Caesarstone -20%
Vaata!
Trendisoovitusi 2024. aastaks

Trendisoovitusi 2024. aastaks

Üks maailma juhtiv köögi- ja vannitoamööbliga tegelevaid professionaale koondavaid organisatsioone NKBA (National Kitchen & Bath Association) korraldas 2024. a alguses ümarlaua, et arutada, millised on valdkonna parimate spetsialistide visioonid eelolevaks aastaks. 60aastase ajalooga ühingu põhjalikus raportis leidsid sajad ja tuhanded mööblitootjad, -disainerid ja -müüjad, et üldistada või läbivaid selgeid disainisuundi ennustada on aasta-aastalt järjest keerulisem. Kodukujundajate põhiline nõue olevat individualistlik lähenemine – nõutakse epikuurliku eluviisi mugavusi ja elurõõmu nautida laskvaid puhketsoone. Tahetakse isikupäraseid lahendusi, mitte universaalset kõigile sobivat masstoodangut. Konkreetsete stiilide, materjalide ja värvide asemel aga domineerivad pigem maailmavaated ja mõnikord lausa vastandlikud märksõnad. Väärtustatakse unikaalsust ja ruumid muutuvad üha enam koduomaniku nägu.

Noble Arco

Eelkõige tõusid uuringus esile järgmised teemad:

 • Siseruumi üleminek õuealaks, n-ö piiride vältimine toa/köögi ja looduse vahel.
 • Innovatsioon ja isikupärane kujundus.
 • Minimalism ja kergesti hooldatavad materjalid.
 • Köögisaar kui ruumi keskpunkt.
 • Köök kui mitte ainult toitumise koht, vaid ka heaolu ja puhketsoon.
 • Suurem tähelepanu jätkusuutlikkusele.
 • Õiged ja läbimõeldud valgustuslahendused.
Planet Pluto

Täiendavate märksõnade või jutupunktidena mainiti:

 • Popid ja omapärased disainilahendused.
 • Uuenduslikud tehnilised lahendused.
 • Parimad tavad ja võimalused jätkusuutlikkuse tagamiseks.
 • Köögi planeerimise jagamine 12. sammuks: köögisaar, panipaigad/kapid/sahtlid, tööpinnad, taustakivi, põrandad, külmikud, nõudepesumasin, nõud/köögitehnika, ventilatsioon/kubud, valamud, segistid ja valgustid.
Terrazzo Carrara

Graniit, marmor, paekivi jt looduskivid on loodussäästlike inimeste lemmikud!

Looduskivi Instituuti (The Natural Stone Institute) esindav kõneisik toonitas oma kõnes, et minimaalset töötlemist vajavate materjalide suurem kasutamine (nagu looduskivid seda on), aitavad hoida kasvuhoonegaaside taset madalamal. Järelikult on süsinikujalajälje kontrolli ja kliimamuutuse vältimise seisukohalt igati tervitatav graniidi, marmori ja paekivi populaarsuse kasv!

Põhjamaade suurima graniiditootja, Norras Larvikis asuva Lundhs Real Stone esindaja Line Møller Mærsk tõi välja, et nn sinisel graniidil (larvikiidil) on mitu nägu ja kivi paljude variatsioonide tõttu (Blue Pearl, Emerald Pearl, Labrador Antique jt) on materjali võimalik kasutada väga erinevate värvilahenduste puhul. Kõik need graniidisordid on huvitavad ja erilised ning tänu oma omadustele aitavad luua isikupäraseid ruume ja lahendusi. Graniit on visuaalselt atraktiivne, samal ajal peegeldab endas loodusele lähedal viibimise rahustavat tunnet. Eriti ilus on lamellide valgusmängu pakkuv sinakashall kihiline kivi keskkondades, mis seostuvad veega – spaades, aurusaunades, aga kindlasti ka tasapinnana või valamu taguse taustakivina. Kuna graniit on ka võrdlemisi tugev ja väikese veeimavuskoefitsendiga, sobibki see hästi sinna, kus poorsemaid looduskive (paas ja marmor) ei ole mõistlik kasutada.

Vaata valamuid!
Viscount White

”Meie ettevõtte vastutustundliku tootmise reeglid (zero-waste policy) ja EPD (Environmental Product Declaration) näitavad, et toetame ja julgustame säästvat mõtteviisi,” ütles Møller Mærsk. “Ühtlasi otsime koostöös arhitektide, disainerite ja ehitajatega üha edasi loovaid lahendusi, kuidas maksimaalselt ära kasutada kogu graniidi kaevandamisel tekkiv kivi, sh tootmisülejäägid.”

Looduslike materjalide, sh marmori ja näiteks heleda puidu (eriti tamme) kasutamise tõusutrendi olid märganud ka mitmed teised sisustusvaldkonna tipptegijad. Marmori puhul täheldati, et moodi on läinud köögisaarte külgede katmine kiviga, nii et saar näeb välja hiiglasliku kiviplokina.

Sellist lähenemist oli märganud lausa 56% küsitletuist, kusjuures kasvanud mõõtmetega saare marmori värvi puhul erandeid ei täheldatud – ühtviisi armastavad inimesed nii valget, musta, rohelist kui ka teist värvi (kollast, pruuni, roosat) marmorit.

Kuna kliendid on unikaalsete disainilahenduste otsingul, oleme Granitopis täheldanud eritellimusmaterjalide populaarsuse tõusu. Päris kõiki maailma kive me oma tootevalikusse kunagi võtta ei saa, küll aga pakume klientidele soovi korral ka tõeliselt eksklusiivseid materjale ja lahendusi.

Vaata materjale!

