Miks just Granitop?
Omame suurt kogemustepagasit kivist töötasapindade valmistamisel. Meie kõige olulisem eesmärk on Sinu rahulolu – me ei ürita ilmtingimata pakkuda kõige kallimat lahendust, vaid just Sinu vajadustele sobivaimat. Meie mõõdistajad teavad, et ka üks-kaks millimeetrit võib paljugi muuta ja tänu täpsetele mõõtudele saame Sinu töötasapinnad probleemivabalt paigaldatud ning tulemus on vähemalt muljetavaldav või lausa imeline. Lisaks kogenud töötajatele on meie eeliseks kindlasti ka kiirus – mõõtude võtmisest töötasapindade paigaldamiseni ei kulu rohkem kui kaks nädalat. Lisaks pakume laias valikus kvaliteetseid Blanco köögivalamuid ja -segisteid, mis muudab tööpinna tellimise meilt eriti lihtsaks ja mugavaks – kõik ühest kohast! Enne tellimist saad meie kodulehel välja arvutada ka oma töötasapinna ligikaudse hinna.
Usume, et tehtud tööd räägivad enda eest. Lisaks võite lugeda meie rahulolevate klientide arvamusi. Kõik see peaks kinnitama, et Granitop on kindel valik!
Millist tasapinda valida?
Graniidist töötasapindade kasuks räägib eelkõige nende loomulik ja kordumatu ilu. Ükski köök pole kunagi teisega ära vahetamiseni sarnane, kuna iga kivitahvli muster on erinev. Lisaks on graniit kulumiskindlam kui näiteks puit või laminaattasapind.
Marmor on olnud hinnatud sisustusmaterjal juba antiiksetest aegadest alates ja ka tänapäeval loovad marmorist töötasapinnad vaieldamatult luksusliku meeleolu, kuid ilma hirmuta paista vanamoodne. Marmor on lihtsalt ajatu!
Kunstkivist töötasapinnad on saadaval laias värvivalikus ning nende eeliseks (lisaks graniidist veelgi suuremale vastupidavusele) on võimalus teostada efektseid disainilahendusi. Sinu töötasapinna värv võib olla lumivalgest erkroheliseni.
Loe erinevate materjalide ja võimaluste kohta meie blogist või võta ühendust Granitopi spetsialistidega!
Kas teenindate ka eraisikuid?
Jah, me olemegi keskendunud eraklientidele. Kuna iga vahendaja võtab ka endale osa, on meie puhul just vahendajate puudumine soodsa hinna pakkumise eelduseks.
Kuidas saan oma köögile pakkumise ja mil moel vormistatakse tellimus?
Tööpindade lõpliku maksumuse koos paigaldusega saad välja arvutada Hinnakalkulaatori abil. Olles valinud sobiva kivi ja sisestanud korrektsed mõõdud, saad samast kohast ka tellimuse ära saata. Samuti võid meile saata oma köögi plaani, kus peal ka mõõdud, mille alusel saame sulle pakkumise teha.
Saates esmase kalkulatsiooniga tellimuse, võtab meie mõõdistaja Sinuga ühendust, et leppida kokku aeg mõõtude kontrollimiseks, näidiste esitlemiseks ja lõpliku tellimuse vormistamiseks.
Kas Hinnakalkulaatoriga arvutatud hind on lõplik?
Peale mõõtude kontrollimist kasutatakse sama kalkulaatorit ka lõpphinna arvutamiseks. See hind on lõplik ja mingeid lisakulutusi ei kaasne.
Kuidas ja millal toimub tasumine?
Ettemaks 50-100% (vastavalt arvel kajastatud tingimustele) tellimuse summast, kui klient kinnitab tellimuse. Arve summa tuleb üle kanda meie pangakontole või teostada makse maksekaardiga. Lõpparve tuleb maksta enne tellitud kauba vastuvõtmist või vahetult enne paigalduse alustamist.
Milline on teeninduspiirkond ja tellimuse täitmise kiirus?
Teenindame tervet Eestit ja üldjuhul suudame Teie tööpinnad paigaldada 1-2 nädalat peale meiepoolset mõõdistamist ja lõpptellimuse vormistamist. Mõõdistamine on võimalik hiljemalt 5 päeva pärast tellimuse esitamist.
