Caesarstone -20%
Vaata!
Moodne hall kvartskivi Breeze Pearl väärikas eelmise sajandi alguse puumajas

Moodne hall kvartskivi Breeze Pearl väärikas eelmise sajandi alguse puumajas

Käisime külas Laural tema väärikas vanas puumajas, kuhu nad kolisid abikaasa Henrikuga, et nautida, nagu nad ise ütlevad, teist noorust.

Külas Laural: 1920. aastate maja sai traditsioonilise köögi, kust ei puudu ka tänapäevased mugavused

Laura ja Henrik on terve elu elanud linnas ja teinud karjääri. Samas oli neil pikemat aega soov linna lähedale maale kolida, et nautida puhkust, imetleda loodust ja linnulaulu. Nüüd on see unistus täitunud ja remontki majas juba tehtud.

Teie maja on väga eriline. Kuidas te siia jõudsite?

Me oleme tegelikult terve elu olnud linnavurled, muudmoodi polekski saanud, sest Henrik töötas kesklinnas ja meie poeg Oskar käis koolis ning õhtuti huviringides. Mul on väike toitlustusettevõte, mis nõudis suurt tähelepanu, ent nüüd olen ohjad käest andnud ja usaldan oma kolleege, kes teavad, mida teevad.

Oleme abikaasaga alati mõelnud, et kunagi vanematena sooviksime me elada maal oma aialapiga majas, kuhu lapselapsed meeleldi külla tuleksid linnaelust puhkama ja loodust nautima.
Kui poeg ülikooli läks ja välja kolis tudengielu elama, ei julgenud veel seda muutust ette võtta, sest arvasime, et ehk soovib ta veel koju tagasi tulla, aga nüüdseks ootab Oskar koos elukaaslasega nende esimest last. Nad ostsid omaenda kodu ja planeerivad pulmigi ning meie Henrikuga otsustasime, et nüüd on meie aeg täita unistus ja kolida maale. Oleme nii palju töötanud elu jooksul, et võib hoo maha võtta küll.

Maja valimine ei olnud just lihtsamate killast, sest suurem osa majasid selles piirkonnas, mida eelistasime, vajasid remonti. Siingi on veel tööd tegelikult küllaga, praegu näiteks värvisime just kõrvalhoonet ja laiendasime aeda.

Kust te saite inspiratsiooni köögi planeerimiseks?

Köök oli tegelikult esimene ruum, mida me remontima ja sisustama hakkasime. Esiteks oli see kõige kehvemas seisus, teiseks – köök on minu kuningriik ja mis oleks maakodu helge köögita! Disaini mõttes ei ole meil planeerimine olnud kuigi keeruline – me ei soovinud midagi originaalset, vaid traditsioonilist, praktilist ja lihtsat lahendust.

Kuna aknad meie köögis on suured ja köök on valgusküllane, tahtsin ka heledat mööblit. Eriti meeldib mulle see, kuidas akende ruudumuster kapiustel kordub ja moodustab imelise terviku. Tasapinnale lasime teha ka ümardatud servad – Oskari lapsepõlves poleks osanud sellise asjaga arvestada, aga soovitati, ja lastelastele mõeldes sai selline valik tehtud, et nad müramishoos haiget ei saaks. Minu arvates see ka pehmendab pisut üldmuljet ja sobib kenasti.

Paljud soovitasid küll, et puumajas võiks olla igal pool puitpõrandad, aga ma jäin kindlaks oma ideele põrand köögis plaatida. Plaaditud põranda puhastamine on nii palju lihtsam!

Vasksete kapinuppude ja segistiga tõime sisse pisut vürtsi, et kõik päris must ja valge ei oleks. Maja ajalugu aga püüdsime rõhutada laia keraamilise valamuga.

Tasapinnaga oli asi pisut keerulisem. Esialgu olin ma täiesti kindel, et soovin paekivist tasapinda – valikus olid Jura Grey, Dietfurt Grey ja Thala Grey. Kaalusime seda otsust pikalt ja otsustasime siiski valida Breeze Pearl kvartskivi. Eks hallil on mitmeid varjundeid ja valikuid oli ka Granitopi tootevalikus päris palju. Kvartskividest oleksime näiteks Noble Concrete Grey märksa rutem kätte saanud, sest see oli tehase laos olemas. Aga tegime ikkagi tellimuse, jäime selle Breeze Pearli juurde, mille õrn muster tundus huvitavam, ega kahetse sugugi.

Miks kvartskivi, imestavad paljud… Ajal on väärtus ja koristamiseks seda kulutada eriti ei tahaks. Kunstkivi samas on – nagu plaaditud põrandki – üsna hooldusvaba. Aias ja majas on niigi palju toimetamist ja pigem tahaks nautida väljateenitud kvaliteetaega abikaasa ja lastelastega, mitte kulutada aega küürimisele!

Kas maale kolimine oli kokkuvõttes hea otsus või siiski on ka mõned kahetsused?

Kahetsused? Ei, sugugi mitte! Selge see, et vana maja vajab alguses korralikku remonti ja ka jooksvalt kõpitsemist, aga lõppkokkuvõttes see tunne, et oleme täitnud oma unistuse ja kõik need ilusad hetked maakodus on hindamatud.

Proovi hinnakalkulaatoris, palju maksab sinu unistuste köök ja uuri kliendihalduritelt ka tellitavate kivide tarneaegu ja hindu!

Terratso – kunstkivi töötasapinna materjalina

Crystal Calacatta Silva kvartskivist tasapind perfektsionisti köögis

Marmorimustriline Noble Carrara äsja valminud korteri köögis

Marmorilaadne kunstkivi Mystery White moodsa ühepereelamu köögis

Kvartskivi

Mis värvi tasapind valida?