Köögisaar ja käepärased panipaigad

“Köögisaar on ruumi kese ja võimalus luua kunstiteos, kasutades ainulaadset kivi, kontrastseid värve või materjale. Näen, et köögisaar areneb, mäng käib vormi ja materjalide üleminekutega, et olla mitte lihtsalt töötsoon, vaid peen mööbliese,” märkis üks disainer. “Oleme näinud väga huvitavaid muutusi köögisaarte kujunduse juures ka istekohtade planeerimise seisukohalt, kus ollakse oluliselt eemaldunud traditsioonilisest paigutusest. Valdavalt istuti varasemalt kas ümber saare (wrap-around) või paiknesid istujad reas (all in a row), enam mitte.”

Crystal Vulcano


61% küsitletutest pidas oluliseks, et tasapinda täiendaks täiskõrge taustakivi. “See jätab ühest küljest luksusliku mulje, samas on sellist ühtlasema pinnaga kööki ka lihtsam puhastada.”
50% rõhutasid, kui oluline on hästi planeerida sahtlite-kappide suurust ja paigutust. 37% tahaks, et mööbli sisemus oleks lihtsamini oma käe järgi osadeks jaotatav, samuti mainiti sahtlisisude, prügi sorteerimist võimaldavate jäätmesüsteemide ning valamuga sobivate lõikelaudade-nõrutussõelte tähtsust.

“Rohkem maast laeni mööblit ja sügavaid alumisi kappe, mis aitaksid maksimeerida hoiuruumi, rohkem sahtleid ja sisse ehitatud laadimisjaamu, et parandada köögimööbli funktsionaalsust.”

Mikrotrendina võiks nimetada baarinurga populaarsuse tõusu – ligi 60% vastanutest tõi välja, et köögis võiks olla koht, võib-olla lausa eraldi väikse külmikuga, kus ennast värskendamas käia. Sellesse nišši võiks koondada nii kohviaparaadi, baarikapi kui ka smuutide ja kokteilide valmistamise seadmed.

Keraamika ja kvartskivi on endiselt popid kui kõige vähem hooldust nõudvad materjalid

73% vastajaid hääletasid tulevikumaterjaliks kunstkivi. Keraamika, eriti Bricmate´i paekivi meenutava disainiga kivide nõudluse kasvu võime kinnitada ka meie Granitopis.
Kvartskivist ja keraamikast valmistatud töötasapinnad on lihtsalt puhastatavad ja uskumatult plekikindlad, samuti ei karda keraamika kuuma ning on materjalina kaalult kergem kui massiivsed looduskivid. Puhtus on mugavuse kõrval üks põhjustest, miks kvartskivi ja keraamikat armastatakse.
“Kunstkivi pakub köökides ja vannitubades sama ilu ja luksust, mida looduskivigi, kuid tulemus – kaunis kodu – tuleb kätte palju väiksema vaevaga.”

Jura Select Classic

Vaikset luksust mainiti moodsast tehnikast rääkides. Õhupuhastite ja nõudepesumasinate valikul pööratakse üha enam tähelepanu tehnika müratasemele – tervelt 65% eelistab vaiksemaid mudeleid ning 41% rõhutab, et oluline on ka kapiuste-sahtlite ning jäätmesüsteemide hääletu sulgumine.
Kui vahepeal tundus, et roostevaba teras on köögitehnika puhul taganemas ja kasvab valgete ja mattmustade seadmete populaarsus, siis nüüd on külmhall metallivärvi tehnika taas moes. Eriti kehtib see õhupuhastite väljatõmbekappide puhul, mis varasemalt pigem kappide varju peideti. Praegu domineerib seisukoht, et ventilaator võiks olla suur ja silmatorkav, võimas, kuid vaikne, ning 51% vastanutest arvab, et see võiks olla roostevabast terasest.

Loodushoid ja vastutustundlik tarbimine

51% vastanutest leidis, et tänapäeval ei saa kuidagi mööda vaadata loodushoiust – jätkusuutlikust mõtteviisist motiveeritud otsused kehtivad ka kodu renoveerimise puhul. Seetõttu on valdkonna tootjad ja spetsialistid seadnud oma eesmärgiks suunata kliente vastutustundlikuma tarbimise poole.
“Missiooniks on propageerida toodete kvaliteeti ja pikaealisust, samuti energiatõhusaid ja taaskasutamist võimaldavaid lahendusi. Nii on praegu köögimööbli ja -sisustuse puhul taaskasutatav 52,5% ja komposteeritavate materjalide osakaal 23%.”


Kivitasapindade puhul jälgitakse väga tähelepanelikult tootmise keskkonnasõbralikkust ja kivi puhul läheneb taaskasutus isegi sajale protsendile. Samuti on Granitop aastate jooksul investeerinud veepuhastusjaama ja energiasäästlikesse seadmetesse, kasutame tehases soojustagastusega ventilatsiooni ja oleme suurendanud taastuvenergia kasutamist (rajamisel on päikesepaneelidel põhinev autonoomne energiatootmine).

Tee Sinagi jätkusuutlik otsus – vali kivitasapind, mis kestab aastakümneid!

Kui soovid proovida, palju maksaks just Sinu kööki sobiv kivitasapind, proovi hinnakalkulaatorit, mille abil on võimalik välja arvutada nii materjali kui paigalduse hind. Küsimuste korral võta ühendust meie abivalmis spetsialistidega!

Valik trendikaid eksootilisi kivimaterjale aastaks 2024

2023. aasta köögitrendid

2022. aasta köögitrendid

Kaunis kodu – moodsa tehnoloogia ja väärika ajaloo harmoonia

2021. aasta köögitrendid: minimalism, funktsionaalsus ja perekesksus

Sisekujundajad soovitavad

Terrazzo Calacatta