Kõik kivist tööpinnad -20%
Materjali valikust sõltub töötasapinna eluiga ja välimus

Materjali valikust sõltub töötasapinna eluiga ja välimus

Uurime Granitopi müügidirektorilt Silver Suurkütilt, mida peaks arvestama töötasapinna valikul, millised on materjalide omadused ja eripärad ning kuidas jõuda kodu renoveerides parima võimaliku tulemuseni.

Millised on viimase aja disainisuunad, mis materjale kliendid eelistavad?

Tegime aasta alguses kokkuvõtte – populaarsete materjalide edetabeli tipus troonis ülivõimsa tulemusega beežikas kivistisi sisaldav paekivi Jura Grey. Väga trendikaks on muutunud marmorimustriline kvartskivi, kuid ka hallid graniidid ja betoonisarnane kunstkivi on jätkuvalt hinnatud.
Köögis veedetakse suur osa ajast, niisiis peab seal viibimine olema mõnus ja hubane! Üldistavalt võib öelda, et köögid ja köögisaared kasvavad. Köögitasapinna mõõtusid ja mööbli kuju mõjutab palju eluruumide ja võimaluste avardumine, aga ka arhitektuur ja kinnisvaraturg. Viimasel ajal on U-kujulisi ja nurgakööke varasemaga võrreldes rohkem, ning kindel trend on köögisaared!

Noble Concrete Grey

Mis on kivist töötasapinna põhilised eelised?

Graniit, marmor, paas ja teised kivimid on ühed vanimad maailmas leiduvatest materjalidest. Miljoneid aastaid on kivi loodusjõudude meelevallas, tuultes ja tormides vastu pidanud. Niisiis on ka kivist valmistatud tööpind ühtaegu nii vastupidav kui kaunis. Loomulikult on kõik kodud ja inimesed erinevad, seetõttu võivad kasutusharjumustest sõltuda ka materjali valik ja põhjused, miks marmori, paekivi, graniidi või kunstkivi kasuks otsustada.

Kui põhiliseks kriteeriumiks võtta ilu ja omanäolisus, siis on ainuõige valik looduskivi. Marmori kordumatu muster või paekivisse jäänud teokarpide või taimede kivistised on nagu looduslik kunstiteos, millele ei ole võrdset. Ehkki looduskivi tugevusega seoses tuleks nimetada pigem graniiti ning paas ja marmor on pigem pehmemad kivid, võib ettevaatliku kasutuse puhul ka naturaalne materjal kaunis püsida. On ju põlvkondade kaupa rullitud marmorplaadil tainast või kasutatud kivist uhmreid näiteks maitseainete peenestamiseks – kivile ei tee see midagi!

Verde Guatemala

Samas ei ole kivi siiski päris purunematu ja löökide tagajärjel võib tasapinnast kilde või tükke eralduda. Õrnem on kivi serv, ja sellega tuleks raskete malmpottide või -pannidega ümber käies arvestada. Ka istumisala (saart, lauda) planeerides ei saa toestamata tasapinna “üleäär” olla väga suur, sest looduskivi vajab reeglina alla raami.
Siin tulebki mängu kvartskivi, mis on tehislik materjal, mille tugevus ja poorsus on veel parem kui looduskividel (sileda pinna veeimavuskoefitsent on 0). Kunstkivide muster võib olla looduslikule materjalile väga sarnane, isegi sedavõrd, et vahet peaaegu polegi. Eeskujuks on ikka kas siis teraline, laike, lookeid ja helbeid sisaldav graniit, voogava joonega marmor või huvitavate kivististega paekivi.
Võimalused ja värvid on kvartskivi valides peaaegu piiramatud ja saadaval ka sellised mustrid ja värvid, mida looduses ei esine.
Õige hoolduse korral kestab kivitasapind kogu elu, tunduvalt kauem kui selle all olev mööbel, ehkki trendide muutumise tõttu soovivad kliendid ka tasapinda vahel välja vahetada.

Vaata materjale!

Mis värvid praegu moes on?

Sellele ei ole ühest vastust. Oliivikarva mööblit peavad paljud hitiks, hall, must ja valge on populaarsed olnud väga pikka aega. Heledamate toonide eelistajad valivad kas loodusliku marmori vöi kvartsi, mida leidub nii lumivalge, beežika kui ka marmorimustrilisena. Kuldsete ja vasekarva kraanide ja kraanikausside juurde eelistatakse ka rohelist marmorit (Verde Guatemala) vöi graniiti (Verde Savana). Väga populaarsed on hallikad toonid (näiteks Noble Concrete Grey), mis sobib nii heleda mööbli kui ka puidutooni kappidega.
Ka üldine sisustusstiil mõjutab kivivalikut. Eriti just askeetlikus köögis tuleb hästi esile suurema mustriga kivi ilu ja omapära, seda nii looduskivide (Viscount White) kui ka kvartskivide (Calacattad) puhul.

