Caesarstone -20%
Vaata!
Virginia Black – huvitava mustriga graniit Ameerikast

Virginia Black – huvitava mustriga graniit Ameerikast

Ilusal päiksepaistelisel kevadpäeval läksime külla Larsi südalinnas asuvasse kontorisse, et arutada kivitasapinna ja remondi teemal ning pildistada graniiti, mida väga tihti ei tellita. Virginia Black – tuntud ka nimedega Jet Mist ja Virginia Mist – on tumehall, peaaegu must graniit, mida kaunistavad heledamad laigud ja looked. Lainelist mustrit, millest õhkub looduse stiihiat ja graniidi ürgset tugevust, võib lõputult imetlema jääda, ometi ei ole see materjal millegipärast sama menukas ja levinud kui nt Viscount White või Verde Savana

Tumedat graniiti soovivad inimesed valivad tasapinnaks tavaliselt Nero Assoluto või Nero Africa, päris populaarsed on ka Galaxy Star, Emerald Pearl ja Blue in the Night. Miks teie just Virginia Blacki kasuks otsustasite?

Virginia Black on võib-olla Euroopas ja Aasias natuke vähem tuntud, aga Ameerikas väga kuulus kivi. Just seda tumedat graniiti kasutatakse palju nii hoonete välisviimistluses kui büroohoonete interjöörides, nt põrandaplaatidena. American Misti näeb nii memoriaale kui monumente külastades, samuti valmistatakse sellest graniidist baarilette ja kohvikulaudu. See tume ja kõva graniit on USAs hästi teatud tänu oma vastupidavusele, pluss tal on väga iseloomulik välimus.
Mulle meeldis just see graniit juba ammu, küllap oleks samasuguse koduköökigi tellinud, aga tol ajal – aastaid tagasi – polnud Granitopi valikus Virginia Blacki. Noh, nüüd lõpuks sai see viga parandatud.

Vaata materjale!

Maailmas on tõesti väga palju erinevaid ja huvitavaid materjale. Kõiki ei saa me kunagi oma kodulehele panna, siis läheks valik liiga kirjuks. Aga kui tohib küsida, mis kivi teil kodus on?

Nero Tropez, must marmor. See on ka väga ilus materjal, mulle üldse must tasapind meeldib. Jätab sellise rahuliku mulje ja muudab ruumi soliidsemaks. Hall mööbel, roostevaba teras, tumedad puitpinnad, valged seinad – kui neid täiendab must kivipind, mida kaunistab heledam muster, siis on tulemus väga ilus.

Muide, kui tulemusest rääkida… Nagu näha, ruum on väga kitsas ja sopiline, maja on vana ja toona ei peetud kööki oluliseks. Enne meil oligi siin nurgakeses ainult valamu, väike kummut ja kohviaparaat, aga sellesse kapikesse, mis siin varem oli, ei mahtunud midagi. Bürooassistent tahtis siia ammu sellist hubasemat köögi moodi sisustatud ruumi, kus oleks koht nii kohviaparaadi, veekeedukannu, nõudepesumasina, külmiku kui ka fritüüri ja mikrolaineahju jaoks. Remonti sundis tegema asjaolu, et kuigi panipaiku oli juurde vaja, päris tüüpilist kööki ma siia samuti ei soovinud. Kontori kööginurgal on nagu pisut teine funktsioon – kui aktiivselt toitu valmistama hakata, leviksid hoolimata ventilatsioonikubust lõhnad mööda kabinette laiali ja see ei sobi meie imagoga. Pealegi on ümberringi palju häid kohvikuid ja söögikohti, tavaliselt käivadki meil kõik väljas söömas.

Teil pole siin köögis pliitigi?

