Caesarstone -20%
Vaata!
Marmorimustriline Noble Carrara äsja valminud korteri köögis

Marmorimustriline Noble Carrara äsja valminud korteri köögis

Käisime külas 23-aastasel Erical, kes koos elukaaslase Sveniga ostis oma esimese kodu. Noorte köögis rõhutavad heledad seinad valge marmori õrna mustrit imiteeriva kunstkivi värskust ja ilu. Noble Carrara kvartskivi valevusele pakuvad kontrasti naturaalne puit ja soliidne must köögitehnika.

Külas Erical: noorte modernne köök uues kortermajas

Uurisime, kuidas teekond uue koduni läks ja kuidas noored oma uue kodu ja köögiga rahul on.

Ostsite oma esimese kodu. Kuidas teil see protsess välja nägi?

Me oleme Sveniga tegelikult koos elanud juba neli aastat, tutvusime ülikoolis. Varem üürisime korterit, aga mingil hetkel mõtlesime, et võib-olla tasuks muretseda päris enda isiklik pesake. Selles olime kohe alguses veendunud, et ostame kodu uude majja – meil on üsna kiire elutempo ja kumbki meist pole eriline ehitaja ega renoveerija.

Eks kõige stressirikkam oli panga ja ehitajatega asjaajamine, sealt edasi läks juba märksa lihtsamaks. Mina olen meist kahest romantilisem. Muidugi unistasin maani ulatuvatest kardinatest, vaasidest ja diivanist juba siis, kui oli alles neli tühja seina ja põrand, aga Sven tõi meid õnneks maa peale.

Kõige suurem kulu ja ajamahukam ettevõtmine korteris oli kahtlemata köök – selleta väga sisse kolida ei tahtnud. Kui köök oli paigas, läks edasi juba libedamalt!

Mis selle köögi juures keeruline oli ja kuidas kõik lahenes?

Köögimööbli valimine ei olnud iseenesest kuigi keeruline. Meil oli kindel soov tuua kodusoojust puiduga. Uus tänapäevane maja ja linnas elamine on küll toredad, aga ma olen hinges nagu natuke looduslaps…

Soovisime ka, et ülemiste kappide asemel oleks riiulid, sest üritame elada küllaltki minimalistlikult, et kapid poleks nodi täis, vaid meil olekski kodus vaid need asjad, mida tõeliselt vajame.

Küll aga pidasime siiski silmas mõningaid trende, mis on jäänud sotsiaalmeedias ja sisustusajakirjades silma. Näiteks valisime alt paigaldusega valamu, mis on praegu moes ja roostevabast terasest kraanikausi, mis harmoneerub massiivsete kapi- ja sahtlisangadega.


Segisti, tööpinna kivisse integreeritav pliidiplaat ja Boschi õhupuhasti said musta värvi, ahju meil pole – ei tundnud selle järele vajadustki nagu. Mikrolaineahju peitsime kappi ja nõudepesumasina valisime väiksema. Eelmises korteris oli suur masin ja läks ikka tükk aega, et see täis saada. Väikse mudeliga ei pea nõusid koguma, kui miski on sees, siis kohe tööle ja korras! Elektrit ja vett kulub ka mõõdukalt ja kui nõusid on vähem, jääb ära vaidlus, kes masinat tühjendama peaks. Õhupuhasti üle oleme väga uhked, see on nii kaunis ja soliidne, samas ka võimas ja võrdlemisi vaikne.

Siinkohal hakkas meie eelarve juba lõppema ja töötasapinnaks oli plaanitud laminaat. Kui Sveni vanemad sellest kuulsid, ütlesid nad, et tellivad meile tasapinna kingitusena – noh, meile see muidugi sobis! Neil oli endal töötasapind just Granitopist tellitud ja nii me selle kvartskivi juurde jõudsimegi.

Kuidas tasapinna valimine läks?

Ehkki saime selle kingituseks, ei tahtnud me siiski arvet liiga suureks ajada. Kuna meil on L-kujuline nurgaköök, kujutasin kohe ette, et kivitasapind läheb maksma terve varanduse. Seda enam, et soovisime töötasapinda ilma jätkukohtadeta, ühest tükist valmistatuna.

Õnneks on Granitopil kodulehel kalkulaator, kus saab tasapinnakivi hinda arvutada. Kusjuures imestasin, et mis mu peas toimus, kui laminaati kaalusin – kvartskivi polnud sugugi nii kallis!

Meie valikuks sai marmorimustriline Noble Carrara. Valge värv võib esiti ehmatada, aga kvartskivi on väga vastupidav ja lihtne puhastada, nii et selle võtsimegi!

Kuna plaat tuli ikkagi kahes tükis, muretsesime alguses, et ühenduskoht jääb silma riivama, ja ehk oleks tulnud ikkagi hiigelplaadist tasapind teha. Naljakas on see, et ühendust või n-ö üleminekut ei ole üldse näha! Kui esimesed pildid Instagrami laadisin, küsiti mitu korda, palju see maksma läks, et lasime ühest tükist tasapinna teha… Noh, vaadake ise fotosid, ei paista ju välja? Väga ilus ja ühtlane on kõik!


Muidugi oli äge ka see, et saime tasapinna kätte kiiremini kui arvasime. Mööbel oli sees ja arvasime, et peame veel mõned nädalad ootama, kuni sisse kolida saame. Aga meile helistati Granitopist kohe järgmisel päeval pärast kalkulaatoripäringut ja mõõdistaja tuli ülejärgmisel! Tähtaeg oli 2 nädalat, aga tegelikult oli kõik 8 päevaga juba valmis ja paigas! Võib-olla meil lihtsalt vedas ja tehases oli rahulikum periood, aga meie oleme igatahes ülirahul. Üldise ehitussegadusega võrreldes mõjus tasapinna tellimine nagu meeldiv vaheldus, nii kiired ja tublid poisid!

Vaata noorte köögis kasutatud kivi, sarnast musta segistit ja roostevaba valamut ning proovi hinnakalkulaatoris, palju maksab sinu unistuste köök!

Terratso – kunstkivi töötasapinna materjalina

Crystal Calacatta Silva kvartskivist tasapind perfektsionisti köögis

Moodne hall kvartskivi Breeze Pearl väärikas eelmise sajandi alguse puumajas

Marmorilaadne kunstkivi Mystery White moodsa ühepereelamu köögis

Kvartskivi

Mis värvi tasapind valida?