Mida tähendab “mõõdistusest paigalduseni 2 nädalat”, kas seda võib arvestada kindla lubadusena?
Klientide rahulolu huvides on Granitopist töötasapinna tellimise protsess aastatega lihvitud selliseks, et kõik sujuks kiirelt ja minimaalse närvikuluga. Reeglina ei lähe kivitasapinna valmistamiseks ja paigaldamiseks rohkem kui 14 päeva, erandjuhtudel oleme teinud imesid ja olnud isegi veel kiiremad.
See 2-nädalane paigaldusaeg on meie prioriteet ja kehtib laomaterjalidele, mis on toodete nimekirjas koos ruutmeetri hinnaga. Eritellimuskivide puhul võib periood mõnevõrra pikeneda.
On olnud üksikuid juhuseid, kui (meist mitte olenevatel põhjustel) läks tellimuse täitmisega kauem, samuti ei saa me lubadust pidada, kui kliendile ükski pakutud külastusaeg ei sobi.
Mõõdistuse ja paigalduse aja lepivad Granitopi logistikud kokku tunniajalise täpsusega (nt kahest kolmeni) – see ei tähenda, et meeskond saabub täpselt kell 14:00, vaid et meie spetsialiste võib oodata tunniajases ajavahemikus 14-15. Aeg-ajalt tuleb ette graafiku muutusi, sest eelmisel objektil võis minna pisut kauem aega, ootamatuste eest ei ole keegi kaitstud.
Kuidas oleks võimalik näha tegelikke kivinäidiseid?
Meie mõõdistajatel on olemas kõik meie poolt pakutavate kivide näidised. Eelvaliku saate ka teha kodulehel asuvas galeriis ja hinnakalkulaatoris leiduvate fotode põhjal. Looduskivide puhul varieerub kivimuster partiist sõltuvalt. Kui soovid, võime saata Sulle pildi just sellest plaadist (slab), millest Sinu köögi või vannitoa tasapinna lõikame.
Näidised ja showroom?
Kivinäidistega saab tutvuda showroom´is (showroomides). Kaugematesse piirkondadesse oleme materjalide näidiseid saatnud posti teel.
Vaata materjale! |
Kui tahaks tellida, millised on sammud tellimuseni?
Vali välja sobiv materjal ja arvuta hinnakalkulaatoris, milliseks kujuneb töö maksumus. Kalkulaator töötab ühtlasi kontaktivormina – pärast päringu saatmist võtab maksimaalselt kahe tööpäeva jooksul ühendust Granitopi spetsialist, kellega saab arutada tellimust detailsemalt. Loe pikemat kalkulaatori kasutamise juhendit!
Kui suur võib olla kiviplaadist lõigatav tasapind?
Ühest ja lihtsat vastust sellele küsimusele ei ole. Looduskivide puhul sõltub palju kaevandustes lõigatavate plokkide suurusest ja kvaliteedist. Ehkki mõne materjali puhul võib plaadi pikkus ulatuda ka 3,4-3,5 meetrini, tuleks arvestada, et marmori, graniidi või paekivi slab´idel on harva kõik küljed sirged ja ülisuuri plaate (slab´e) ei pruugi olla saadaval. Seetõttu ei soovita me planeerida 3000mm pikemaid tasapindu.
Kvartskivid on küll ristküliku kujulised ja nn jumbo-slab´ide pikkus on üle kolme meetri (3185x1550mm, 3200x1600mm, 3250x1590mm – sõltuvalt tootjast), kuid päris kõiki materjale jumbo-mõõdus ei toodeta.
Omajagu seab plaadi suurusele piirid kivi kaal (mis näiteks 5m2 pindalaga köögisaare plaadi puhul võib olla 400 kg), samuti on mõjutajaks köögi asukoht ja hoones paiknemine. Pikemaid/laiemaid tasapinna-plaate või ühe tükina valmistatud L-kööki ei mahu mõnede vanalinnamajade kitsastes koridorides keerama, kraanaga aknast sisse tõstmist võib takistada aknaava mõõt.