Just! Pliiti pole, sest seda ei ole vaja. Kui mõnikord tekib tahtmine pärast nõupidamist pitsalõik kiireks kehakinnituseks võtta või kliendikohtumisel kevadrulle, friteeritud krevette või sooje suupisteid pakkuda, siis need ampsud saab soojaks teha airfryeris/kuumaõhufritüüriga. Mõned korrad aastas on meil suuremad peod ka ja seminarid filiaalide töötajatele, kuid sellistel puhkudel oleme harjunud kasutama cateringi-teenust. On üks firma, mis saab imehästi hakkama nii taco´de kui tempura´ga, valikus on palju eri menüüsid külmlauast (canapé ja pierogie) ja salatitest kuni tõsisema buffeeni. Aga nemad meie kööki või pliiti ei vaja, sest tullakse oma tehnika ja varustusega. Sellised suuremad söömingud toimuvad meil muidugi mitte siin, vaid saalis, nagu näete, siin pole istekohtagi, lauda asendab klapplaud.
Muide, alguses assistent mõtles, et kleebib selle lauakese niisama tumeda graniidimustrilise kleepsuga üle ja küllap ta sobib. Aga see polnud siiski hea lahendus, niisiis võtsime siia peale ka kivi ikka!

Mööbli leidmine ja sisustamine on sellises väikses ruumis kindlasti päris suur väljakutse?

Tell me about it! Tahtsime kappe ja sahtleid, kuhu külmkapp ja nõudepesumasin ja kõik muu vajalik paigutada, aga siia ei sobi ju midagi! IKEA köögikonfiguraator andis assistendile ruumi mõõtude sisestamise järel täpselt null soovitust! Zero, nil, nada! AI-põhine planeerija ütleb, et siia ei mahu mööblit, sest seinte vaheline ava on isegi põrandaliistude eemaldamise järel 2cm lühem kui kõige väiksem kapiboks.
Häda ongi selles, et otsasein on nii kitsas, et tüüpilised nurgakapi moodulid ei kõlba, hädavaevu mahutasime selle Knoxhulti ära. Valamu alune uks ei avanegi päris lõpuni ja nurgas on tasapinna all omapärane tühimik. See pritsmeliist, mis sai kraani juurde pandud, on ainult paari törtsu liimi või silikooniga kinni. Neid kommunikatsioonide (torude) inspektsiooniavasid ei tohi tegelikult kinni katta, seega sai selline poolenisti ajutine lahendus. Üürileandja haldur lubas, et parempoolne mittekandev sein, mille küljes praegu klapplaud on, võib-olla läheb varsti lammutamisele – siis saame natuke ruumi juurde. Kahju ka eriti ei ole – seinad ja põrand ja lagi on nii võimatult kõverad, et mööblimeistrid-puusepad ja Granitopi tasapinna paigaldajad pidid mõnedes kohtades kompromissile minema. Täpselt looditud kapi ja töötasapinna kõrval oleks täiesti viltune sein jäänud liiga õudne.

Mida te teistele remondi tegijatele ja sisustajatele soovitaksite?

Noh, eks võib-olla kõige tähtsam on mitte lasta end esile kerkivatest raskustest ära ehmatada või asja pooleli jätta. Võtame kas või näiteks sellesama Knoxhulti – ta on mõeldud nii, et ühel pool on sahtel ja madal kapiuks ja teisel pool kõrge valamukapp. Kui leidsime, et nõudepesumasin tuleb paremale (sest vasakule ei mahu) ja valamu alla jällegi sahtlit ei saa panna, kombineerisime otsaseinakapist ja samasugusest vasakpoolsest 2 erinevat kappi – ühel on kõrged uksed, teisel sahtlid. IKEA mööbli puhul on hea, et enamasti saab kapipooli omavahel vahetada.


Kui ülemine kapp vertikaalselt ei mahu, asendame hinged hüdraulilistega (vahetame gaasiamordiga tõstemehhanismi vastu) ja keerame kapi horisontaalseks. Ja sobib küll!
See mulle Granitopi puhul ka meeldib, et teie meistrimehed ei näe mitte probleeme, vaid lahendusi!

Olgugi, et meie pisike ruum, kuhu graniittasapinna tellisime, on kõike muud kui sirge, mõnikord tulebki elus leppida sellega, mis on, ja võtta olukorrast maksimum. Mu meelest sai Granitop väga hästi hakkama ja tulemuseks on parim võimalik kontoriköök. Kuna teil oli graniidile sooduspakkumine, oli hind samuti lausa üllatavalt hea!

Kui vajad abi köögi planeerimisel, valamusegisti või kivitasapinna valikul, küsi nõu Granitopi spetsialistidelt!

Luksuslik taaskasutus

Ideid väiksema köögi jaoks

Nipid, kuidas säästlikult kööki remontida

Hinnakalkulaator