Caesarstone -20%
Vaata!
Nipid, kuidas luua vajadustele vastav köök, mis teenib sind aastaid

Nipid, kuidas luua vajadustele vastav köök, mis teenib sind aastaid

Köögiremonti kiputakse tegema üsna harva ja köök valitakse pikkadeks aastateks. Seetõttu on oluline hoolikalt läbi mõelda ning planeerida, millised lahendused on teie perele olulised ja mugavad ka mitme aasta pärast. Samuti tasub valida kvaliteetsed ning kauakestvad lahendused, mis niipea kulumise märke ei ilmuta.

Mõelge oma eelmisele köögile

Alustades köögiremondi planeerimist tasub vaadata esiteks otsa oma vanale köögile, mille pealt saab võtta šnitti, parandades need puudused, mis endise köögi puhul häirisid.
Siin on kõige lihtsam teha klassikaline plusside ja miinuste nimekiri – mis teid vana köögi juures häiris, mis oleks võinud olla teisiti ning mis oli nii ideaalne, et seda muuta ei tahaks? Selle nimekirja põhjal saab koostada juba esialgse joonise, mida sooviksid alles jätta, mujale paigutada või hoopis ära jätta ja milline uus köök välja hakkab nägema.

Crystal Calacatta Silva kvartskivi

Kööki planeerides võiks mõelda nendele küsimustele:

  • Kus te toitu valmistate? Kas hakkimine ja ettevalmistustööd toimuvad köögisaarel või töötasapinnal? Laiem ala hakkimiseks võiks kindlasti olla pliidi lähedal, et oleks mugav toidu küpsetada, ilma et peaks seda teisele poole kööki tassima.
  • Kui palju ja millist hoiustamisruumi te vajate? Kas eelistate avatud riiuleid või hoopis sügavaid sahtleid? Ülemise kapirea asemel pannakse tihti avatud riiulid, millel eksponeerida oma ilusamaid nõusid ja köögitarbeid.
  • Kas te kasutate kööki ka söömiseks? Kui eelistate terve perekonnaga laua ääres süüa, tasub jätta ka ruumi söögilauale.
  • Kas eelistate oma köögitehnikat hoida nähtaval või hoida tasapindadel minimalistikku ja puhast joont? Kui soovite asju nähtaval hoida, tasub valida suurem töötasapind, et tasapinnal olevad asjad söögitegemist ei segaks.
Bianco Carrara C marmor

Pange paika esialgne joonis

Kui vajadused on läbi mõeldud, on aeg visandada uus köök paberile. Vastavalt ruumile saab lasta paigaldada näiteks L-kujulise, U-kujulise või ühes seinas oleva (sirge) köögi.

Hinnakalkulaator

Ehk hoopis mahub kööki lisaks ka mugav ja moodne köögisaar, mille ääres on baaritoolidel mõnus külalisi võõrustada, kuni ise süüa valmistate. Sellisel juhul on tarvis juba läbi mõelda ka veetorud ning elektrijuhtmed, mis enne köögimööbli saabumist paigaldama peaks, kui planeerite köögisaarele näiteks kraanikaussi või pliiti.

Töötasapind kui kirss tordil

Kui mööbel on valitud, on tähtis ka töötasapinna valik, mis köögimööbli üheks seob. Kui hakkate valima töötasapinda ning kutsute mõõtja töötasapinna mõõtmiseks, peaks mööbel olema juba lõplikult paigas. Kui kapid ei ole mõõtmise ajal lõplikult paigas, loodis ega korralikult kinnitatud, ei pruugi tasapind millimeetritäpsusega oma kohale sobida. Rääkimata sellest, et kui kapid pole loodis või kinnitatud ja näiteks valamukapp on valele poole kaldu, võib tekkida probleem valamu äravooluga. Materjaliks on hea valida graniidist, marmorist või kvartskivist tasapind, mis on väga vastupidavad ning praktilised.

Vaata materjale!

Peale töötasapinna on võimalik paigaldada ka samast materjalist taustakivi, mis horisontaalset tasapinda vertikaalsel seinal täiendab ning jätab terviklikuma mulje. Taustakivi kaitseb seina pritsmete eest ning on visuaalselt väga ilus vaadata. Küll aga tuleb taustakivi planeerides mõelda ka pistikupesade asukohtadele, et kontakte jaguks kogu vajaliku köögitehnika jaoks, mida töötasapinnal kasutatakse.

Õige valgus kööki

Kui mööbel ning töötasapinna materjal on välja valitud, on tähtis läbi mõelda ka valgustus köögis. Kuna köögis toimuv söögivalmistamine nõuab head valgustust, on kõige olulisem korralikult valgustada tööpind. Kui valgus paistab tagantpoolt, ei näe korralikult hakkida ning noa kasutamine võib osutuda isegi ohtlikuks. Seetõttu on väga populaarsed ülemistesse kappidesse sisseehitatud kohtvalgustid, mis efektiivselt töötasapinda valgustavad.

Laua või köögisaare kohale sobivad aga edevamad valgustid. Eriti hubase olemise saab luua, kasutades valgusregulaatorit, et vajadusel õhtusöögilauale luua romantilisem ja hubasem valgus.

Kui vajad abi köögi planeerimisel, küsi nõu Granitopi spetsialistidelt!

Aluminio Nube kvarts

Gobi Grey kvarts
Star Gate graniit
Nero Assoluto graniit

Ideid väiksema köögi jaoks

Lastesõbraliku köögi planeerimine

Nipid, kuidas säästlikult kööki remontida

Kas teenindate ka eraisikuid?

Jah, me olemegi keskendunud eraklientidele. Kuna iga vahendaja võtab ka endale osa, on meie puhul just vahendajate puudumine soodsa hinna pakkumise eelduseks.

Mida peaks hinnapakkumise ja soodustuste puhul arvestama?

Meie müügitingimustes on reegel, et hinnapakkumine kehtib 15 päeva. Erisoodustuste ja kampaaniahindade puhul see paraku ei kehti, eriti kui tegu on “lao lõpumüügiga” – liiga kaua aega pakkumisi valides võib kivi tootmine olla lõpetatud ja kogu materjalitagavara maha müüdud.