Graniit -10%
Vaata!
Kvaliteetse töötasapinna tellimise ABC

Kvaliteetse töötasapinna tellimise ABC

Töötasapinna tellimine Granitopist on väga lihtne, kuid kvaliteetse lõpptulemuse saavutamiseks on siiski hea meeles pidada mõnda kasulikku nõuannet.

Oleme graniidist, marmorist ja kvartskivist töötasapindu valmistanud aastaid ning tänu kogemusele on meie kivimeistrid kahtluseta oma ala professionaalid. Mõnikord võib kliendile tunduda, et aja säästmiseks oleks parem tellida tasapind varakult, võib-olla veel enne köögimööbli valmimist, või säästa mõõdistusele või paigaldusele kuluvat aega ja raha. Võib ka vastupidi paista – tundub hea mõte kõik remonditööd ära teha ning siis, kui saabub töötasapind, saab kohe hubast ja kaunist tulemust nautida. Tõde on tegelikult kuskil vahepeal.

Iga inimene ei pea oskama lugeda tehnilist joonist või teadma valamute või segistite paigaldamise kõiki peensusi. Piisab, kui meie meistrimehed niisuguseid asju teavad!
Üheksa korda mõõda, üks kord lõika – nii ütleb vanarahvatarkus ning kahtlemata peab see eriti täpselt paika kivist tööpindade puhul. Seega võiks esimene ja väga tähtis soovitus ollagi mõõtmise ja planeerimise valdkonnast. Meie jaoks on täpsed mõõdud nii olulised, et pakume mõõdistust täiesti tasuta (Alates 2021. a. jaanuarist on mõõdistusteenus tasuline!).

Kohtumine Granitopi kogenud tehnikutega on kasulik mitmel põhjusel. Esiteks saame niimoodi tagada kvaliteetse tulemuse, marmorist, graniidist või kvartsist tööpinna, mis kindlasti sobib ideaalselt Sinu koju, kööki või vannituppa ning on valminud kõiki asukoha iseärasusi silmas pidades.

Vaata materjale!

Teiseks on täpsed mõõdud ja kliendi soovidega arvestamine vajalikud veatu tootmisjooniseni jõudmiseks. Arvutiprogramme kasutades valminud digitaalne mudel ja masinad, mis võimaldavad lõigata kivi kümnendikmillimeetrise täpsusega, on meie mureks, kuid alguses kogemata ümardatud sentimeeter võib töö tootmisfaasi jõudes põhjustada ebameeldiva üllatuse.

Kui näiteks köögikapp, kuhu on mõeldud pliit, on tunduvalt laiem kui sellesse integreeritav tehnika, kas ava tuleb 10 cm paremale või vasakule või täpselt keskele? Kus on õhu väljatõmbekubu ja kas valamu sügavus või esialgu planeeritud asukoht sobib olemasolevate köögikappidega ega takista sahtlite-uste sulgemist? Kuidas on plaanitud lõplik seinaviimistlus, kas plaatidena, värvitud või töötasapinnaga samast kivist?

Vähetähtsaid teemasid pole, kõik on oluline, ning peaaegu kõik on ka võimalik. Kui klient peab tähtsaks, et kogu hiigeltööpind oleks valmistatud ühest suurest kivist, peaks mõõdistaja ehitusobjekti külastama ainuüksi seepärast, et täpsustada kiviplaadi siseruumi jõudmise võimalikkus. Võib-olla on vaja eritehnikat (kraana) või lisarammu tugevate meeste näol, kes töötasapinna kohale tuua ja paika tõsta aitavad?

Nagu öeldud, oleme me Granitopis palju aastaid oma oskusi ja teadmisi täiendanud. Iga uus projekt on meile õppetund. Tänu neile kogemustele teame hästi, kui erinev võib olla arvuti või mobiili vahendusel nähtud foto päris kiviga võrreldes. Tavaliselt on kivi muidugi pildist palju ilusam, kuid oma osa on kindlasti valgustusel ning üldisel sisekujundusel. Kivi, mis võib kunstvalguses või ekraanil paista küllaltki tavaliselt laiguline, hakkab võib-olla hommikupäikeses mängima ja särab kõikides toonides, pakkudes seninägematu elamuse! Seepärast on oluline näha kivinäidiseid oma silmaga – sageli juhtub, et esiti arvuti ekraanil nähtud materjal päris elus ei meeldigi ja see õige kivi selgub näidiseid vaadates-katsudes. Lisaks aitab meie tehnik erinevate lahenduste valimisel – valamu, sellesse jooksvad veesooned, tööpindade liitekohad, taustakivid jms.

