Kõik kivist tööpinnad -20%
7 nõuannet, kuidas kivist töötasapinda valida

7 nõuannet, kuidas kivist töötasapinda valida

Niisiis, Sul on olemas oma köögi plaan või köögimööbel on juba paigas ning soovid selle peale ka töötasapinda või olemasoleva välja vahetada. On mitmeid erinevaid materjale, millest kivi on üks vastupidavamaid ja ilusamaid. Järgnevalt anname Sulle nõu, kuidas endale kivist töötasapinda valida.

Millist kivitüüpi eelistada?

Erinevatel kivitüüpidel on erinevad omadused. Graniiti on palju erinevaid värve ja mustreid. Ehkki tegemist on vastupidava ja kauni materjaliga töötasapinnaks, peab arvestama, et heledad graniiditüübid on reeglina imavamad ja veidi hapramad ning seega vastuvõtlikumad plekkide tekkele ning mehhaanilistele vigastustele. Enamik marmori tüüpe ei sobi köögis kasutamiseks, kuid näevad head välja vannitoas, aknalaudadena või kaminakividena. Kontrolli, kas Sinu lemmikmarmor sobib soovitud kasutuskohta! Kvartskivi on tugev mittepoorne materjal, mis on väga praktiline ja hooldusvaba tööpinna materjal. Saadaval on palju erinevaid värve, paljusid neist looduses ei leidu.

Vaata materjale!

Töötasapinna välimus

Oluline on leida kivi, mis sobib kõige muuga ruumis, kuhu kividetail tuleb. Köögis peab arvestama köögikappide uste värvi, otsustada tuleks, millise viimistlusega köögitehnika ja -tarvikud valida. Töötasapinna taha jäävale seinale võib tellida sama värvi kividetailid või otsida sobivat värvi keraamilised plaadid. Kas soovid näha kontraste või harmooniat? Kui hea on ruumi valgustatus – nii aknast tulev päevavalgus kui ka lambivalgus? Vastavalt sellele tuleks eelistada heledamat või tumedamat kivi. Ühevärvilisel kivil paistavad määrdunud kohad paremini silma kui mustriga kivil. Kas soovid läikivpoleeritud või lihtsalt lihvitud kivipinda? Vaata kivinäidiseid ka päris elus, sest pilt arvutiekraanil pole alati päris sama.

Mõõdud

Arvesta, et ühe kividetaili maksimaalne pikkus ei saa olla rohkem kui kolm meetrit. L-kujuline köök tehakse reeglina vähemalt kahest tükist, U-kujuline vähemalt kolmest. Millises suunas peaksid kulgema lõikejooned? Kõigil detailidel, eriti otstes, peaks kivipinnal kindlasti toestus all olema. Konsulteeri spetsialistidega erilahenduste osas. Millised käepidemed on kappidel – kas kivi peaks esiservas neist üle ulatuma või mitte? Käepidemega kapiuste puhul ulatub tööpind tavaliselt 1-2 cm üle kapiuste. Kui paks võiks tööpind olla? Kõige levinum on 30mm, aga kasutatakse ka 40mm või ainult 20mm paksusega kivi.

Valamu ja pliit

Millist tüüpi valamut valida? Tööpinna peale monteeritav, samas tasapinnas kivipinnaga või tööpinna alla liimitav? Erinevate viisidega saad tutvuda meie koduleheküljel. Ka pliidiplaadi puhul tuleb teha sarnane valik – kas lihtsalt tööpinna peale käiv pliit või töötasapinna sisse süvistatav pliidiplaat. Millised peaksid tulema nähtavad esiservad? Saadaval on erinevad viimistlused, millest neli populaarsemat on siin:

faasitud

ümarfaasitud

poolümar

ümar

Töötasapinna visand

Nii, nüüd oled otsustanud enamiku detaile. Tee endale lihtne plaan, kuhu märgid peale töötasapinna umbkaudsed mõõdud ja tehnilised detailid (valamu- ja pliidi paigaldusviis, poleeritud esiservad ja nende tüüp, avad segistitele/elektripistikutele). Nende abil on lihtne küsida hinnapakkumist oma köögile.

Tee endale nimekiri vajalikest tegevustest

– Enne töötasapinna tellimist peavad aluskapid olema kokkumonteeritud ja oma lõplikul kohal. Kontrolli, et kõik kapid oleksid täpselt samal kõrgusel ja ühes seinas paiknevad kapid ka sirgel joonel. Ära paigaldada seina keraamilisi plaate enne tööpinna saamist.
– Küsi hinnapakkumist, et teada saada oma tööpinna ligikaudne maksumus.

Hinnakalkulaator

– Otsusta, millist valamut ja segistit soovid. Kui Sa ei soovi neid meilt osta, peaks mõõtude võtmise ajal need Sul juba olemas olema, et mõõdistajad saaksid nendega tutvuda.
– Kui mööbel on paigas või tead täpselt, millal see paika saab, lepi kokku aeg tasapindade täpseks mõõdistamiseks.
– Käi mõõdistajaga üle kõik detailid, alates soovitud kivist ja lõpetades maksetingimustega.
– Kui vahetad välja vana tööpinna, hoolitse selle eest, et uue saabumise ajaks oleks eelmine eemaldatud ja vesi kinni keeratud.
– Kui saad teada uue töötasapinna paigaldamise aja, lepi kokku aeg torumehe ja elektrikuga, kes ühendaksid vee ning kanalisatsiooni ja pliidiplaadi. Aja võib kokku leppida kõige varem tasapinna paigaldamisele järgnevaks päevaks. Ka tööpinna tagust seina ei tohiks varem plaatima asuda.

Küsi nõu spetsialistidelt

Kui kahtled milleski või tahad lihtsalt rohkem informatsiooni, siis küsi asjatundjatelt. Meie tegeleme tööpindadega iga päev ja aastate jooksul oleme omandanud palju kogemusi ning kavalaid nippe, kuidas aidata Sind oma eesmärgile – ideaalsele kodule – lähemale.

Luksuslik taaskasutus

Ideid väiksema köögi jaoks

Lastesõbraliku köögi planeerimine

Nipid, kuidas säästlikult kööki remontida

Terratso – kunstkivi töötasapinna materjalina

Crystal Calacatta kvarts

Colonial Ivory