötasapinna materjalina

Crystal Calacatta Silva kvartskivist tasapind perfektsionisti köögis

Marmorimustriline Noble Carrara äsja valminud korteri köögis

Moodne hall kvartskivi Breeze Pearl väärikas eelmise sajandi alguse puumajas

Kvartskivi

Mis värvi tasapind valida?