Üldjuhul eeldame, et raskete ja suurte tasapindade puhul kaasatakse kivi objektile kandmiseks abitööjõudu, tihtipeale tuleb plaadi paigaldamiseks kasutada ka renditehnikat.
Kui palju võib töötasapinna äär üle mööbli ulatuda, ilma et see vajaks lisatuge?
Töötasapinna materjalide tugevus on erinev, samuti sõltub palju kivi paksusest ja (looduskivi) kvaliteedist. Kvartskivi, eriti 30mm paksusena, on kõige tugevam. Kui on tähtis, et tasapinda saaks laua või baariletina kasutada või on soov jätta ruumist ja mööblist õhulisem mulje, saab konstruktsioone vajadusel ka kiviga varjata. Nii näiteks võib köögisaare lauaosa või elutuppa ulatuva L-köögi visuaalselt õhus olevat plaati toetada kasvatatud serva taha peidetud tugevdusraamiga.
Milliseid ettevalmistusi on vaja teha enne mõõdistaja saabumist?
Köögikapid peavad olema fikseeritud oma lõplikku asukohta ja looditud. Kui Sa ei soovi valamut meie valikus olevate toodete hulgast, peaks ka see juba mõõdistaja tulles olemas olema. Sama kehtib segisti ja pliidiplaadi ning teiste avasid vajada võivate seadmete kohta.
Köögitehnika, valamu ja segisti peaks olema objektil, et mõõdistaja saaks selle margi/mudeli ja mõõtudega tutvuda. Soovitav oleks Granitopi spetsialistidega nõu pidada enne köögitehnika ostmist – kõik pliidiplaadid ja valamumudelid ei pruugi olla sobivad, et neid saaks süvistatuna paigaldada.
Märgi erisoovid mõõdistuslehele!
Kas monteerite ka valamuid ja elektripliite?
Me küll paigaldame valamud ja pliidid tasapindade sisse, kuid vee-, kanalisatsiooni- ja elektriühendusi me ei teosta. Segisti sobivust me kontrollime, kuid ei paigalda.
Kui muretseda valamu ja segisti mujalt, mida peaks ostmisel arvesse võtma?
a) Valamut ostes jälgi tähelepanelikult selle paigaldusvõimalusi. Granitopis müüdavatel Blanco valamutel on märgitud, kas valamu on mõeldud pealt või alt paigaldamiseks, samuti kas tegu on tööpinda süvistatava mudeliga või mitte.
b) Mitme valamukausiga valamud jagunevad vasaku- (LH) ja paremakäelisteks (RH). Seda, kumma valamuga on tegu, määratakse suurema kausi järgi. Kõikidel valamutel pole mõlemakäelisi mudeleid.
c) Kuna segistiava puuritakse tavaliselt töötasapinda valamu ja taustakivi vahelisele alale, on äärmiselt oluline köögikappide ja valamu sügavus – see, et kivimaterjal valamuservast kuni seinaääreni oleks piisava laiusega (min 100 mm). Eriti kehtib juhul, kui mööbel on varasemast ajast (vana standardi järgi oli mööbli sügavus 560 mm, nüüd on levinud pigem 600 mm sügavusega kapid). Vana standardiga kappidesse ei pruugi uue standardi valamu mahtuda.
d) Segisti puhul tuleb jälgida ka veejoa tugevust ja temperatuuri reguleeriva kangi liikumist – kui nt soe vesi tuleb kraanist hooba seina poole liigutades, tuleb segistiava planeerida seinast ja taustakivist piisavalt kaugele.
e) Pliidiplaatide ja valamute paigalduse puhul on tavaks tsentriline asetus, st tehnika paigaldatakse selle alla jääva kapi/mooduli keskele. Kui pliidi all on ahi, mis on pliidiplaadist laiem, jääb mõlemale poole võrdselt ruumi. Kui soovid, et järgitaks mingeid muid põhimõtteid, anna oma eelistustest varakult teada ning kindlasti vaata tähelepanelikult paigaldusjoonist, millele heakskiidu annad.
Miks tuleb katta kinni põrandad, kas paigaldajad ei võiks jalatseid ära võtta?
