Caesarstone -20%
Vaata!
Kevadkampaania!

Kevadkampaania!

Päike käib juba kõrgelt ja peagi on suvi! Kevadsoe meelitab õue, aeda ja terrassile ning innustab mõtlema, kuidas õuekööki või aiamajakese grillinurka värskendada.
Kui tavaliselt on kivist tasapinna puhul kõige populaarsemad kaks viimistlust, poleeritud (P-polished) ja lihvitud (H-honed), siis eriti just kevad-suvisel perioodil muutuvad teised pinnatöötluse võimalused aktuaalseks. Õueköökide ehitamise ajal kasvab huvi graniidi vastu ja tähelepanu pööratakse rohkem ka põletatud ja harjatud (nn nahkse viimistlusega) materjalile.

Erinevad pinnaviimistlused

On ju kivist tasapinda võimalik tellida väga erineva väljanägemisega, nii nagu on erinevus ka tähistuses ja terminites, kuidas neid pinnatöötlusi nimetatakse. Poleeritud ja lihvitud materjali kõrval kohtab ka kive, mille juures on näiteks märge “nahkne” (L – leather, leathered – i.k) või F/B (flamed & brushed – i.k) vms. Selline viimistlus on pinna poolest ebatasasem, krobelisem ja sarnaseid materjale kohtab ka kvartskivide tootjatel – Trend-kollektsiooni kividel nagu Ambiente Light ja Residente Dark kutsutakse struktuurset pinda näiteks Terra viimistluseks.

Mõned kivitootjad on läinud mõiste määramisel teed, kui kirjeldatakse protsessi (kivi töötlemise viisi), teised aga lisavad kivi nimele täiendi, mis iseloomustab tulemust. Selline loogika võib segadusse ajada, eriti kui arvesse võtta, et viimistlus mõjutab ka tasapinna hinda. Teisalt eks oleneb palju ka kivist endast, materjali tugevusest ja mineraalide sisaldusest. Sama tulemuse saavutamiseks võib olla ka mitu viisi ja kivist sõltuvalt võib töötlus varieeruda. Pehmemad graniidid tavaliselt ei vaja tulega töötlemist (põletamist), reljeefne struktuur saavutatakse lihtsamalt – pelgalt harjadega töötlemise abil.

Nero Assoluto

Soovides hoida lihtsat ja kasutajasõbralikku joont, kuvame Granitopis lehe materjalivalikus ja töötasapinna kalkulaatoris valdavalt poleeritud kivide hindu. See pole siiski päris universaalne reegel, kuna meie tootevalikus on erandlikke materjale. Neile eranditele oleme lisanud viimistlusviisi kohta lisainfo.
Kui soovid teemasse süveneda, loe artiklit viimistlusviiside kohta, vaata lehele “Korduma Kippuvad Küsimused” ja uuri kõiki pakutavaid võimalusi meie abivalmis spetsialistidelt!

Ühiskondlikes ruumides ja õues kasutamiseks tasub valida eriti vastupidav materjal!

Poleeritud materjal on kodudes levinuim, nii nagu kiviliikide puhul domineerivad viimasel ajal marmor, paekivi, terrazzo ja kvarts. Õue aialaudu, grillinurka või baariletti planeerides ei pruugi need siiski olla kõige paremad valikud, kuna teised kivid jäävad vastupidavuselt ja ilmastikukindluselt graniidile alla.

Neis kohtades, kus kivi koormus on suurem või võib eeldada niiskustaseme ja temperatuuri märgatavat kõikumist, tasub usaldada graniiti, eriti tumedamaid graniidisorte. Viimistlusviisidest hindavadki harjatud ja põletatud-harjatud graniiti tihtipeale välikohvikud, restoranid, hotellid jm asutused.

Kevadine hinnasula!

Graniitkivide soodustus! Nahkse (leathered-i.k) viimistlusega Nero Assoluto (F/B) ja Steel Grey (B) – 15%.


Pakkumine kehtib laos olevale materjalile, kuni kaupa jätkub.

Steel Grey

Vali oma lemmikmaterjal ja arvuta unistuste töötasapinna hind!