Kvaliteetse töötasapinna tellimise ABC

Kvaliteetse töötasapinna tellimise ABC

Töötasapinna tellimine Granitopist on väga lihtne, kuid kvaliteetse lõpptulemuse saavutamiseks on siiski hea meeles pidada mõnda kasulikku nõuannet.

Oleme graniidist, marmorist ja kvartskivist töötasapindu valmistanud aastaid ning tänu kogemusele on meie kivimeistrid kahtluseta oma ala professionaalid. Mõnikord võib kliendile tunduda, et aja säästmiseks oleks parem tellida tasapind varakult, võib-olla veel enne köögimööbli valmimist, või säästa mõõdistusele või paigaldusele kuluvat aega ja raha. Võib ka vastupidi paista – tundub hea mõte kõik remonditööd ära teha ning siis, kui saabub töötasapind, saab kohe hubast ja kaunist tulemust nautida. Tõde on tegelikult kuskil vahepeal.

Iga inimene ei pea oskama lugeda tehnilist joonist või teadma valamute või segistite paigaldamise kõiki peensusi. Piisab, kui meie meistrimehed niisuguseid asju teavad!
Üheksa korda mõõda, üks kord lõika – nii ütleb vanarahvatarkus ning kahtlemata peab see eriti täpselt paika kivist tööpindade puhul. Seega võiks esimene ja väga tähtis soovitus ollagi mõõtmise ja planeerimise valdkonnast. Meie jaoks on täpsed mõõdud nii olulised, et pakume mõõdistust täiesti tasuta.

Kohtumine Granitopi kogenud tehnikutega on kasulik mitmel põhjusel. Esiteks saame niimoodi tagada kvaliteetse tulemuse, marmorist, graniidist või kvartsist tööpinna, mis kindlasti sobib ideaalselt Sinu koju, kööki või vannituppa ning on valminud kõiki asukoha iseärasusi silmas pidades.

Teiseks on täpsed mõõdud ja kliendi soovidega arvestamine vajalikud veatu tootmisjooniseni jõudmiseks. Arvutiprogramme kasutades valminud digitaalne mudel ja masinad, mis võimaldavad lõigata kivi kümnendikmillimeetrise täpsusega, on meie mureks, kuid alguses kogemata ümardatud sentimeeter võib töö tootmisfaasi jõudes põhjustada ebameeldiva üllatuse.

Kui näiteks köögikapp, kuhu on mõeldud pliit, on tunduvalt laiem kui sellesse integreeritav tehnika, kas ava tuleb 10 cm paremale või vasakule või täpselt keskele? Kus on õhu väljatõmbekubu ja kas valamu sügavus või esialgu planeeritud asukoht sobib olemasolevate köögikappidega ega takista sahtlite-uste sulgemist? Kuidas on plaanitud lõplik seinaviimistlus, kas plaatidena, värvitud või töötasapinnaga samast kivist?

Vähetähtsaid teemasid pole, kõik on oluline, ning peaaegu kõik on ka võimalik. Kui klient peab tähtsaks, et kogu hiigeltööpind oleks valmistatud ühest suurest kivist, peaks mõõdistaja ehitusobjekti külastama ainuüksi seepärast, et täpsustada kiviplaadi siseruumi jõudmise võimalikkus. Võib-olla on vaja eritehnikat (kraana) või lisarammu tugevate meeste näol, kes töötasapinna kohale tuua ja paika tõsta aitavad?

Nagu öeldud, oleme me Granitopis palju aastaid oma oskusi ja teadmisi täiendanud. Iga uus projekt on meile õppetund. Tänu neile kogemustele teame hästi, kui erinev võib olla arvuti või mobiili vahendusel nähtud foto päris kiviga võrreldes. Tavaliselt on kivi muidugi pildist palju ilusam, kuid oma osa on kindlasti valgustusel ning üldisel sisekujundusel. Kivi, mis võib kunstvalguses või ekraanil paista küllaltki tavaliselt laiguline, hakkab võib-olla hommikupäikeses mängima ja särab kõikides toonides, pakkudes seninägematu elamuse! Seepärast on oluline näha kivinäidiseid oma silmaga – sageli juhtub, et esiti arvuti ekraanil nähtud materjal päris elus ei meeldigi ja see õige kivi selgub näidiseid vaadates-katsudes. Lisaks aitab meie tehnik erinevate lahenduste valimisel – valamu, sellesse jooksvad veesooned, tööpindade liitekohad, taustakivid jms.

Kivi, eriti graniit, on väga tugev materjal ja selle töötlemine nõuab oskusi ja vastavaid tööriistu. Kivi, isegi imekaunist marmorit, ei saa painutada, küll aga saab täpselt mõõta ja lõigata – see on meil üsna kivinenud seisukoht. Mõõdistamine ei ole meie jaoks kunagi lihtsalt loodi, kalli aparaadi või mõõdulindiga omaette nohisedes mööda kööki kõndimine. See on ühtlasi ka vahetu suhtlus, mille käigus saab projektis muudatusi ja täiendusi teha. Ikka parima lõpptulemuse ja kliendi rahulolu nimel!