Kuna kivitasapinna näol on tegu raske esemega, kannavad paigaldajad tööohutusnõuetest tulenevalt turvajalatseid. Lisaks põranda papiga kaitsmisele on soovitav kinni katta ka lähedal olev mööbel, sest paigalduse käigus võib tekkida tolmu (nt harbastel looduskividel lõigatakse avasse jäetud transpordi tugevdusribad ära alles objektil).
Mil määral võib usaldada kivinäidist ja kodulehel/sotsiaalmeedias olevaid pilte?
Kivinäidised on müüdavatest kividest – samast materjalist, millest valmistatav tööpindki. Samas sõltub kivi muster ja värvitoon palju valgustusest ja vaatenurgast. Peenema struktuuriga kvarts võib näiteks näida teatud oludes täiesti ühevärvilisena, ühtlaselt valge, beeži, halli või mustana. Teatud poleeritud ja läikivate tükikestega kivisorte on äärmiselt raske loomulikuna fotografeerida ja valguspeegelduse vältimise tõttu valitud pildistamisnurgast sõltuvalt võib sama köögisaar näida nii tumehalli kui öömustana. Väikeseid värvitoonide erinevusi võib kividel esineda sõltuvalt partiist.
Looduskivide puhul ei tasu imestada, kui kiviplaadi muster või värv varieerub hoolimata sellest, et kogu köök on valmistatud mitte ainult ühest partiist, vaid ka samast slab´ist pärit kivist. Eriti kehtib see valge marmori Bianco Carrara C puhul.
Iseloomuga materjale valides (nt looduskivid nagu Carrara marmor või Jura Grey paekivi) võid saata kontaktisikule foto, milline peaks olema kivi muster – siis saame varakult täpsustada, kas ligilähedase kujundusega kivi on võimalik leida. Väga eriliste soovide puhul võib olla parem kasutada kunstkivi, mille muster on muutumatu.
Kuidas tasapinna materjali valida, kas parem on graniit, marmor, paekivi, kvarts, keraamika või Terrazzo?
1) Graniit on äärmiselt tugev, võrdlemisi vähepoorne ja ilmastikukindel.
2) Marmori muster jätab suursuguse mulje, kuid kivi vajab rohkem hoolt, et kaunis püsida.
3) Paekivi (eriti Jura Grey) on huvitava mustriga ja marmorist praktilisem – kasutusjäljed ei paista välja. Nagu ka marmor, on paekivi samuti “pehme” kivi.
4) Kvarts on väga hügieeniline ja tugev materjal. Erinevalt looduskividest ei kannata kunstkivi kuuma ja võib aastatega päikesevalguse käes pisut pleekida.
5) Terrazzo-kivi on valmistatud purustatud looduskivist. Tükkidest-kildudest mosaiikmuster on kaunis ja moodne, kuid materjal on vaigusisalduse tõttu kuumatundlik.
6) Võrreldes teiste kunstkividega, kvartsi ja Terrazzoga, on keraamika märksa kuumakindlam, taludes kõrgeid temperatuure sama hästi kui graniit. Nagu teine kunstkivi – kvarts – on keraamilised tasapinnad äärmiselt hügieenilised ja vähepoorsed.
Loe kivi liikide, mustri ja värvide kohta, vaata pikemat artiklit kunstkivide (kvartsi ja terrazzo) sarnasusest ja erinevusest!
Millised viimistlusvõimalused on olemas?
Populaarseimad töötasapinna kivi töötlused on poleerimine (P-polished) ja lihvimine (H-honed), mõlemad on siledad, kuid poleeritud pind läigib, lihvitud aga on matt. Viimistlusviise on siiski palju rohkem ja erinevatel tootjatel võib sama tulemuse iseloomustamiseks olla erinev mõiste sõltuvalt sellest, kas see tähistab töötlemise viisi või pinda pärast töötlust (lõpptulemust). Näiteks graniidi puhul kasutatakse mõnikord mõistet “nahkne” (leathered finish), teine tootja aga nimetab sama viimistlust “harjatud” pinnaks (brushed). Viimistlusviisid võivad sõltuvada kivi omadustest ja loomulikult ei ole kõikide materjalide puhul kõik viimistlusviisid saadaval. Kui vajad selgitust mõistetele nagu flamed, bush-hammered/fine-picked, antiqued/tumbled, water-jet honed, blasted, acid-washed või soovid tutvuda näidistega, võta ühendust meie spetsialistidega!