Vaata valamuid!

Kivi, eriti graniit, on väga tugev materjal ja selle töötlemine nõuab oskusi ja vastavaid tööriistu. Kivi, isegi imekaunist marmorit, ei saa painutada, küll aga saab täpselt mõõta ja lõigata – see on meil üsna kivinenud seisukoht. Mõõdistamine ei ole meie jaoks kunagi lihtsalt loodi, kalli aparaadi või mõõdulindiga omaette nohisedes mööda kööki kõndimine. See on ühtlasi ka vahetu suhtlus, mille käigus saab projektis muudatusi ja täiendusi teha. Ikka parima lõpptulemuse ja kliendi rahulolu nimel!

Kuidas kujuneb töötasapinna hind?

7 nõuannet, kuidas kivist töötasapinda valida

Abiks köögi töötasapindade valikul

Kuidas tasapinna materjali valida, kas parem on graniit, marmor, paekivi, kvarts, Terrazzo või keraamika?

1)Graniit on äärmiselt tugev, võrdlemisi vähepoorne ja ilmastikukindel.
2)Marmori muster jätab suursuguse mulje, kuid kivi vajab rohkem hoolt, et kaunis püsida.
3)Paekivi (eriti Jura Grey) on huvitava mustriga ja marmorist praktilisem - kasutusjäljed ei paista välja. Nagu ka marmor, on paekivi samuti “pehme” kivi.
4)Kvarts on väga hügieeniline ja tugev materjal. Erinevalt looduskividest ei kannata kunstkivi kuuma ja võib aastatega päikesevalguse käes pisut pleekida.
5)Terrazzo-kivi on valmistatud purustatud looduskivist. Tükkidest-kildudest mosaiikmuster on kaunis ja moodne, kuid materjal on vaigusisalduse tõttu kuumatundlik.
6) Võrreldes teiste kunstkividega, kvartsi ja Terrazzoga, on keraamika märksa kuumakindlam, taludes kõrgeid temperatuure sama hästi kui graniit. Nagu teine kunstkivi – kvarts – on keraamilised tasapinnad äärmiselt hügieenilised ja vähepoorsed.

Kui suur võib olla kiviplaadist lõigatav tasapind?

Ühest ja lihtsat vastust sellele küsimusele ei ole. Looduskivide puhul sõltub palju kaevandustes lõigatavate plokkide suurusest ja kvaliteedist. Ehkki mõne materjali puhul võib plaadi pikkus ulatuda ka 3,4-3,5 meetrini, tuleks arvestada, et marmori, graniidi või kvartskivi slab´idel on harva kõik küljed sirged ja ülisuuri plaate (slab´e) ei pruugi olla saadaval. Seetõttu ei soovita me planeerida 3000mm pikemaid tasapindu. Kvartskivid on küll ristküliku kujulised ja nn jumbo-slab´ide pikkus on üle kolme meetri (3185x1550mm, 3200x1600mm, 3250x1590mm - sõltuvalt tootjast), kuid päris kõiki materjale jumbo-mõõdus ei toodeta. Omajagu seab plaadi suurusele piirid kivi kaal (mis näiteks 5m2 pindalaga köögisaare plaadi puhul võib olla 400 kg), samuti on mõjutajaks köögi asukoht ja hoones paiknemine. Pikemaid/laiemaid tasapinna-plaate või ühe tükina valmistatud L-kööki ei mahu mõnede vanalinnamajade kitsastes koridorides keerama, kraanaga aknast sisse tõstmist võib takistada aknaava mõõt.

Milliseid ettevalmistusi tuleks teha enne mõõdistaja tulekut?

Köögitehnika, valamu ja segisti peaks olema objektil, et mõõdistaja saaks selle margi/mudeli ja mõõtudega tutvuda. Soovitav oleks Granitopi spetsialistidega nõu pidada enne köögitehnika ostmist - kõik pliidiplaadid ja valamumudelid ei pruugi olla sobivad, et neid saaks süvistatuna paigaldada. Märgi erisoovid mõõdistuslehele!

Hinnakalkulaator