Viscount White

Kuidas kivist töötasapindu hooldada?

Kvartstasapinna igapäevane puhastamine on väga lihtne, tavaliselt piisabki lihtsalt niiske lapiga pühkimisest. Poorsemad looduskivid on mõnede vedelike suhtes tundlikumad (mahlad, õli, sojakaste).
Granitop pakub ka spetsiaalseid hooldusvahendeid, samuti püüame oma kodulehe artiklites nõu anda, kuidas kivi puhastada ja ilusana hoida. Kui internetiühendust pole alati käepärast, võib hooldusjuhendi Granitopi kodulehelt pdf-ina alla laadida!

Kas tasapindu saab ka elukohavahetusel kaasa võtta?

Granitop toodab tasapindu eritellimusena – see tähendab, et iga kivi sobib ideaalselt just konkreetsele köögile. Elukoha vahetusel on töötasapindasid võimalik eemaldada ja kaasa võtta küll, kuid arvestama peab, et mida erilisem on töötasapind, mööbel ja ruum (sisselõiked, viltu saagimine, elektri- ja veevarustuse asukohad) seda tõenäolisem on, et köök ei pruugi sobida uue elukoha köögi mõõtudega. Demontaaži käigus pole päris võimatu seegi, et kivi puruneb.
Niisiis oleks hea jätta köök sinna, kuhu ta alguses mõeldud oli ja tellida meilt uude kohta kolides uus, just sinna ruumi sobiv tasapind!

Bohus Grey

Palju kivitasapind maksab?

Kivitasapinna hinna arvestamiseks on Granitopi lehel kalkulaator. Ka tootevalikus on põhisortimendil (mida meil tehase laos piisavalt varuks on) hinnad juures, kuid kivi ruutmeetri hind on tegelikult vaid üks osa tasapinna maksumusest. Materjali hinnale lisandub saagimine, servaviimistlus, samuti avad pliidi, valamu, segisti ja pistikupesade jaoks, asukohast sõltuv transpordikulu, paigaldus… Väga lihtsat valemit arvutamiseks ei ole, kuid meie hinnakalkulaatorit kasutades saab samm-sammult valikuid tehes päris täpse tulemuse.

Ehkki kivitasapind võib soetushetkel osutuda natuke kallimaks kui teised materjalid, tuleb see kokkuvöttes soodsam kui puidu, laminaadi või mõne muu tasapinna korduv remont ja hooldus. Kui võtta köögiremonti kui investeeringut kinnisvarasse, võib arvestada, et naturaalne ja väärikas materjal jätab kindlasti parema mulje kui kivist odavama ruutmeetrihinnaga alternatiivide kasutamine.

Kas hiljuti on turule tulnud ka päris uusi materjale?

Materjalivalik muutub ja täieneb meil pidevalt ning seetõttu me igast uuendusest uudist ei avalda. Trendidega seoses tasub siiski mainimist, et väga positiivselt on kliendid vastu võtnud Terrazzokivid, mis on samuti kunstkivid nagu kvartski, kuid sisaldavad endas looduskivide kilde. Terrazzo, mida kutsutakse ka kunstmarmoriks ja tsementmarmoriks, erineb kvartsist eelkõige ”looduslikuma” valmistusviisi poolest. Kvartskivi valmistatakse plaatidena (i.k slab), Terrazzo-kivi aga “küpseb” konteineris plokina ja lõigatakse plaatideks, kalibreeritakse ja viimistletakse alles tootmistsükli lõpus.

Terrazzo Calacatta
Terrazzo GV 0/25

Ühe kliendi kommentaar, mis meid eriti rõõmustas, kõlas: “tulemus on veel kaunim kui ootasime” -see käis just Terrazzo kohta. Eks niimoodi tihtipeale juhtubki, sest kivinäidis on küllaltki pisike ja tööpinna kogu ilu tuleb välja alles siis, kui kivi on paigas ja köök valmis.

Kivi on väga ilus materjal. Seda kaunidust imetledes tuleb siiski rõhutada, et tasapind on osa sisustusest. Kivitasapind on oluline osa, kuid harmoonilise terviku eest väärivad tänu kahtlemata ka mööblifirma, valamu ja segistitootja, sisearhitektid ning eelkõige – ilumeelega klient, kes valikud tegi!
Kui soovid meiega oma kauni köögi pilti jagada või saata tagasisidet tasapinna tellimise kogemuse asjus, saad seda teha siin.

Nipid, kuidas luua vajadustele vastav köök, mis teenib sind aastaid

Aastakümneid kestev kivitasapind

Parimad valikud sünnivad tootja ja kliendi koostöös!

Kivist töötasapind – rohkem lahendusi, kui arvad!

 

Hinnakalkulaator