Caesarstone -20%
Vaata!
Mugav ja trendikas vannituba

Mugav ja trendikas vannituba

Vannitoa renoveerimine on igale koduomanikule suur väljakutse. Samas võib ka eriteadmisi omamata saavutada suurepärase tulemuse, kui kõik hoolikalt läbi mõelda ja koostada konkreetne tegevuskava, eelarve ja plaan. Muidugi kehtivad vannituba remontides mõned üldreeglid – kasutada tuleb õigeid materjale ja valida usaldusväärsed koostööpartnerid.

Vannitoas kasuta niiskuskindlaid materjale!

Nii nagu köök seab töötasapinna kvaliteedile kõrgemad nõuded, nii on ka vannitoas tähtis, et pinnad oleksid vetthülgavad ja hõlpsasti puhastatavad. Keraamiliste plaatidega kaetud põrand ja seinad on moes olnud aastakümneid, kuid järjest enam kombineeritakse plaaditud pinda looduslikust marmorist või graniidist või kvartskivist paneelide ja tööpindadega.
Vannituba on ventilatsioonist ja küttest olenemata kõige märjem koht kodus. Kui otsid lahendust, mis kestaks, väldi võimaluse korral spoonitud pindade ja puitmööbli kasutamist!

Crystal Polar White badrum
Crystal Polar White kvarts

Pesuruum kasvab ja muutub luksuslikumaks

Pikalt moes olnud heledate ja valgete toonide asemel soovitavad sisekujundajad viimasel ajal vannitoas julgemalt katsetada kontrastvärvide ja isegi tumedate toonidega. Värvilahenduse ja materjalide kombineerimisel tasub aga meeles pidada, et mattidelt ja heledatelt pindadelt ei paista veepritsmed nii selgelt silma kui poleeritud ja tumedalt materjalilt.

Silestone Bianco River badrum
Bianco River kvarts

Traditsiooniliste ristküliku- ja ruudukujulisi põranda- või seinaplaate võivad asendada hoopis rombi- ja hulktahukakujulised plaadid. Julgelt tasakaalustatakse suuri kivipindu mosaiikplaadi, terrazzo-segu ja värvitud seintega. Mis võiks olla luksuslikum kui marmorist äärtega väikest basseini meenutav vann! Ent kui ruumi on vähem, saab parimaid kivimaterjale kasutades kauniks kujundada kas või valamu ümbruse. Väiksema vannitoa luksuslikumaks muutmise peale ei kulu ju kuigi palju raha!

Noble Supreme White kvartsinen kylpyhuone
Noble Supreme White kvarts
Breeze Ashen Light kvarts

Moes on minimalism

Plaaditud seintega vannitoas koguneb mustus ja veesete tavaliselt plaadivahelistesse vuukidesse. Ilu kõrval on ruumide kasutusmugavus samuti oluline, niisiis valmistatakse mõnikord terve pesunurk (vanni või duši ümbrus) ühe suure seinaplaadina. Sellist uhket lahendust kaaludes tasub mõelda, milline on erinevate materjalide veeimavuskoefitsent. Kõige niiskuskindlamad on kvartskivid, järgnevad erinevad graniidi- ja marmorisordid.

Vaata materjale!
Noble Cloudy Onyx baderom
Noble Cloudy Onyx kvarts

Vannituba ei ole kindlasti laoruum ning trendikamas kodus kehtib alati reegel – mida vähem kappe, seda parem. Kaaludes kivist tasapinda vannituppa, ei peaks mõtlema ainult silma- ja hambapesukausi või vanni ümbrusele. Kivist saab valmistada ka seinariiuleid ja kas või, näiteks, seebialuse, lisatasapinna pesumasina või kuivati peale (kui need on eest avanevad) või mujale.

Crystal Anthracyte badrum
Crystal Anthracite kvarts

Kuiv ja märg ala

Kui aastakümneid on kiire elutempo soosinud dušialuseid ja -kabiine, siis selle asemele on tulnud vihmadušš. Ka vann on nüüd jälle moes!
Suuremas vannitoas võib kuiva ja märja ala eraldamiseks kasutada marmorist või kvartskivist plaati, mis sujuvalt vanni või kraanikaussi ümbritsevaks tasapinnaks üle läheb. Vannitoa väiksemate mõõtmete puhul võiks eraldussein olla purunemiskindlast klaasist – läbipaistev piire lisab avarust! Kui käsil on ulatuslikum remont, kaalu ka sellist vihmatuba, kus traditsioonilise keset põrandat paikneva äravoolutrapi asemel juhitakse vesi ära seina ääres oleva äravoolusüsteemi kaudu!

Noble Ivory White badrum
Noble Ivory White kvarts

Vannituba on lõõgastumiseks ja nautimiseks

Paljude disainerite arvamus on, et vannituba peaks tekitama tunde nagu viibiksite spaas või Vana-Rooma termides. Ruumis, mis pole ainult funktsionaalne, vaid pigem mõnus koht puhkamiseks. Sellisel juhul kolivad ka pesumasin ja kuivati vannitoast ära – abiruumi või kööki!

Noble Supreme White kompositt baderom
Noble Supreme White kvarts

Moodsad tehnilised lahendused

Tehnoloogia arenedes jõuab vannituppa üha rohkem innovaatilisi lahendusi. Peeglite sisse ehitatud LED-valgustid ja puutetundlikud paneelid meeleoluka muusika, temperatuuri või valgustuse valimiseks, prill-laua soojendusega nutipotid, hotellidest tuttavad liikumisanduriga segistid jms. Mugavus ja luksus peitub tihtipeale väikestes detailides. Kui tehnoloogia kõike seda pakub, miks mitte neid lahendusi kasutada!

Silestone Lyra badrum
Lyra kvarts

Küsi vannitoa renoveerimisel nõu Granitopi spetsialistidelt, leia inspiratsiooni fotogaleriist ning arvuta marmorist, graniidist või kvartskivist tasapinna maksumus hinnakalkulaatoris!

Majapidamisruumi planeerimine

Kvaliteetne vannituba pikkadeks aastateks

Granitopist tellimine – kiire ja mugav!

Mis paksusega teil kivid on?

Levinumad kiviplaatide (slab´ide) paksused on 20 mm ja 30 mm, mis on erineva hinnaga ja mõlemad variandid on valikuna olemas ka hinnakalkulaatoris. Mõne materjali puhul on võimalik saada ka 12, 40, 50 mm paksusega kivi, kuid hinda ja saadavust tuleks täiendavalt täpsustada.

Millise investeeringuga peaks kivist töötasapinna tellimisel arvestama?

Eelkõige tuleks kivitasapinda võtta kui head investeeringut. Investeeringu suurus sõltub palju valitud kivist ja soovitud töötlustest, ent ligikaudselt võttes jääb keskmise tasapinna hind 600 ja 4000 euro vahele. Tööpinda investeerimine on pikaajaline, kuna kivitasapind ei vaja aja jooksul vahetamist.

Nero Marquina svart marmor badrum

Bricmate Glanshammar Silk