Looduskivid ja keraamika -25%

Professionaal eelistab kivitasapinda

Sel korral räägime Jennyga, kes on Granitopist tellinud juba kuus kivitasapinda. Tema ja ta tegemised on silma jäänud paljudele, ja põhjusega. Noor naine on ettevõtja ja kinnisvarainvestor, kelle armastus sisekujunduse ja kaunite kodude vastu paistab igast intervjuust ja imelisest lahendusest, millesse ta oma panuse on lisanud.

”Flippimine” on artiklite järgi kinnisvaraobjektide remont ja vahetus, ise oled nimetanud seda korterite väärtuse tõstmiseks. Kuidas säärane korteriflippimine siis tegelikult käib?

Lihtsustatult võiks öelda, et ostan kehvas seisukorras ja parendamist vajavaid kortereid alla turuhinna, eesmärgiga need korda teha ja kasumiga edasi müüa. Tegelikkuses aga päris kõike ei saa igas korteris teha, see poleks mõistlik ega ka tasuv. Minu arvates on köök ja vannituba kodu südameks, ruumid, millesse panustada. Sest muidugi on oluline ka põrandakattematerjal jms, aga just need kaks, st köök ja pesuruum on põhilised, millest objekti väärtus sõltub.

Terrazzo Calacatta


Ka köögis on erinevatel detailidel ja lahendustel erinev osakaal. Usun, et köögi üldmulje määrab suures osas see, milliseid materjale kasutada. Näiteks köögimööbli uksed võivad olla ükskõik millest, pole kuigi tähtis, on need naturaalsed, värvitud, lamineeritud või mingil muul moel viimistletud. Tänapäeval on mööblitootjate kvaliteet võrdlemisi ühtlane ja päris halbu lahendusi polegi. Köögi tasapinna materjali valik samas on äärmiselt tähtsal kohal ja kivitasapind tõstab korteri väärtust juba märgatavamalt. Kivi kasutades näeb ka lihtsam köök välja kallim ja kvaliteetsem. Muidugi on naturaalsest puidust tasapinnad samuti kenad, aga puit või laminaat ei ole kindlasti nii vastupidavad kui kivi. Niiskus ja vesi on tasapinna puhul suurim probleem ja võrreldes alternatiivsete materjalidega on kivi kindlam, toiduaurud ja plekid ei tee kivile peaaegu üldse midagi. Kui kööki või korterit võtta kui investeeringut, on oluline, et kivitasapinnale ei jää kasutusjälgi. Ma olen kuidagi jõudnud sellisele järeldusele, et mõistlikum on üks kord panna kivist tööpind, selmet selle eluajal vahetada kolm korda laminaati.

Lugesin kuskilt Su blogist, artiklist või sotsiaalmeediast, et lapsena unistasid langevarjuhüpetest. Kas korteriflippimisel ja langevarjuhüpetel on mingeid ühiseid jooni?

Ha-ha, see oli tõesti lapsepõlveunistus! Ja eks mingil määral on sarnasust, sest ega korteriremondi puhul ka kunagi ei tea, mis täpselt ees ootab, alati võib ette tulla üllatusi. Teisalt ei sobigi mulle tavaline üheksast viieni kontoritöö, olen selleks liiga energiline ja püsimatu. Ehk siis – tegelikult olen praeguse eluviisi ja tööga igati rahul.

Su tegemisi jälgides tekib küsimus, kuidas Sa nii palju jõuad? Sa ju ei tegele ainult materjalide valimise ja sisustuslahendustega, Sa oled ka n-ö täiskohaga ema, koordineerid remondibrigaadide tööd, värvid seinu, turundad sotsiaalmeedias, teed raamatupidamist… Kas Sinu ööpäevas on 25 tundi või milles saladus seisneb?

Vaat, asjaga on nii, et normaalsete inimeste ööuni kestab üheksa tundi. Mul on umbes samamoodi, aga need üheksa tundi magan ma väga kiiresti, viie tunniga! Hommikul tõusen nelja ja kuue vahel üles ja kui teised ärkavad, olen jõudnud juba mitu tundi tööd teha.

Tihtipeale näib, et oled trendidest ette jõudnud ja teinud korterites-köökides teoks sellised lahendused, mis sisustusajakirjadesse alles kuid ja aastaid hiljem jõuavad. Kust ja kuidas Sa inspiratsiooni leiad?