Millega peaks arvestama taustakivi ja servaliistu tellides?
Nii nagu ka tasapinna puhul, seab taustakivi pikkusele piirid kiviplaadi pikkus. Kui vähegi võimalik, valmistame taustakivi samast plaadist, et sarnasus tasapinnaga oleks maksimaalne. Mõne materjali puhul (paekivi, marmor, terrazzo) ei ole kivi rabeduse tõttu võimalik toota liistu täispikkusega, seda eriti juhul, kui taustakivi kõrgus on vähem kui 100mm.
Kui tellida tööpind või köögisaar, mille horisontaalne kivi jätkub vertikaalse küljena, kui täpselt mustrit sobitada saab?
Granitopi spetsialistid annavad parima, et mustri üleminekud oleks võimalikult ühtlased ja joonise (marmori veenide) jätkumine sujuv. Suuremustrilistel kividel saab kasutada peegelefekti ning kunstkivi puhul on tootjad arvestanud bookmatch efektiga (plaadid on olemas nii vasaku- kui parempoolsena). Täiusliku mustri sobitamisega kaasneb pisut suurem materjalikulu ja hind võib olla kuni 40% suurem kodulehe automaatses hinnakalkulaatoris kuvatavast.
Bookmatch
Kui tootevalikus on näidatud kivi ruutmeetri hind, miks kalkulaatoris arvutades 1x1m suurune lauake kallimaks osutub?
Kivide hinda materjalide lehel tuleks võtta orienteeruvana, sest ruutmeetri hind on töötasapinna vms kiviplaadi üldisest maksumusest ainult üks osa. Kivitahvlist (slabist) ruutmeetrise lauakese saamiseks tuleb teha vähemalt 2, aga tihtipeale isegi 4 lõiget (saag – 2000-4000 mm), samuti vajavad kõik nähtaval olevad servad servaviimistlust (profiil – 4000 mm). Kalkulaatoris lisatakse üldsummale ka käibemaks ja transpordikulu, mis samuti mõjutavad hinda.
Teisalt võib aialauakese, lilleriiuli, postamendi või kaminasimsi hind olla madalamgi kui kalkulaatoris –
LEIUNURGA materjalijäägi (-50 %) puhul võib kiviplaadikese maksumus kujuneda väga soodsaks.
Üha rohkem inimesi tunneb huvi, palju võiks maksta söögilaua või köögisaare katteks valmistatud kiviplaat. Arvutasime välja mõned näidishinnad, kus on tüüpilise mõõduga plaadile lisatud ka servaviimistluse hind ja orienteeruv transpordikulu. Siin on ära toodud lihtsa tasapinna maksumus, milles pole avasid ning mis ei vaja mõõtmist ega paigaldust.
Hinnakalkulaator |
Lauaplaat või köögisaare katteplaat graniidist Bianco Sardo 20mm, poleeritud
1 x 1.5m (kalkulaatoris sisestame mõõdud millimeetrites – 1000×1500 mm) kõik küljed tavalise faasiga 278 – 356 € (sõltuvalt piirkonnast)
1 x 1.5m ümarfaasiga 383 – 461 €
0.8 x 2.2m tavalise faasiga 302 – 380 €
0.8 x 2.2m ümarfaasiga 407 – 485 €
Lauaplaat või köögisaare katteplaat kvartsist Pietra Grey 20mm, poleeritud
1 x 1.5m tavalise faasiga 453 – 531 €
1 x 1.5m ümarfaasiga 558 – 636 €
0.8 x 2.2m tavalise faasiga 508 – 586 €
0.8 x 2.2m ümarfaasiga 613 – 691 €
Lauaplaat või köögisaare katteplaat paekivist Jura Grey 20mm, matt
1 x 1.5m tavalise faasiga 360 – 438 €
1 x 1.5m ümarfaasiga 465 – 543 €
0.8 x 2.2m tavalise faasiga 398 – 476 €
0.8 x 2.2m ümarfaasiga 503 – 581 €
Näidishinnad on ligikaudsed, hindadele lisandub käibemaks.
