Valitud materjalid -50%
Vaata!
Kaunis kodu aastal 2020 – moodsa tehnoloogia ja väärika ajaloo harmoonia

Kaunis kodu aastal 2020 – moodsa tehnoloogia ja väärika ajaloo harmoonia

Maailm meie ümber muutub kiiresti, hooajatrendid vahetuvad ja järjest tuleb juurde uusi modernseid lahendusi. Kas moevooluga kaasa tormata või jääda klassikalisele sisustusstiilile truuks? Uurisime sisearhitektidelt, millised on kodukujunduses 2020. aastal valitsevad suundumused.

Täiuslik puhtus või kasutusjälgedes avalduvad mälestused?

Kodu sisustades soovitakse luua hea mikrokliimaga keskkond, kus puhata pere ja sõpradega aega veetes. Ei ole saladus, et värske ja hubase õhkkonna loomisele aitab kaasa looduslike materjalide kasutamine ning köögi ja vannitoa renoveerimisel kasutatakse üha enam kivist tasapindu. Aga milline kivi ja viimistlus valida, kas õigem oleks kasutada graniiti, marmorit või kvartskivi? Kas töötasapind ja köögisaar, aknalauad ja kaminakivid peaks olema poleeritud või lihvitud?
Marmor, eriti valge marmor, on mustri poolest üks tuntumatest kividest, kuid tihtipeale kardetakse, et kiire elutempo juures on raske tööpinda kauni ja puhtana hoida. Aga kas peakski?
Paljudes maades ei ole kivi sugugi pelgalt töötasapinna materjal, kiviplaatidest tehakse ka trepiastmeid ja põrandaid, kaminaid, basseine ja välikööke. Kui ühiskondlikus ruumis lihvivad kivi tuhandete ja kümnete tuhandete sammud, tasapinnad saavad lööke ja kriime pannidelt ning kiviplaadil rullitakse tainast. Sellisel puhul ei saagi kivi laitmatult puhas ja plekitu olla ja mõne meelest on just selline materjal ilus. Nii nagu näkku tekib aastatega miimikakortse, võib ka kivipinnale jäädvustuda iseoom ja mälestused. Kasutusjäljed, milles on näha ajalugu.
Kas selline hoiak sobib või tuleks kalduda ideaalse ja plekitu puhtuse poole, on igaühe enda otsustada.

Crystal Calacatta Silva

Meeles tasuks pidada, et kompromisse pole vaja teha kummagi valiku puhul. Kui kiviga koos vananemisest osutub tähtsamaks praktiline pool, võib kaaluda marmorimustrilist kunstkivi, kvartsist töötasapinda, milles on ühendatud nii marmori ilu kui kõrgtehnoloogia abil saavutatud määrdumiskindlus. Kuna kvartskivi on inimese poolt loodud, on selle veeimavuskoefitsent nullilähedane ning tänu sellele on kivi väga lihtne puhtana hoida.

Vaata materjale!

Sisustusstiil, milles avalduvad elanike elutempo ja hoiakud

Ükskõik, kas kivipinnaks valitakse lihvitud või poleeritud kivi, valge, must või roheline marmor, või hoopis graniit või kvartskivi… Materjali valides ei ole tähtis mitte ainult trendikus ja silmailu, vaid ka mugavus, funktsionaalsus ja kvaliteet. Näitusesaalis elamine võib olla sama väsitav kui remondi keskel elamine. Selleks, et renoveerimine võimalikult vähe stressi tekitaks, tasub kõik hoolikalt läbi kaaluda, sõnastada oma unistused ja eesmärgid ning koostada tegevusplaan.

Mõnikord ei ole vajagi kapitaalseid muutusi, piisab ka läbimõeldud värskendusest, milles on arvestatud elanike vajadustega. Uut ja vana võib kombineerida, et saavutada tulemus, mis on nii luksuslik staatuse sümbol kui ka igapäevaseks eluks praktiline. Eelhoiakuna jätab kliendi avatud mõtlemine ja loominguline lähenemine sisekujundajale vabaduse, mis võimaldab jõuda parema tulemuseni. Mõnedele küsimustele oleks siiski tark võimalikult varakult vastused leida.

* Kui suur on kodu renoveerimise eelarve? Kivist töötasapindade maksumuse arvestamisel on abiks Granitopi hinnakalkulaator!

* Kas piisab väikesest värskendusest, näiteks seinte värvimisest ja aknalaudade-töötasapindade uuendamisest või oleks vaja välja vahetada ka mööbel ja tehnika?

* Kes on elanikud, millised on nende harjumused ja vajadused?

* Keda spetsialistidest tuleks kaasata? Teadupärast peavad elektri- ja santehnilisi töid teostama professionaalid, kuid kas vaja on ka sisekujundajat või lausa projekteerijat?

* Milline on renoveerimise ajakava? Granitopis valmistame ja paigaldame me kivitasapinnad, trepiastmed või mistahes muud kiviplaadist detailid reeglina paari nädalaga, kuid täpsete mõõtude võtmise huvides peaks mööbel olema eelnevalt paigaldatud, seina külge kinnitatud ja loodis. Plaane tehes on mõistlik arvestada ajavaruga.

Nero Marquina marmor

Nagu öeldud, ettekujutusi ideaalsest kodust, täiuslikust köögist ja vannitoast on palju ja erinevaid. Meie valmistame kõik töötasapinnad eritellimusena, loominguliselt ja iga kliendi personaalsetele vajadustele vastavalt. Seda aga, millised need soovid täpselt on, meie öelda ei saa. Kas valida näiteks ühe kausiga valamu või topeltlai, sõltub eelkõige elanike harjumustest, sellest, kas kööki kasutatakse aktiivselt toidu valmistamiseks või pigem kogunemiskohana. Kindel on, et iga kodu väärib kauakestvat ja kaunist kivist töötasapinda, mille ümber koguneda külaliste või perega. Kodu renoveerimisse panustada tasub, sest kivist töötasapinda valides võib see olla aastakümneid kaunina püsiv või lausa eluaegne investeering!

Vaata valamuid!

Trendisoovitusi 2024. aastaks

2021. aasta köögitrendid: minimalism, funktsionaalsus ja perekesksus

2022. aasta köögitrendid

Materjali valikust sõltub töötasapinna eluiga ja välimus

Köögisaar – kaasaegse köögi keskpunkt

Abiks köögisaare planeerimisel – kuni kaks korda suurem tööpind!

KIVIMATERJALIDE EDETABEL

Jura Grey
Bianco Carrara C
Mystery White
Noble Ivory White
Noble Concrete Grey
Nero Assoluto
Noble Carrara
Noble Supreme White
Steel Grey
Viscount White

Hinnakalkulaator
Granitop showroom