Noh, kui sellest ööunest rääkisime, siis enamasti on nii, et mõtlen oma asjadele ja probleemkohtadele pikalt terve päeva ja õhtu. Aga kui öö on möödas, siis hommikuks ongi ka lahendus tavaliselt olemas. Mõtlen nad välja või ideed lihtsalt tulevad.
Ja inspiratsiooni saab kogu aeg ja kõikjalt. Kui jälgida ümbritsevat, võib idee või lahendus välja karata ükskõik kust ja kuidas. Kas või siinsamas kohvikus istudes käivad mu silmad tegelikult ringi ja otsivad detaile või elemente, mida kuskil hiljem võib kasutada. Näed, see lamp seal on huvitav!
Mu mõtlemine ja ettekujutus on nagu kolmemõõtmeline, sellest on töö juures palju kasu. Ja mõnda kööki planeerides küsin endalt pidevalt “aga mis siis kui” tüüpi küsimusi. Aga kui seda või teist teha teisiti? Aga võib-olla oleks parem hoopis niimoodi? Kas on veel mingeid võimalusi?
Köögisaarele võib näiteks julgelt tellida vertikaalsed kivimaterjalist küljed ja lisaks tasapinnale teha terratsost riiulid. Kapp ei pruugi olla traditsiooniline ja ustega, asju võib varjata hoopis ruloo. Lõpptulemus saab väga kena!

Terrazzo vist ongi üks Su lemmikutest. Oskad öelda, kuidas terratsost trendimaterjal sai?

Ega ma täpselt ei tea, aga üks põhjus võiks olla nostalgia. Võib-olla inimestele hakkas uuesti meeldima terrazzo taoline kivi, millest mõnedes vanemates kortermajades on tehtud näiteks aknalauad. Küllap keegi pani tähele, et wow, milline tore kivitükke sisaldav materjal!
Eks minagi natuke üllatusin, kui terratso jälle pildile jõudis, aga samas järsku hakkas see endale ka meeldima. Selles kivis saavad kokku nii paljud varjundid ja värvid, on soojust ja kargust, heledat ja tumedat. Terrazzo kasutamine tähendab, et selline mitmekülgne materjal sobib peaaegu kõigega ja samal ajal kaunistab muid värve ja tekstuure. Köögitasapinnal Terrazzo kasutamine laiendab teatud mõttes näiteks segisti valikuvõimalusi, täpiline ja kivikilde sisaldav materjal mõjub ju kaunilt nii kuldse, pronksja kui ka musta värvi segisti kõrval.

Sa oled kogunud palju kogemust ja teadmisi eri materjalide ja köökide kohta. Mida soovitaksid neile, kellel on raske leida oma kodu jaoks õigeid lahendusi? Kivi plussidest Sa juba rääkisid, aga eks kivimaterjalegi on ju nii palju, ainuüksi Granitopi valikus on üle 300 nimetuse…

Vaata materjale!

Neil kordadel, kui ma ise valida ei oska, helistan Granitopi klienditeenindusse – alati olen kuulnud midagi kasulikku, mis edasi aitab! Rääkides, milline objekt on, millised värvid, kes on elanikud, kas või näiteks perele mõeldud elukoht, rõõmuga soovitatakse, mis materjalide vahel valida.

Mystery White

Näiteks väikeste lastega perede korterisse ma seda Terrazzo Calacattat ei paneks. Sinna sobiks mingi eriti vastupidav ja määrdumiskindel kivi, näiteks kvarts. Samas on mõnel terratsol muidugi see pluss, et nt GV 0/25 pinnalt ei paista plekid üldse silma.
Aga jah – kui tekibki mingi küsimus, siis hea on teada, et Granitopi spetsialistidelt saab nõu ja abi. Ja need vastused tulevad alati nii uskumatult kiiresti ka!

Lõpetuseks küsiksin, kas on kunagi niimoodi läinud, et oleks tagantjärele midagi muuta tahtnud?

Mõnikord on tõesti nii, et asi esialgu ja ühe korraga ei õnnestu. Aga siis mõtlen, mis valesti läks ja parandan selle ära! Ma müün ka kööke ja seetõttu teen mööblijooniseid 3D-programmis, vahetevahel kui köök kohale jõuab, pole see päris täpselt see, mida plaanisin. Siis tulebki osi ja mooduleid juurde tellida või natuke korrigeerida, et probleemne koht saaks uue ja parema lahenduse. Projekt võib pisut kauem küll aega võtta, aga tähtis on, et tulemus saaks hea ja õige.
Töötasapindadega on seni ette tulnud vähem üllatusi. Laminaati olen minema visanud ja kiviga asendanud, aga kivitasapinda vahetanud pole kunagi – kiviga probleeme ei ole.

Tutvu materjalivalikuga ja võta ühendust, kui vajad spetsialisti nõuannet!

Hinnakalkulaator

Terratso – kunstkivi töötasapinna materjalina

Crystal Calacatta Silva kvartskivist tasapind perfektsionisti köögis

Marmorimustriline Noble Carrara äsja valminud korteri köögis

Moodne hall kvartskivi Breeze Pearl väärikas eelmise sajandi alguse puumajas

Marmorilaadne kunstkivi Mystery White moodsa ühepereelamu köögis

Kvartskivi

Mis värvi tasapind valida?