Kas marmor sobib kööki?
Soovi korral me küll pakume ka marmorist köögitasapindu, kuid arvestades marmori tundlikkust mehhaaniliste kahjustuste ja erinevate köögis tavapäraselt kasutatavate ainete (kohvi, tee, õlid, happelised puuviljad, punane vein jpm) suhtes ei soovita me seda köögis kasutada. Pigem sobib marmor töötasapinna taustakiviks, vannituppa või aknalaudadeks. Marmorit tuleb regulaarselt spetsiaalse tihendusvahendiga töödelda.
Kas saab ka väiksemaid kivitükke tellida? Vannituba, aknalauad, lauaplaat vms.
Kiviplaadid, mille külje pikkus on vähem kui 600 mm on meil ALATI soodushinnaga. Samas peab arvestama, et ka pisemaid kivitooteid tellides lisandub materjali hinnale lõikamise ja servaviimistluse hind, samuti transpordikulu.
Kui minu asukohta pole kalkulaatori piirkonnatabelis, mis siis saab? Kas saab tellida ka ilma mõõdistuse ja paigalduseta?
Oleme teinud koostööd mainekate ehitusfirmade ja sisearhitektidega, kelle spetsialistid on vilunud professionaalid ega jää kvaliteedi ja teadmiste poolest alla Granitopi konsultantidele, mõõdistajatele ja paigaldajatele. Meie piirkonnast välja jäävate objektide puhul, samuti kolmanda osapoole jooniseid, töötajaid või transporti kasutades ei suuda me siiski alati tagada 2-nädalasest valmistustähtajast kinni pidamist. Ka ei võta me täit vastutust kolmanda osapoole tööjooniste järgi toodetud tasapinna täiusliku sobivuse osas.
Mis paksusega teil kivid on?
Levinumad kiviplaatide (slab´ide) paksused on 20 mm ja 30 mm, mis on erineva hinnaga ja mõlemad variandid on valikuna olemas ka hinnakalkulaatoris. Mõne materjali puhul on võimalik saada ka 12, 40, 50 mm paksusega kivi, kuid hinda ja saadavust tuleks täiendavalt täpsustada.
Miks on mõnel tootel hind aga teisel mitte, mis on eritellimus?
Kodulehe tootevalikus on need materjalid, mis on parajasti populaarsed ja mille omadused vastavad Granitopi kvaliteedinõuetele. Kivid jagunevad loomulikult ka liigi järgi (graniit, marmor, paekivi, kvartsiit, Terrazzo, kvartskivi – kasuta filtrit!), kuid põhiliselt on materjali juures kas ruutmeetri hind või märge “Tellitav”. Hinnaga kivide tagavara on meil tehase laos olemas ja nendele kehtib “mõõdistusest paigalduseni 2 nädalat”- lubadus. “Tellitav” materjal on samuti saadaval, kuid selle hind ja tarneaeg on varieeruvam. Eritellimusena tellitavate kivide puhul kehtib ka suurema ettemaksu nõue (reeglina 100%).
Kui on erisoov, kas tellite ka kivi, mis kodulehel ei ole?
Kui soovid väga eksklusiivseid või huvitava mustriga kivitasapindu, varu protsessi jaoks aega ja konsulteeri meie spetsialistidega. Materjalidel, mis on kunagi müügil olnud, kuid mida enam ei toodeta, võib olla olemas ligilähedase kujundusega/mustriga alternatiiv.
Mida peaks hinnapakkumise ja soodustuste puhul arvestama?
Meie müügitingimustes on reegel, et hinnapakkumine kehtib 15 päeva. Erisoodustuste ja kampaaniahindade puhul see paraku ei kehti, eriti kui tegu on “lao lõpumüügiga” – liiga kaua aega pakkumisi valides võib kivi tootmine olla lõpetatud ja kogu materjalitagavara maha müüdud.
Kõik graniidist, marmorist ja kvartskivist töötasapindu puudutavad küsimused on teretulnud!