Caesarstone -20%
Vaata!
Majapidamisruumi planeerimine

Majapidamisruumi planeerimine

Nii nagu köök ja vannituba, on ka majapidamisruum kodu üks tähtsamaid ruume, mille puhul kehtivad märksõnad nagu mugavus, avarus, praktilisus ja puhtus. Ja ehkki abiruum jääb külaliste pilkude eest varju, võib seegi koht kaunis ja korras olla, et elanikel oleks seal mõnus toimetada.
Väiksemates korterites on pesumasina koht tavaliselt vannitoas või köögis, koristusvahenditele leitakse koht mõnes kapis, pesukast ja triikimislaud või pesukuivatusrest mahutatakse garderoobi või panipaika. Majaelanikel või ka suuremas korteris, eriti laste ja lemmikloomadega peredes, on aga otstarbekas juba remondi või planeerimise algfaasis projekteerida elamisse eraldi tuba – majapidamisruum.

Bianco Carrara C marmor

Avaramas ruumis on parem toimetusi teha!

Kui pesumasin, pesukorv ja mõnikord ka -kuivati kõik vannituppa mahutada, võib väike ruum kitsaks jääda. Ning kui silme ees on triikimist ootavate riiete virn, on vihmaduši või vannimõnude nautimine keeruline või isegi võimatu. Seetõttu on üha enam inimesi, kes universaalse abiruumi elamisse projekteerivad ja selle konkreetselt enda vajadustele sobivaks kohandavad.

Aga mida võiks majapidamisruumi ehitamise ja sisustamise juures arvesse võtta?

Viscount White graniit

 

Disain ja praktilisus üheskoos

Ruumi kujundamisel võiks lähtuda kodu üldilmest. Väärikasse vanalinnakorterisse sobib üks materjal, linnast väljas paiknevasse talusse aga võib sobida hoopis midagi muud. Tööpinna valikul võiks arvestada, et looduskivid nagu marmor, graniit ja paekivi taluvad ka kõrgemaid temperatuure, samas kui kunstkivi – kvartsi – pind on kuumuse suhtes tundlikum. Kui töötasapinda tahta ka triikimisalusena kasutada, tuleks kindlasti valida kuumuskindel kivitasapind!
Nii nagu köök ja vannituba, on ka majapidamisruumil oma eripärad ja disaini kõrval tuleks selle tehnilise ruumi sisustamisel silmas pidada ka ergonoomilisust ja lahenduste praktilisust.

Vaata materjale!

Asukoht majas või korteris

Ideaalne majapidamisruum asub köögi või garaaži lähedal. Hea, kui oleks ka otse õue avanev uks – nii on lihtsam teisi ruume läbimata pesu õue kuivama viia. Kui peres on lemmikloom või elanike hobiks on näiteks kalal või matkamas käimine, on samuti mugav, kui porised jalanõud ja koera käpakesed saab puhtaks pesta kohe pärast sisenemist. Käsidušš ja kraanikauss on sellise kiirpesu seisukohalt hädavajalikud!

Noble Arco

Majapidamisruum kui abiruum ja hoiukoht

Kappe ja panipaiku pole köögis ja pesuruumis kunagi liiga palju. Võib alati vaielda, kas lisaks pesumasinale on vaja kuivatit ning kas parema triikimistulemuse saab aurukapis aurutades või triikrauda kasutades. Erinevatele seisukohtadele leiab kindlasti nii poolt- kui vastuargumente, aga selles, et majapidamisruum on ideaalne koht asjade hoidmiseks, ei kahtle keegi.

Elanike hobid ja harjumused määravad majapidamisruumi sisustuse. Mida rohkem on nagisid, kappe ja riiuleid, seda paremini on tagatud võimalus hoiustada asju, mida igapäevaselt vaja ei lähe, olgu nendeks siis jõulukaunistused või rulluisud, akukruvikeeraja ja elektripirnide tagavara või eksootiliselt reisilt Indiast või Aafrikast kaasa toodud trumm.

Pildid: Husart.se

Hea ventilatsioon

Majapidamisruum leiab enim kasutamist ilmselt pesu pesemise ja kuivatamise kohana. Ükskõik, kas kuivatamiseks kasutatakse kuivatit või kuivatusresti, niiske ruum vajab kindlasti head õhutamist, mistõttu ventilatsiooni pealt kokku hoida ei maksaks.

Lihtsalt hooldatavad seinad ja põrand

Kuigi majapidamisruumis on olemas veevarustus ja õhk on tavalise toaga võrreldes keskmisest niiskem, ei vaja ruum enamasti üleni keraamiliste plaatidega katmist. Tihti plaaditakse vaid põrand, pesumasina ja kraanikausinurga ümbrus ning mujal seintel leiab kasutamist pestav seinavärv, kivist tasapind ja seda täiendav taustakivi. Kui majapidamisruumi seintele kinnitada ka töötasapinnaga samast kivist valmistatud riiulid, on tulemus eriti elegantne!

Nero Assoluto graniit

Piisav valgustus ja elektrikontaktid

Hästi valgustatud ruumis on parem toimetada, samuti lihtsustab töötamist pistikupesade käepärane asukoht. Kui on võimalus, tasub laevalgustile lisaks kasutada painduvaid seinalampe, kohtvalgusteid või ka laua või riiuli külge kinnituvaid näpitslampe.

Kui tunned huvi majapidamisruumi sobiva kivitasapinna vastu, soovid valamu alla marmorplaati tellida vms, vaata meie tootevalikut ning arvuta välja kivist tööpinna hind!

Kvaliteetne vannituba pikkadeks aastateks

Mugav ja trendikas vannituba

Granitopist tellimine – kiire ja mugav!

Bianco Sardo